Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ennyi kínai Magyarország...

Miért ennyi kínai Magyarországon, ha odahaza a saját országukban jobb életszinvonalon élhetnének?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, semmi problémám azzal, hogy itt vannak, csak nem értem a logikát. Például ha én új otthont keresnék a nagyvilágban, akkor eszembe sem jutna a jelenleginél rosszabb/csóróbb helyre költözni.

jún. 24. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kínában az emberek túlnyomó többsége alacsonyabb életszínvonalt élvezhet csak. Nem is beszélve az ottani diktatúráról.
jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kínaiak többnyire vállalkozók Magyarországon vagy az anyavállalatuk kiküldöttei.


Előbbiek lehet,hogy jobban élnek Magyarországon.Utóbbiaknak meg kvázi az a feladata,hogy a helynem alapított leányvállalatnál dolgozzanak.

Vannak Magyarországon amerikai, svéd, francia...stb kiküldetésen levő emberek is.

jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrész a kinai életszinvonalról szóló adatokat egy diktatórikus rezsim szolgáltatja. Hogy, mi alapján publikálnak, milyen adatokat, arról igazából nem túl sok mindent tudunk.

Nekem az egyik hobbim, külömböző utazós, külföldön élős vlogokat nézni és mivel érdekel és voltam is Ázsia különböző részein, igy Kina is a látószögemben van, mivel ott még nem jártam, de tervben van. Azok alapján, amit látni, nem tűnik európai szemmel jóléti, pláne szabad országnak.


A másik része, meg a személyes rész, mint, ahogy sok magyar azért megy külföldre, mert a megélhetésen túl, sokaknak nincs gyomra ahhoz, ami otthon megy, simán benne lehet, hogy van kinai is, akinek nem tetszik a kommunista rendszer.

jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3#


Én Sanghajaiban jártam.

Szerintem, az a régió nincs annyira lemaradva a dél-koraiaktól.

De,hogy a többi régióban mi van, az már más kérdés.

Kína olyasmi, mint az EU, vannak fejlett régiók, meg kevésbé fejlettek.A Heihe-tengchong vonalon túli keleti part, ami fejlett.

A nyugati part viszont a fejletlenebb.

jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
A kínai átlagbér és életszínvonal annyira reális, mint a magyar.
jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kína nagyon sokszínű. Vannak sokkal fejlettebb régiói, mint Magyarország, meg vannak elmaradottabbak is.
jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Kínában egy lerobbant panellakás 3-400 millió Ft.

Azt eladja, idejön egy már berendezett cégbe és él a boltból még a 400 millából mint egy király.

jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az életszínvonal nem minden. Miért jön ennyi német Magyarországra, ha odahaza a saját országukban jobb életszínvonalon élhetnének? Miért mész Horvátországba nyaralni két hétre, ha annyi pénzből Bankokban királyként élhetsz 2 hónapig.
jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!