Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ukrajnában tényleg így megy a...

Ukrajnában tényleg így megy a sorozás? Zelenszkij azt mondta nem olyan rég, hogy ~800.000 fős hadseregük van, és ~31.000 katonájuk esett el. Hazudott volna?

Figyelt kérdés
[link]
jún. 28. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen tényleg igy, saját szememmel láttam, ahogy látták, ahogy látják, hogy igy csinálják. Minden más, csak propaganda....
jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Most tényleg azon csodálkozik mindenki, hogy ha sorozás van, akkor az nem önkéntes? Szerinted mit kellene csinálniuk a rendőröknek, ha valaki megtagadja a bevonulást?
jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Úgy tűnik igen, főleg egy állítólagos nyerésre álló szituációban, amiben már Moszkvát ostromolják.


"Hazudott volna?"


Lehetséges. Sőt, szerintem nem is az első esetben.

jún. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
10:43 - én csak azért csodálkozom mert pár hónapja mondta Zelenszkij, hogy mekkora az ukrán hadsereg, és kb mennyi katonát vesztettek eddig (amiket fentebb írtam). Ennek fényében fura, hogy ilyen módon kell sorozniuk...
jún. 28. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

"Ennek fényében fura, hogy ilyen módon kell sorozniuk..."


Ebben mi a fura? Volt akit békeidőben is így kellett elvinni...

jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a sorozás a világon mindenhol így néz ki, békeidőben is. Vagy mit gondoltál, ha valakit behívnak, de nem szeretne menni, akkor a rendőrök majd szépen kérlelik, amíg önként be nem száll az autóba? Nekem a nagybátyámat az átkosban ugyanígy vitték el, csak előtte még jól meg is verték, hogy ne ellenkezzen, pedig akkor nem volt háború.
jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ahol kötelező sorkatonai szolgálat van érvényben, ott mindenhol így csinálnak azokkal, akik nem hajlandóak eleget tenni állampolgári kötelességeinek és megjelennni a sorozóirodában a felszólítás ellenére sem. Nálunk is így csinálták, Svájcban is így csinálják, Izraelben is így csinálják, Oroszországban is így csinálják, mindenhol a világon így csinálják, ahol kötelező a sorkatonai szolgálat. Muszáj menni, ha nem teszed, akkor visznek erőszakkal. Az állam érvényt fog szerezni a saját törvényeinek, ha kell, akkor erő alkalmazásával, különben minek lennének a törvények?
jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13%
Igen ukrajnában így megy, de máshol nem. Máshol pert indítanak ellened és felfüggesztett börtönbüntetést kapsz jó esetben, nem így visznek el minta bűnözőket.
jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Egy másik kérdésre írt válaszomban már leírtam, kiírom ide is. Gondolom sokan le is ugatnak érte, de attól még igaz!:

Kis hazánkban még a nyolcvanas években is volt sorozás, nem volt háború, ennek ellenére ha nem jelentél meg becsuktak hogy a lakat is rád rohadt. Háború idején szinte mindenhol statárium van talán utána kell olvasni, az mit jelent.

júl. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!