Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Európa nagy része miért nem...

Európa nagy része miért nem kezd el elpártolni az új világrend vezető hatalma mellé?

Figyelt kérdés

Trumpot a béke elnökeként emlegetik, mondván, hogy azon ritka amerikai elnökök közé tartozik, aki nem indított háborút. Való igaz, nem küldött hadseregeket más népek leigázására, de háborúzni nem csak katonákkal lehet.

Trump hadat üzent a kínai Huawei cégnek, és rajta keresztül persze Kínának is. Ugye, emlékeznek? Az amerikai állami intézményekből kitiltották a Huawei számítógépeit, telefonjait, fűtés-és energiafelhasználási szabályzóit, egyszóval mindent, amit a Huawei gyárt.

Trump több NATO-ország vezetőjét is meggyőzte, hogy álljanak össze egy Huawei-ellenes koalícióba és együtt számoljanak le a Huawei céggel, pontosabban szólva, együtt akadályozzák meg, hogy a holnaputánt, sőt már a holnapot Kína határozza meg.

Még azt is kibulizta, hogy Kanadában őrizetbe vegyék a kínai cég pénzügyi főnökét, aki mellesleg a cégalapító lánya. A kanadaiak végül elengedték, nem akartak végleg szakítani Kínával.

Trump tehát elvesztette a háborúját. A Huawei virágzik. A NATO-szövetségesek közül többen nem csatlakoztak az akcióhoz. Szerencsére a magyar kormány sem!

Az egyébként fiatal és nagyon csinos Meng Wangzhou asszonyért a kínai állam különrepülőt küldött és Pekingben katonai tiszteletadással, nemzeti hősként fogadták.

Mi bosszantotta fel az amerikaiakat? Nos, például az, hogy a Huawei 2019-re már ipari méretekben tudott 5G-t használó termékeket gyártani, miközben Erdal Arikan professzor csak 2008-ban publikálta a polar code elméletét, ami az 5G matematikai alapját jelentette. Tizenegy év alatt az ötletből ipari valóság!

Természetesen mindez nem véletlen. A Huawei a kínai csoda része és jelképe. 1987-ben Ren Zhengfei a semmiből, három és félezer dollárból alapította. Mint sok hasonló cég, ők is Hongkongból behozott termékeket adtak tovább.

A Huawei ma az intelligens ipar átfogó tervezését és kivitelezését végzi, az ipari cég tervezésétől kezdve az intelligens pénzügyi irányításon át az intelligens gyártásig.

A Huawei 220 ezer dolgozójának fele (!) kutatással és fejlesztéssel foglalkozik. A cég az elmúlt évtizedben jövedelmének több mint 10 százalékát folyamatosan K+F-re, azaz kutatásra és fejlesztésre fordította. 2022-ben ez az arány 25 százalékra nőtt. Az amerikai támadásra ez volt a válasz.

A Huawei sajátos tulajdonosi modellel működik. 2022 végén a cégnek 142 ezer részvényese volt, mind a cég jelenlegi vagy korábbi dolgozói. Az alkalmazotti részvény persze nem új, a rendszerváltás után nálunk is kipróbálták. De megbukott, mivel a nagy halak előbb-utóbb megették a kicsiket. Igaz, az tőkés külső és belső környezetben történt.

A kínai sajátosságú szocializmust építő Kína egészen más társadalmi és gazdasági környezetet jelent, ahol megmentették, sőt fejlesztik ezt a modellt.

A béke elnöke, Trump üzletemberként próbált Kínával egyezségre jutni. Egyezzünk meg, de az én feltételeim alapján! Nagyjából ezt javasolta Hszi Csin-ping elnöknek. A kínaiak udvariasan, de határozottan nemet mondtak. Megegyezni lehet, de csak a kölcsönös előnyök, a win-win alapján.

Biden eleve Kína kiszorítására és leigázására vette az irányt. Egy külföldi kutató ismerősöm jegyezte meg, hogy az amerikaiaknak egy bajuk van: azt hiszik, hogy mindenkinél okosabbak, így mindenkit lenéznek.

Amíg ezt a mentalitást csak filmekben látjuk, nincs nagyobb baj, legfeljebb undorító. A gond akkor van, amikor ez az amerikai állami politika szintjére emelkedik.

Ennek a politikának ma már látszanak a hosszútávú negatív következményei. A világ szétszakad, politikailag, gazdaságilag, sőt technikailag. Az amerikaiak megtiltották, hogy Kína használja az Android operációs rendszert. A Huawei kifejlesztette saját rendszerét. A HarmonyOS van a mai legújabb készülékekben.

A technikai szétszakadás azt is jelenti, hogy az amerikai és kínai rendszerek nem kompatibilisek egymással, a rájuk épülő alkalmazások csak a saját rendszerükben működnek. Kínát ezt nem nagyon zavarja, hiszen a kínai piac óriási, a legújabb telefonért, a Huawei Mate 60 Pro-ért sorban állnak az emberek. És akkor még nem beszéltünk az ipar, a tudomány, sőt a mezőgazdaság, a bányászat, az egészségügy óriási megrendeléseiről.

Kína tíz éve elindította az új selyemút tervét, amely a világ számos országa számára kínál óriási előnyöket. Amint a legutóbbi pekingi csúcstalálkozó is mutatta, Kína egyre inkább bővíti barátai és szövetségesei körét, akik készek együttműködni egy új világrend megteremtésében.

Az új világrend technikai hátterében ott lesz a Huawei. A kínai modernizáció a kínai nép útja, és egyben mimden fejlődni vágyó ország útja. Kína nem erőlteti senkire saját modelljét, de a kínai modernizáció technikai és gazdasági gyümölcseit mindenki élvezhetné. A holnapot közösen kell megnyerni!


2023. dec. 6. 14:39
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Mondd, mennyit fizetett a CCP ezért a posztért?
2023. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Trump egy hiú, öntelt, primitív ember.
2023. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!