Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet a Náci...

Milyen volt az élet a Náci Németországban?

Figyelt kérdés

A SZU-ban eléggé nyomoruságosan éltek, akkor ott hogy éltek?

Hitler eléggé szerette a népét, mennyire sikerült neki jólétet teremteni?


jún. 1. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

“Hitler eléggé szerette a népét, mennyire sikerült neki jólétet teremteni?”


Honnan vetted ezt az ostobaságot?!


Nyomorogtak, mint minden kommunista/náci diktatúrában.

jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Hitler nem szeretett senkit, mivel egy szociopata, pszichopata nem képes szeretni.

Egy bizonyos ideig volt egy fellendülés, hiszen más országok vagyonát szipkázták el, ingyen munkások is voltak... aztán később, egyre több okból egyre rosszabb lett. Persze társadalmi olló itt is hatalmas volt, iszonyatosan nagy lehetett a korrupció, hatalmas a kiszámíthatatlanság, hiszen kb. bárkit fel lehetett jelenteni névtelenül...

jún. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Sokkal jobb, mint a mai Magyarországon.
jún. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Alkony3 ezt az "okos kérdést" tette fel nekem privátban:

"Honnan tudod, voltál már pszichopata!?"

:D

Jelentem, nem voltam pszichopata, nem is vagyok. De ezek szerint azt sem tudhatom, és más se hogy Mátyás király élt-e, hiszen nem voltam és más se Mátyás király.

Persze tudom, felvetődik a nagy kérdés, honnan tudom, nem vagyok más. :D

jún. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2#


Blondi. Őt szerette.


+


Akkor az élettér elmélete min alapul? Miért akarta, hogy a német népnek több terület jusson?


Vagy miért terveztette meg a Volkswagent? Vagy a munka ünnepe miért lett fizetett szabadnap?


Szerintem annyira nem lehetett rossz ez, de csak akkor ha német voltál.


A kiszámíthatalanság pedig... Ők legalább kimondták, hogy kiket tekintenek ellenségnek, nem úgy mint pl a szovjetek.

jún. 2. 00:51
 6/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
89%

A Szovjetunió és a fasiszta Olaszország és Németország is terrorállamok voltak, amelyek viszont a korábbinál szélesebb néprétegeknek juttattak jólétet. Mindegyik helyen jelentős életszínvonal-javulás volt, ugyanakkor rémuralom is egyben.


Németországban pl. közismert, hogy a barnaingesek járták az utcákat és aki nem volt elég lelkes szimpatizáns, azt vitték ki az erdőbe agyonlőni, akkor is, ha a párt bázisának számító, német kispolgár volt.

jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Mert úgy gondolta, hogy ő = Németországgal, és neki minden jár, plusz fajelmélet, stb.
jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as: Addig volt csak valamennyire jó, amíg belefért valaki az egészséges árja kategóriába. Még egy színárja származású embert is sterilizáltak, akár meg is öltek, ha pl. skizofrén lett, vagy komolyan megrokkant egy balesetben. Senki se volt teljes biztonságban, a besúgóhálózat bárkit börtönbe zárathatott. Ha valaki lelkesen karlendített, nem kritizált, az árja kategóriába tartozott, akkor viszonylag jó élete lehetett, mehetett pl. évente nyaralni Prorára, meg hasonlók. Kicsit hasonló volt a logika, mint a Kádár-rendszerben (ha privilegizált helyzetű vagy és befogod a szádat, viszonylag jól élhetsz). Persze az árjáknak is csak addig tartott a jó élet, amíg ki nem tört a világháború, mert akkor kihajtották őket a frontra és semmit se ért az életük. Sőt, a náci logika szerint a háború jó dolog volt, ahol az árja megmutathatja másoknak, milyen a germán hősiesség és felsőbbrendűség. Tehát visszaütött a dolog a lakosságra nézve is.
jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
A németeket meg nem szerette, hanem manipulálta. Még az árja németeket is. Mindenkit csak tárgyiasított, meg van a maga feladata, hogy a Németországot = őt szolgálja. És elég hamar eljött az idő, hogy közvetlenül hozzá kellett hűségesküt tenni, nem a hazára stb.
jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Ebben is nagyon hasonlít Orbán Hitlerre, ő is szereti azt játszani, hogy Ő Magyarország, ha róla rossz véleménye van valakinek, őt kritizálják, akkor az egész országot "támadják", és mehet a plakátháború, ami haveroknak nagyon jó, mert közpénzből megy nekik.
jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!