Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Európai Unió miért ne...

Az Európai Unió miért ne legyen több, mint egy gazdasági szövetség? Mi lenne a baj egy erősebb Unióval?

Figyelt kérdés

Nem értek egyet azzal, hogy az Unió csak gazdasági szövetség legyen. Emiatt történhetett meg az, hogy amikor konjunktúra volt és 2 marshall segélynyi támogatást kaptunk annak nagy részét ellopták, óriási médiabirodalmat, lejárató és gyűlöletkeltő propagandát épített ki a NER ami a putyini Oroszországra hasonlít. Változás reménye miatt leszavazok a Tisza pártra, de nem értek egyet Magyar Péterrel amikor arról beszél, hogy maradjon csak gazdasági szövetség. A csak gazdasági szövetség miatt történhetett meg az, hogy csomó forrást elloptak, EU második legszegényebb országa lettünk, és hogy a miniszterelnök hadakozik Brüsszel ellen amit milliárdokból csinál.


Mi a félelmetes abban, hogyha az Európai Unió több lesz, mint gazdasági szövetség? Az a baj, hogy rosszak a vezetők? Szerintem se jók, de akkor jobb figurákat kéne megválasztani olyanokat, mint Charles de Gaulle vagy François Mitterrand. A globális nagytőke miatt lenne ilyen félelmetes? Egyik barátom szerint az erősebb Unió még nagyobb globális nagytőkét eredményezne, de ezzel nem értek vele egyet. Nem szükséges Európai Egyesült Államokat létrehozni csomó érv szól az ellen, hogy európai kultúra más és nem lehet USA mintájára átalakítani, de azért ne csak gazdasági szövetség legyen, mert látni lehet, hogy Orbán Viktor teljesen kihasználta az EU gyengeségeit és a legfőbb gyengesége a csak gazdasági szövetség miatt van. Tényleg félnünk kéne egy erősebb EU-tól? Én jobban félek attól, hogy kitesznek bennünket és Moszkva kapcarongyai leszünk.


2024. máj. 11. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

A gazdasági szövetség jogköreibe még bőven beletartozhatna,hogy jobban ellenőrzik a pénzeket, felügyelik a támogatásokat, felzárkózást.



Ha az EU több lett volna mondjuk 2015-ben mint egy gazdasági szövetség, akkor ellenállás nélkül osztogathatták volna a migránsokat szét.

Vagy, például az olaszok nem szigoríthattak volna sokat az illegális migráció kapcsán.Bár, még így sem szigorú a szabályozás.



Ha, nem ilyen woke, agyalágyult liberális vezetés lenne, talán lehetne fantázia egy erősebb központi kormányzásban, de így a jelenlegi formájában nagyon kockázatos.

2024. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyen, írjanak ki egy új népszavazást a megváltozott EU feltételek melletti csatlakozásról, legyen világosan megmondva, hogy mi az előnye (és ez legyen számonkérhető, ha mégsem történne meg, legyenek erre biztosítékok!) és a hátránya (migránsok, lmbtq, önállóság feladása, stb).


Én benne vagyok, inkább öntsünk tiszta vizet a pohárba, mint hogy itt sunnyogjanak mondvacsinált eljárások alapján...

2024. máj. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak azt felejtetted el leírni, hogy miben szeretnéd, hogy több legyen :D

A dolog egy kicsit összetettebb ennél. Például ha szeretnénk közös haderőt, felmerül a kérdés, hogy a NATO miért nem jó? Szinte az összes EU tag NATO tag is, tehát ezek az országok már most egy közös katonai szövetség részei. Amelyik nem NATO tag, az nemzetközi szerződések (pl. Ausztriának tiltott katonai szövetséghez csatlakoznia) vagy semlegességi törekvések miatt nem az. Így pedig nyilván nem lenne tagja egy másik katonai blokknak sem. Cserébe viszont bruális plusz költséggel járna egy újabb haderő megteremtése és fenntartása, aminek költségeit lehetne a gazdasára, oktatásra vagy tudományra is költeni.

Ha azt szeretnéd, hogy az országok belügyeibe szóljon bele az EU, akkor meg kérdés, hogy az adott ország polgárait milyen jogon akarod elhallgattatni. Ha pl. Franciaországban megválasztanak egy olyan vezetőt aki nem szimpatikus az EU-nak, akkor a német, magyar, szlovák, lengyel vezetőknek legyen joga odacsapni, mert olyat nem szabad? Nem lenne ez ellentétes az EU alapvető jogaival, nem lenne ez ellentétes a választói akarattal, a szabadsággal, stb?

Az EU támogatások felhasználásának vizsgálata meg már most is adott, csak az EU szereti ellustálkodni a dolgot. Ehhez nem kell "többnek" lennie, csupán határozottabb fellépésre lenne szükség.

2024. máj. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Mert ez így diktatúra.
2024. máj. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ennek a mindenbe is beleszólhatok szovjet változata sem aratott osztatlan sikert Európa népeinek körében.

Engem akkor sértett és most is sért, hogy tőlem 1000 (akkor 2000) km-re élő, rólam semmit nem tudó emberek belepofázhatnak a NAPI SZINTŰ életembe (is)!

Engem sem érdekel, hogy ők mit (nem) tesznek, - hagyják békén azokat, akik nem képviselnek velük azonos normákat és nem élnek a környezetükben!

2024. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot: az Európai Unió hatáskörei úgy a 60-as/70-es évektől kezdve folyamatosan nőttek, azaz már kb. 50-60 éve több, mint gazdasági szövetség. Amikor beléptünk, akkor ezt így vállaltuk.
2024. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!