Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tanácsot adhatnék Orbánnak?...

Tanácsot adhatnék Orbánnak? MI ÉRTELME ENNEK A VÁROSOMBAN?

Figyelt kérdés

Kedves Orbán Viktor, egy tanáccsal szolgálok az alábbi kérdésemmel.


A Munkaügyi Hivatal a városomban semmit nem ér. Ha kérdésem van, senki nem tud semmit, egymáshoz küldenek, végül az a megoldás, hogy a megye központi hivatalába menjek be, amihez természetesen utaznom kell.

2 hete voltam a munkaügyön jelentkezni, és ez rendben zajlott addig, amíg a szokásos rutin feladatukat végezték. Amikor feltettem néhány kérdést, akkor jöttek a gondok. Nem tudja az illető biztosra, ezért menjek ide-oda, majd végül 25 percet kellett ülnöm az alábbi válaszért: a központi részben tudnak információt adni. Amikor átmentem, és rákérdeztem, azt mondták, hogy ott is elintézhették volna.


Igazából sok ilyen esetem van a sok-sok év alatt, és az ismerőseimnek is, sőt másoknak is, mert mások ordítottak is emiatt az ott dolgozókkal.


A lényeg: mi értelme van a Munkaügyi Hivatalnak?


Ha ennyire nem tudnak semmit, én bezárnám az ilyen hivatalokat, vagy maximum néhány embert ültetnék egy irodába, akik elvégzik a szükséges feladatokat, ami pénz spórolás.


De ugyanezt kérdezhetném a NAV-al kapcsolatban is.



2023. júl. 14. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

kedves kérdező, akkor visszakérdeznék:

1. Tudod-e kicsoda Orbán Viktor? Mert nekem úgy tűnik hogy vagy nem tudod, hogy nem ő a Munkaügyi hivatal vezetője, - sem a NAV-é - vagy nem érted mi a feladata egy miniszterelnöknek.

2. Ha jól értem munkanélküli vagy. Tutit bizonyos, hogy nem qrvára ráérsz ügyet intézni? Tényleg 25 perc az ami nem fért bele az idődbe?

3. ha ennyire sietned kell és ennyivel jobban tudod náluk kinek mi lenne a dolga, miért nem mész oda dolgozni helyettük? Vagy minek kell neked ott lenned a munkaügyi hivatalban?

2023. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hát ez csak a te városodban van és nem csak azóta, mióta Fidesz van.


A közszférában nem a legélesebb kések dolgoznak.

Sokuk 20+ éve ott dolgozó, fogalmuk sincs az ügyfélközpontúságról.

2023. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Ez a lényeg ami írtál.

Ahogy az is, hogy elég ha 1 ilyennel futsz össze és az máris törli azt a másik 50 embert aki pedig nagyon jól végezte a munkáját a hivatalokban előtte, mert az az 1 meg tudja akasztani az egészet. Máris olyan, mintha az egész hivatal rosszul működne alkalmatlan emberekkel.

Vagy 20 éve volt egy esetem amikor szintén munka ügyben kellett volna nagyon sürgősen intéznem dolgokat a NAV-nál, az akkori Államkincstárnál, az okmányirodánál. Volt olyan aki pár perc alatt elvégezte azt amit más egy óra alatt, mindent pontosan, érthetően, célszerűen mondott és tett. Voltak sokan akik jól végezték a munkájukat, volt aki még telefonon fel is hívta egy másik városbeli kollégáját és elérte, hoyg azonnal csinálja meg számomra a szükséges dokumentumot, majd faxom át is küldette, hogy azonnal mehessek vele tovább. Asok jól dolgozó hivatalnok között volt azonban 1 aki közölte, hogy szerinte nem elég hivatalos az amit az Államkincstár adott ki nekem dokumentumot pont ezen ügyhöz, lepecsételve. Hiába mondta neki a kollégája is, hogy fogadja el mert jó és megfelelő, nem volt rá hajlandó. Emiatt kárba ment a sok ember korábbi munkája, mert miatta kifutottam a határidőből.

Hiába volt több tucat olyan ember aki jól végezte a munkáját ha összefutsz azzal az egyel aki meg nem, akkor persze, hogy azt jegyzed meg.

2023. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
A kínai bevándorlók könnyebben kapnak munkát. Legyél te is kínai bevándorló!
2023. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!