A népkonyhákat miből tuják fenntartani?
Az államtól.
Valamilyen szervezethez kapcsolódik az osztás, akik a jelentkezők számának megfelelően állami támogatást kapnak. Jó üzlet, mert a töredékét sem költik rátok.
Ugyanezt művelik a hajléktalan-segítők is. Én kipróbáltam a Máltai szeretetszolgálatot. Minden nap lejárt pékárut osztanak teának csúfolt valamivel, de kaphatsz zsíros kenyeret is, használt zsírral megkenve.
Napi 6000 forint felett kapnak, per fő.
"nincs rászorultsági kritérium"
Ami egyértelműen jelzi, hogy alapítvány lapul a háttérben.
Alapítvány nem tehet különbséget rászoruló és rászoruló között, mindenkinek adnia kell, aki kér.
Én segítettem már önkéntesként a Katolikus Caritas-nak, és a "Heti betevő"-nek is. A Caritas kap állami támogatást, a Heti betevő nem, mert nem alapítvány. A kutya sem ellenőrzi hogy a támogatásból egy alapítvány mennyit fordít ténylegesen a rászorulókra, mert számtalan módja van a költések kimagyarázásának. És onnantól, hogy egy alapítványnak lehet fizetett dolgozója is tetszőleges bérért, nincs miről beszélni.
A te általad említett példában a háttérben húzódó alapítvány elég szépen kaszál a nektek kiosztott étel tényleges bekerülési költsége, és a valós támogatás különbségén. 10-12.000 adagon már ipari méretekben lehet csalni. Csak 1000 forintot csaljanak le fejenként. És nem tényleges csalásról beszélünk, mert bizonyíthatatlan.
Ezen kívül pedig a politikai tőke sem mellékes, mint ahogy ezt te is észrevetted.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!