Sosem voltunk még ilyen közel a 3.világháborúhoz mint most? Mit gondoltok erről? Igen tudom hallottuk ezt már akkor is mikor az Orosz-Ukrán háború kitört. De talán most tényleg közelebb van mint eddig?
Én már abbahagytam az orosz-ukrán és izraeli események követését is, mert nincs minek. Nem történik semmi se, illetve olyan ami mondjuk hatással van az életemre történik de nem olyan erővel, hogy amiatt komolyan változtatnom kéne. (pl. áremelkedések) Remélhetőleg 3. világháború se lesz, mert az már tényleg senkinek se lenne érdeke. Az izraeliek is azért szaroznak a határon, mert nem akarnak eszkalációt.
Majd ha vége szólnak, hogy ki volt a jó és ki a rossz, addig meg minek izgulni. :)
ma 21:26
Nem azt mondom, hogy lesz 3. világháború de azért legyünk már reálisak, ha attól nem vagyunk közelebb, hogy az egyik nagy atomhatalom épp háborúzik és a másik nagy, fegyverekkel száll be az ellenkező oldalon akkor mégis mi az ami növeli az esélyét egy világégésnek?
Valószínűleg most sokkal közelebb vagyunk, mint 2022 előtti években, de ettől még nem jelenti azt, hogy lesz is valami.
A nagy mozgolódás pontosan azt akadályozza meg. Éppen ellenkezőleg működik. Mindenki sakkban tart mindenkit, senki sem mer még fingani sem.
Vlagyimir Putyin orosz elnök "meglepetésszerű" beavatkozást tett, figyelmeztetve az Egyesült Államokat, hogy ne terjessze ki a háborút a közel-keleti régióra, elsősorban Irán és Szíria ellen.
Vlagyimir Putyin elárulta, hogy 24 órás járőrözést rendelt el a MiG-31-es repülőgépekkel, amelyek a "játékváltó" 10 Mach Kh-47M2 Kinzhal rakétát hordozták.
Az Egyesült Államok egy második repülőgép-hordozót és csapásmérő erejét küldi a Földközi-tenger keleti térségébe, hogy "elrettentse az Izrael elleni ellenséges akciókat" és "minden olyan kísérletet, amely a háború terjesztésére irányul a Hamász támadása után".
Az Egyesült Államok szombaton bejelentette, hogy F-15E vadászgépeket és A-10-es vadászgépeket telepít a közel-keleti régióba.
A harci repülőgépek mozgása a 494. expedíciós vadászrepülő század és a 354. expedíciós vadászrepülő század által "megerősíti az Egyesült Államok pozícióját és megerősíti a légi műveleteket az egész Közel-Keleten," - nyilatkozta a légierő. Nem határozta meg az érintett harci repülőgépek számát.
Nagy-Britannia 20 000 katonát, egy repülőgép-hordozót, helikoptereket, nyolc hajót és vadászgépet telepít Észak-Európába, története egyik legnagyobb katonai bevetése során.
A fejlesztésre azután került sor, hogy néhány órával ezelőtt megsemmisült a tenger alatti Balticconnector gázvezeték, a Finnországot és Észtországot összekötő távközlési kábel, valamint a Svédországot és Észtországot összekötő távközlési kábel is.
Mindhármat a NATO kritikus infrastruktúrájának tekintik – és ma is azok.
Megjegyzendő, hogy a NATO a Fekete-tengeren is keresi a módját, hogy NATO-flottilla küldésével megerősítse erőit.
Nagy-Britannia azt tervezi, hogy fokozza katonai jelenlétét Észak-Európában, hogy segítsen megvédeni a létfontosságú infrastruktúrát az orosz szabotázsműveletek miatti növekvő aggodalom idején.
Nagy-Britannia 20 000 katonát, tengerészt, tengerészgyalogost és pilótát, valamint a Királyi Haditengerészet nyolc hajóját, valamint egy vadász- és helikoptercsapatot küld a kritikus infrastruktúra védelmére.
A JEF, az északi országok, a baltikum, Hollandia és Nagy-Britannia közötti védelmi együttműködési csoport napokkal azután ülésezett, hogy a Finn-öbölben egy csővezeték és adatkábel megsemmisült "külső tevékenység" miatt, ami biztonsági aggályokat váltott ki a szélesebb északi régióban.
"Ezen a héten ismét láthattuk, hogy a biztonságunkat nem lehet magától értetődőnek venni. Létfontosságú, hogy egységesen lépjünk fel a rosszindulatú szándékúakkal szemben" – nyilatkozta Sunak.
"Miközben Putyin jelentős teret veszített Ukrajnában, mióta megindította invázióját, szövetségeseit és partnereit nem szabad hamis biztonságérzetbe ringatni.
A Kreml újra befektet a katonai képességekbe, és csökkentett számú rosszindulatú és marginalizált partnerhez fordul, hogy megpróbálja újjáépíteni hatalmát és aláássa a globális stabilitást.
A JEF vezetői megvitatták, hogyan tudnak fellépni Oroszország szabotázsműveleteivel szemben a régióban, mind szorosabb védelmi együttműködéssel, mind fokozott ipari együttműködéssel.
Sunak felvázolta, hogy az Európán belüli és az Atlanti-óceán túloldalán folytatott védelmi ipari együttműködés felgyorsítása elengedhetetlen ahhoz, hogy a nemzetek megőrizzék technológiai előnyüket Oroszországgal szemben, és megvédjék partnereiket az orosz támadásoktól az elkövetkező generációk számára.
Ezt úgy érik el, hogy jövőre több mint 20 000 katonát küldenek a régióba, valamint 8 királyi haditengerészeti hajót, 25 repülőgépet és egy légicsapásmérő erőt Apache, Chinook és Wildcat helikopterekkel.
Számos országgal nagyszabású gyakorlatokon vesznek részt, és sarkvidéki időjárási körülmények között légi rendészeti és harci kiképzést tartanak."
A sajtóközlemény azt is megállapítja, hogy az Egyesült Királyság Repülőgép-hordozó Munkacsoportja ősszel készíti elő a telepítést, hangsúlyozva az Egyesült Királyság elkötelezettségét a régió iránt.
A csapatot a zászlóshajó HMS Queen Elizabeth vezeti, és brit hajók, F35 Lightning II lopakodó vadászgépek és Wildcat helikopterek kísérik.
A csapat fogja vezetni az Egyesült Királyság hozzájárulását a NATO hidegháború óta legambiciózusabb hadgyakorlatának, a Exercise Steadfast Defender hadgyakorlatnak az első szakaszához.
A művelet közel hat hónapig tart, és 16 000 brit katonát telepítenek Észtországba és Norvégiába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!