Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az mennyire igaz, hogy a...

Az mennyire igaz, hogy a valós hatalom nem politikusok, hanem cégek kezében van?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallottam már ezt és neves közgazdászok is írnak erről, hogy a válaszott politikai vezetők tulajdonképpen csak korlátozott hatalommal bírnak, a valós döntéhozók a nagycégek és az anonim pénzügyi körök, akik nem tartoznak elszámolással senkinek. Amerikában azért erős lobbi csoportok vannak, fegyver, olaj, tech cégek, stb, akik eldönthetnek választásokat. Amúgy, ha ez igaz, akkor igazából kár idegeskedni, hogy Orbán Viktor vagy Magyar Péter van hatalmon, vagy lelkesedni ezekért, úgyis máshol születnek a döntések a színfalak mögött.

júl. 7. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Magyarországon minden a fidesz kezében van, a cégek és a politika is, az állami cégek is.


Máshol lobbik vannak akik komoly pénzeket raknak az érdekérvényesítésbe. Ez még mindig jobb mint a magyar diktatúra.

júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A világot 200-300 család kormányozza a cégeik illetve céghálózataik mögül.Ezek a cégek finanszírozzák a politikusok kampányait,háborúit,programjait.Az egész demokrácia egy bábszínház mindent a háttérhatalom dönt el.
júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom éltél már a gazdasági világválságban. Nem a politikusok, a bankok csinálták.
júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez országonként eltérő, de határozott igazság van abban, hogy a nagy cégek politikai befolyást is vásárolnak maguknak. Én ezt leginkább az amerikai modellnek hívnám, míg a fordítottja az, mikor a politikai hatalom szereplői szereznek piaci befolyást, ez a posztkommunista országokban a legjobban megfigyelhet (Magyarországon is).
júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet!

De ha belegondolunk ezért továbbra is a nép felelős. Mi nem gyakoroljuk megfelelően a jogainkat és hagyjuk, hogy kizsákmányoljanak minket, háborúba sodorjanak.

Lehet keseregni az idők végezetéig, de ha képtelenek vagyunk kollektíven a saját kezünkbe venni a hatalmat, akkor kell is egy valamilyen szervezet, ami kontrollálja, még ha korrupt módon is a világot.

Vagy a kezébe veszi a sorsát az emberiség és kezdünk valami egészen új, ideológiákon túlmutató dolgot.

júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A gazdaság szereplői is jelentős befolyással bírnak, de minden országban más a helyzet. Sokszor inkább a média és annak tulajdonosi köre az amelyik befolyással rendelkezik, hiszen a politikust a médiában lehet felfuttatni (ezt láthattad most Magyar Péternél) és lehet kicsinálni is - ezt meg Orbánnál láthattad ahogy a nyugati médiában beszélnek, írnak róla.

Az USA-ban konkrétan meg lehet venni a politikusokat, hiszen egyrészt a kampányba szabadon lehet pénzt beletölteni - persze a törvény megszabja ennek módját, másrészt ott a lobbizás lehetősége is, amivel konkrétan meg lehet venni a politikusok szavazatát egyik vagy másik irányba is adott ügyeknél. Ott a gazdasági élet szereplői vannak a politikusok mögött és döntenek is a sorsukról. Trump pont azért kirívó, mert korábban ő maga is ilyen volt aki a háttérből szólt bele a politikába, most viszont amikor benne van és ő maga politikus, tudja mi hogy működik és egyrészt a saját vagyonát, gazdasági befolyását tudta bevetni az első jelöltsége idején maga mellett, másrészt mostanra más támogatókat is meg tudott szerezni. De pont emiatt sokan nem akarták ismét jelöltnek még a saját pártjában sem, mert nem olyan könnyen irányítható, mint más politikusok.

Európában más a helyzet, ahogy 1-es írta, itt inkább a politikusok szálltak be valamiképpen a gazdaságba és saját vagy rokoni, baráti kapcsolataikkal tudnak befolyást gyakorolni.

