Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz olyan a...

Szerintetek lesz olyan a mostani Európai Unióban ill a közeli Európai jövőben ,hogy a proletárok osztálytudatba kerülnek?

Figyelt kérdés

2024. ápr. 24. 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
@9 akkor nem nyomtak el, mert nem hagytad magad.
2024. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Sanchisbox ***** válasza:
70%
Tökéletes tudatlanságra vall, hogy ha azt hiszed, hogy bármikor is a tömeg volt az, aki elindult csinálni egy forradalmat! Ahhoz, hogy a tömeg elinduljon, kell az, hogy szinte élhetetlen legyen már minden és kell hozzá egy vezető réteg. A vezető réteg sohasem az úgymond "proli" volt sehol. Arról meg nem is beszélve, hogy az európai elit betegesen fél attól, hogy a plebsznek fegyvere legyen. Ezért hiányzik minden európai országban a valódi önvédelmi törvény, ahogy a fegyvertartás szinte lehetetlenné tétele. A komcsi utópia, hogy világ proletárjai(értsd tudatlan, pénztelen, városi tömeg) egybesüljetek soha sem volt az, aminek hirdették, s ahogy már az lenni szokott, a patkányok előmásznak a csatornából és magukhoz ragadják a hatalmat(lásd francia forradalom, ruszki forradalom vagy épp nálunk a patkány forradalom(tanácsköztársaság), stb.).
2024. ápr. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 librikus ***** válasza:
77%

Megrekedtél a 19. Században! Rómában a naplopókat nevezték proletárnak akiket az állam tartott el, csak Marx alacsonyította le a kétkezi munkást proletárrá.

Hogy a társadalom műkődjön úgy a munkás mint a diplomás munkàjára szükség van és mindnyájan kötelesek vagyunk ehhez saját munkánkkal hozzájárulni! Ha a marxizmus működne nem dölt volna romba a SZU. és Kína sem tért volna átt a szabad szociális piacgazdaságra, amely minden magasabb civilizált kor gazdasági rendszere.

2024. ápr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
44%
Amit problémának látsz, csak egy több évszázados tünet, és nem a tünetet kell kezelni, hanem a "betegséget". Ez a "betegség" pedig a résztartalékra épülő banki rendszer, és annak az elhibázott szabályai (pl a kamat, és az abból eredő infláció ill. hogy több az adósság mint a forgalomban lévő pénz mennyisége), aminek a következményeit mindenki érzi: társadalmi szakadékok, környezetszennyezés, fogyasztói társadalom, a harmadik világ kizsákmányolása, az emberi értékek (pl oktatás, egészségügy, művészet) leépítése stb... De vannak dokumentumfilmek, amelyek jobban összefoglalják a lényeget, pl ez is: https://www.youtube.com/watch?v=r1EnE7xDidE
2024. ápr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BécsiFehér ***** válasza:
100%
Már 40 évvel ezelőtt azt tanították nekem, hogy a kapitalizmusban Marx óta nagyban nőtt a munkásosztály relatív jóléte, ezért csökkent vagy megszűnt a marxi osztálytudat. Ha a munkás jól megél a béréből, nem akar szocialista forradalmat. Gondolom, nyugaton a szakszervezetek is jobban működnek, mint nálunk, sok dolgot kiharcoltak.
okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 BécsiFehér ***** válasza:

librikus:

"Ha a marxizmus működne nem dölt volna romba a SZU."

Már mint, mi nem működött a marxizmusból a SZU-ban?

okt. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BécsiFehér ***** válasza:

előzőhöz:

Ott amúgy is inkább a leninizmust követték, és itt van a kutya elásva:


"A leninizmus (avagy másként bolsevizmus) ideológia, a marxizmus Vlagyimir Iljics Lenin általi sajátos továbbfejlesztése, amely figyelmen kívül hagyja Karl Marxnak azt a történelmi következtetését, hogy a tőkés rendszer a kapitalizmusnak csak a legfejlettebb állapotában lesz képes előre lépni a forradalmi, osztály nélküli társadalomba. Lenin éppen ezt hagyta figyelmen kívül, amikor azt állította, hogy az a legfejletlenebb, történetesen az oroszországi fejlődési fokon is győzelmet arathat. Ezt a nézetét, amit bolsevizmus néven ismer a világ, mint forradalmi erőre, a frontról hazaözönlő hatalmas [túlsúlyban paraszti, tehát nem munkás származású] katonatömegeinek a pillanatnyi szociális állapotok elleni jogos, de csak elemi felháborodására alapozta, mely energia bár elegendő volt a pillanatnyi fegyveres harc "győztes" megvívására, és majd egyes későbbi sikerek megmutatására, a további évtizedekben egy fejlettebb osztály nélküli társadalom kivívásához kevésnek bizonyult és törvényszerűen, szinte magától összeomlott..." (Wikipedia)


Szerintem az összeomláshoz nagyban hozzájárult még két külső tényező is:

1. A SZU olyan fegyverkezési versenybe való belekényszerítése, hogy végül a gatyájukat is arra költötték.

2. A kapitalista világ gazdaságilag szisztematikusan tette tönkre a "szocialista" országokat, pl. a versenyelőnyt biztosító technológiák eladásának tiltásával - COCOM-lista.

okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!