Jó üzlet a háború?
Jó üzlet a háború?
Háború nélkül nem lehetne eladni a méregdrága fegyverzeteket?
Fegyverzeteken kívü milyen más politikai, anyagi előnyökkel járhat?
2022-ben ennyit hoztak össze a legnagyobbak dollárban.
RTX Corporation 70,5 milliárd
Lockheed Martin 63,3 milliárd
General Dynamics 40,8 milliárd
Raytheon 39,6 milliárd
Northrop Grumman 32,4 milliárd
AVIC (Aviation Industry Corporation of China) 31 milliárd
"Egyik legjobb üzlet. Egyszer a fegyverüzlet, másodszor újjá építeni a lerombolt dolgokat, ezzel is hatalmas pénzeket lehet keresni."
A sáskajárás is bomba biznisz, hiszen egy csomót lehet keresni növényvédő szereken meg az élelmiszerek ára is megugrik. Minden válság biznisz valakinek, de az nem jelenti azt, hogy a válság jó dolog.
"Minden válság biznisz valakinek, de az nem jelenti azt, hogy a válság jó dolog."
De, a válság is jó dolog. Persze nem annak aki elszenvedi, de a válságok, vagy kicsit tágabb értelemben az akadályok ösztönöznek a fejlődésre. Ha sosem lett volna semmi bajunk a növényekkel, nem fejlődött volna a gazdaságunk. Vegyszerezés és műtrágya nélkül ma több milliárddal kevesebb ember élne a Földön. De pl. a repülést is a háború forradalmasította, míg az űrutazást a hidegháború robbantotta be.
A háborúnak köszönhető az atombomba, a nukleáris kutatásoknak pedig az az atomerőmű, ami kiváltotta a rettentően szennyező és pazarló szénerőműveket. Ha nem kell senkire atomot dobni, sokkal továb tartott volna az atomerőmű létrehozása is.
Ha nincs probléma, nincs fejlődés sem. Ha mindig minden tökéletes lenne, egyetlen lépést nem haladna előre az emberiség. A háború csak azoknak a közkatonáknak és civileknek rossz, akik közvetlenül elszenvedik, de mindenki más valamilyen módon profitál belőle. Főleg a tudomány.
"Ha nincs probléma, nincs fejlődés sem. Ha mindig minden tökéletes lenne, egyetlen lépést nem haladna előre az emberiség."
Ezzel teljesen egyetértek, minden krízisben benne van a megújulás. Ugyanakkor egyrészt a válságnak nem csak a pozitív megújulás az egyetlen lehetséges kimenetele, másrészt a háború nem kötelező kezelési módja egy krízisnek.
A háború az, amikor a társadalom egy adott krízisre nem volt képes/hajlandó előállni egy megoldással, ezért addig feszítették a pálcát, míg el nem tört valahol. Aztán akinél eltörött, az ráb.szott, a másik meg nyert. Ez is egy megoldása a krízisnek, ez kétségtelen, de szerintem az egyik legrosszabb fajta.
Szóval szerintem a krízis az jó dolog: eljutottunk valaminek a végére, és addig szenvedünk, míg meg nem oldjuk. A háború pedig a szenvedés legdurvább szélsősége. Előnye, hogy kikényszerít valamilyen megoldást, hátránya, hogy helyrehozhatatlan károkat okoz. Nem jó üzlet. Szar üzlet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!