Itt azért minden országban más a helyzet, ráadásul a külső, országon kívüli befolyásolás is jelentős. Sok országban kívülről szállnak be támogató formában vagy a külföldi gazdasági szereplők nyúlnak be a politikába. A Soros féle birodalom az egyik ilyen, ami megtalálható mindenhol, a brüsszeli EP mellett is van saját lobbi csapatuk meg az európai országokban is beszállnak a politikai küzdelembe. Itt általában közvetetten, a nekik tetsző politikai erőt segítik pénzzel, hogy meg tudja győzni a választókat, kampányokat finanszíroznak amivel át lehet formálni az emberek véleményét. Ezt tették Írországban is amikor a legkatolikusabb országban egy hatalmas kampánnyal elérték, hogy a nekik tetsző módon változzon az abortusz szabályozás meg a melegházasságról alkotott vélemény, vagy Macedónia, ahol a korábban jól együtt élő embereket sikerrel egymás ellen fordították és a békétlenségben az addig stabilan dolgozó kormányerőket el tudták távolítani.

Magyarország megint más abból a szempontból, hogy itt már 14 éve van ugyanaz a politikai erő hatalmon stabilan. A gazdaság szereplői természetes módon mindig mindenhol igyekszenek jóban lenni a döntést hozó politikusokkal - nálunk is. Ilyen hosszú kormányzás pedig nagyon sok kapcsolatot jelent. A gazdaság szereplői nyilván próbálják a maguk érdekeit valahogy elérni vagy mások előtt tudni az esetleges változásokról. Nálunk általánosságban sikeresebben tudnak működni a vállalkozások, nagy cégek, mint 15 éve, azok is amik egyértelműen más politikusi gárdát támogatnának. Viszont valóban sokan támogatói is a mostani kormányzatnak - pont mert a korábbiakkal ellentétben most jobb a gazdaság és nem akarják a korábbi rossz vezetést vissza.

Nyilvánvalóan nagyon sok nyertese van annak, hogy Orbánék vannak kormányon és ők támogatják is hogy fennmaradjon ez a helyzet. De az is nyilvánvaló, hogy nem tehetnek meg mindent, hiszen pont emiatt volt a Simicska botrány, aki azt hitte, hogy a sok éves fideszes barátság majd az ő cégeinek kivételt jelent a különadók alól és mikor nem így történt akkor ezen besértődött s a fidesz elpusztításával próbálkozott meg, mint látható sikertelenül.

1-es ott téved, hogy a magyar helyzetet diktatúrának nevezi, csak mert neki nem tetszik a kormány, miközben semmi ilyen nincsen. Ez csak frusztráció amiért nem a neki tetsző politikusok kerülnek kormányra újra meg újra, hát próbálja megmagyarázni valami ilyennel.

júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nyilvánvalóan nagyon sok nyertese van annak, hogy Orbánék vannak kormányon és ők támogatják is hogy fennmaradjon ez a helyzet. "


Rendkívül sok vesztese is van a vállalkozók világában, hisz aki nem a NER szerint fütyül az egyenest ellehetetlenítik. A NER cégei politikai hátszéllel versenyelőnyt kapnak és a hazai cégeket nem felemelni, hanem vagy felvásárolni akarják féláron (különben jön a NAV és társai és havonta megb*sznak), vagy alvállalkozókká silányítani akarják őket. Megannyi ilyenről tudok közvetlenül, noname fidesz-fanok az interneten nem igazán fognak tudni az ellenkezőjéről meggyőzni, mert ahhoz a szemem látta igazságot kellene elfelejtsem.

júl. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kennedy ezért került hullazsákba. Ott a beszéde mai napig meghallgatható, egyértelműen elmondja, mert úgye Németország után USA választották, és ott is maradtak, egyébként Németország lett volna a világhatalom, ha Hitler nem tosz ki a németekkel, USA szippantotta be az észt minden téren, de főleg hadipari technológia.
júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!