Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mire jó a diákigazolvány?

Mire jó a diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Igazoltatásnál nem elég, bérlethez személyi is jó. Maximum üzletben fogadják el, ha vki piát akar venni, de általában akkor is a személyit mutatják fel. Én például soha nem érvényesítettem, pár hónap alatt elhagytam, de ebből még soha nem volt problémám. Általános suliban 4 évig, és itt is már negyedik éve nincs diákom, de nem is hiányzik.

Elvileg azt igazolom, hogy tanuló vagyok. De kinek? Ki kíváncsi erre az információra ?


2010. okt. 31. 01:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

18 év alatt - mivel addig tankötelezettség van - szerintem csak egy jó biznisz. Hiszen kifizetsz 3000(?) Ft-ot egy kis plasztik kártyáért.

Igazán csak a felsőoktatásban van jelentősége, hiszen akkor már nem nyilvánvaló, hogy diák vagy. Nekem pl. a vonaton rendszeresen elkérik, és még a matricát is megnézik a hátulján.

2010. okt. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
buszon vonaton kül megbasz 8ezerre az ellenör strandon diák kedvezményhez sok mindenhez!
2010. okt. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha felsőoktatásban tanulsz, akkor mindenképpen fel kell mutatni az ellenőrnek. Ezen kívül vehetek vele kávét, fénymásoltathatok vele. Úgy működik, mint egy bankkártya.

Még azt tudom elképzelni, hogy egyes helyeken igazolni kell, hogy XY intézményben tanul.

2010. okt. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kedvezmények igénybevételéhez kell

pl utazás

2010. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább arra - mint mondták -, hogy a vonaton/buszon az ellenőr megb.aszhat 6-8000 forintra, ha nincs nálad és diákjegyed van. Hiába mutatod a személyit neki, hogy 18 alatti vagy meg ilyenek...
2010. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De aki pl egyetemista/főiskolás és nem 18 év alatti, az mégis hogy bizonyítsa hogy suliba jár, ha nem a diákkal..



Miért kell mindenbe belekötni, és minden ellen lázadni..


de idegesítő..

2010. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

18 év alatt nekem pl. sok mindenre jó. Egy csomó helyen felmutatom és félárat fizethetek (tömegközlekedés, mozi).


16/F

2010. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, arra való a diák, hogy érvényesen igénybe vehesd a diákkedvezményt. Mert oké hogy diák vagy és veszel egy diákbérletet harmadáron, de ha csak sima személyi van Nálad, az az ellenőrnek nem lesz jó, mert nem azt kell igazolnod hogy fiatal vagy, hanem hogy diák vagy (hallgatói jogviszonyod van valamelyik oktatási intézménnyel). Múzeumba, villamosra, vonatra, metróra, strandra, csomó helyre van nagyon kedvezményes diákjegy, de annak nem adnak, aki nem mutatja meg hogy van ÉRVÉNYESÍTETT diákigazolványa. Egyetemistáknak meg lehetetlen nélküle az élet, mert könyvtárban is úgy kapsz csak kedvezményt, és igen, sok helyen fénymásolni lehet vele meg kávét inni, vagy éppen internetezni. Jobb helyeken az iskolákban is belépéskor a portán le kell húzni mert csak úgy nyílik ki a kapu és rögzíti a gép hogy mikor érkeztél. Persze aki közel lakik az iskolához(nem használ bérletet) vagy nem járkál el sehova, az ideig-óráig kibírja diákigazolvány nélkül, de akinek sok a dolga és jön-megy a városban, annak viszont nagy előny, ha van diákja (de ha nincs rajta matrica, az olyan, mintha nem volna a diákja sem).
2010. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Timotity válasza:

A diákigazolványhoz kapcsolódó jogok és kedvezmények


A diákigazolvány igazolja

-a diákigazolványon jelölt oktatási intézménnyel a tanulói, illetve hallgatói jogviszony fennállását,


-a jogszabályban meghatározott utazási, kulturális és egyéb kedvezmények igénybevételére való jogosultságot,


-a tanulói, hallgatói jogviszony alapján jogszabály szerint járó térítésekre és juttatásokra való jogosultságot,


-a diákigazolványhoz kapcsolódó, állam által nem garantált (kereskedelmi) kedvezményekre való jogosultságot,


-azok esetében, akik számára az első személyi igazolvány még nem került kiállításra, a személyazonosságot.

2011. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!