Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hontalan,n...

Mi a véleményetek a hontalan,nemzettelen világ elképzeléséről?

Figyelt kérdés

jún. 19. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogyan képzeled el, így nincs semmi véleményem róla.
jún. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hontalan=Olyan pl:személy ,akinek nincs kötelezettsége egy állam iránt sem.

Olyan állam ,ami nem kötelezi az emberek vagy csak minimálisan.


Nemzet=történelmileg kialakult, tartós emberi közösség, amelyet a közös nyelv, közös terület, közös gazdaság és a kultúrában megnyilvánuló közös lelki alkat tart össze


Nemzettelen=Olyan közösség ,amit nem a tágabb értelemben vett történelmi múlt,(történelmi)kultúra tart össze ,hanem valami más.


(Figyelem ez az én értelmezésem!)

jún. 19. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Támogatom, csak így lehet boldog és fejlődőképes az emberiség. El kell törölni minden nemzetet és minden vallást is persze.
jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2es kieg:


,,Olyan állam ,ami nem kötelezi az emberek vagy csak minimálisan."

Ha van egyáltalán olyan ,hogy állam!!!

De itt én szerintem inkább arról van szó ,hogy már az emberek ill az állam annyira nem függnek egymástól ,hogy már szinte nincs is állam(Szóval ha van állam akkor az már olyan gyenge ,hogy már szinte nincs is!).

jún. 19. 10:54
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Jelenleg a nemzetállamiság az, ami a legnagyobb egyensúlyi problémákat okozza a világban és a nemzetek közti háborúk azok, amik ráadásul a mi életünket is egyre inkább befolyásolják. Én régóta John Lennon hivőnek tartom magam: Imagine...
jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
3# Hogyne... Töröljük el akkor mindjárt a nemeket is, a család intézményét is, töröljük el a húsevést, sőt, még a időjárást is. Töröljük el az eltörlést!! 🤡🤡
jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
5# A helyzet az, hogy nem a nemzetállamok léte miatt vannak/voltak háborúk a történelemben, hanem az emberi természet ilyen egyszerűen..
jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
7# De persze könnyebb a nemzetállamokra, meg a vallásokra fogni az egészet, mint feketén-fehéren kimondani: az emberi természet gyarló.
jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy járási szint a maximum ami még fenntartható és működőképes lenne. Ez valamikor egynapi járóföldet jelentett. Ez azt is jelenti, hogy ismerek a csontkovácstól kezdve a fazekason át stb. mindenkit. Az hogy nekem Brüsszelből, vagy Budapestről mondják meg mi a dörgés mikor én mondjuk Fehérgyarmat mellett lakom az abszurd. Még Nyíregyházáról se mondják meg. Ennek a piramis elvnek hamarosan nagyon csúnya vége lesz.
jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
3# El kell törölni minden nemzetet?? Nem nemzetállamokat akartál írni véletlen? És ezt hogy gondoltad? Mindig lesznek olyanok, akik majd lázadnak ezellen, őket hogy akarod egy egységes tömbbe beolvasztani? Be akarod tiltani a vallásokat? Hogyan? Csak a kereszténységet, vagy a buddhizmust, iszlámot is? Ahhoz Abdullahnak is lesz 1-2 nem szép szava.. Eleve nonszensz, amit írsz, amíg van vallásos ember a világon, addig vallás is létezni fog. Ha meg el is tűnne a vallás örökre, akkor meg előbb-utóbb valláspótlékok lépnének a helyére, pl politikusok istenkultusza, istencsászárok. Pl Kim Dzsong Unt istenként imádják hazájában, mégis kő ateisták.. Az mennyivel jobb rendszer? Sőt, mindenféle eszme egyfajta vallásos funkiót szolgál. Ezekkel a tiltásokkal nem megyünk semmire.
jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!