Elgondolkodtok néha azon, hogy mennyire befolyásolják a
kulturális körülmények amikben felnövünk a
véleményünket sok mindenről?
Figyelt kérdés
Néha eszembe jut, hogy ha nem vettem volna észre 2016 körül, hogy sok új film nemcsak hogy rossz, hanem egy bizonyos módon rossz, akkor valószínűleg most is készpénznek vennék olyan dolgokat, amik a szocializmus és a kommunizmus népszerűségének növekedéséhez vezettek a nyugati országokban, mert a liberalizmus nem igazán tud érdemben fellépni ellenük, mert a liberalizmus gyakorlatilag egyet ért a szocializmussal és a kommunizmussal, csak a módszereikkel nem. Ha a filmek nem ébresztettek volna fel, valószínűleg most is azt gondolnám, hogy fenntartható lenne/lett volna az ami a 90-es és 2000-es években volt, annak ellenére, hogy az akkori helyzetnek elkerülhetetlen következménye volt a mostani nyugati helyzet kialakulása, mert akikből szocialisták és kommunisták lettek akkor azért lettek azok, mert nem voltak megelégedve az akkori helyzettel, mert nem hozta el azt az utópiát amit szinte megígértek akkoriban a liberálisok, és egy ilyen nem megelégedett réteg létezése mindig is elkerülhetetlen volt.
Simán, van, aki szerint egy Netflixes sorozattól már meleg lesz az ember, tiszta szerencse, hogy utána, megnéz egy Szomszédok évadot és visszaheterozódik.
máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Ezen nem kell elgondolkodni, ez így van!
máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
#2:
Tudom, de ki mit érez ezzel kapcsolatban? Számomra például elég ijesztő, hogy mennyire könnyen maradhattam volna olyan politikailag, mint 2016 előtt voltam emiatt, gyakorlatilag csak azért nem történt az, mert annál jobb volt a mintafelismerésem.
máj. 5. 11:44
4/9 Gál Gábor 2024 válasza:
Leszámítva, hogy nettó fszság amit írsz, abban igazad van, hogy természetesen a környezetünk befolyásolja a világlátásunkat. Ezért jó átesni olyan tudattágító élményeken, amikor másik nézőpontba kerülsz és rájössz, hogy máshogy is lehetnek a dolgok. A legáltalánosabb módja ilyen élmények szerzésének az utazás, de olvasással vagy akár az említett filmekből is meg lehet ismerni más nézőpontokat.
Én pl. a huszadik század első felében valószínűleg náci lettem volna, a másodikban komcsi.
máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
"Leszámítva, hogy nettó fszság amit írsz"
Nekem ez is olyan véleménynek hangzik, ami egy liberális kultúrában való élésből született. A liberálisok szeretik azt gondolni, hogy eléggé fel vannak "fegyverkezve" a szoclialisták és a kommunisták ellen, pedig az utóbbi évtizedben a nyugati országokban történt dolgok ezt cáfolják. Valószínűleg én is hinnék benne, ha nem néztem volna utána (filmek hatására), hogy honnan ered ez, és utána nem tanultam volna egy csomót arról, hogy a mai szocialisták és kommunsták hogyan gondolkodnak a világról.
Kezdjük ott hogy a liberalizmus társadalmi vagy gazdasági oldalát nézzük. Másodszor, szerintem jót tenne neked ha nem csak erősen angolszász populista jobboldali konzervatív counter-culture youtubereket néznél, hanem például tudományos cikkeket is? Youtubon értelmes politikai dizkurzust találni annyira könnyű mint gyakorin (röviden nem), lévén az egész el van lepve griftelekkel akik csak nézettség miatt olajat öntenek a tűzre, de okosabb senki sem lesz tőlük csak önigazolást adnak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!