Ha Kína megtámadná Tajvant, akkor az világszinten mit okozna politikai, gazdasági, katonai, stb értelemben?
Hát ez egy jó kérdés, nehéz megmondani biztosra.
Az szinte biztos, hogy a legfejlettebb chip-ek árai iszonyatosan elszállnának, de azért azt nem látom be, hogy mitől lenne olyan óriási nagy technológiai visszaesés, ahogy az egyes írja.
Azért ne vizionáljunk már ilyeneket, hogy ettől visszaidőutaznánk a 90-es évek közepére pl :D
Egy hangyafasznyival kevésbé fejlett chipeket számos más helyen is gyártanak, és ha szükséges, mert gazdaságilag megéri, akkor hamar fel lehetne pörgetni a gyártási volument taiwan-on kívül.
Meg pl. ettől nyilván nem menne tönkre a telefonomban már meglévő, 3 évvel ezelőtti gyártmányú chip, se az adatközpontokban dolgozó szerverek, az internetet biztosítú egyéb cuccok se sz-rnának be.
Szóval valójában szinte semmiféle visszaesés nem lenne, inkább csak stagnálás.
Pár évig lehet nem jönne ki új nVidia videokártya, meg új IPhone modell, meg hasonlók.
"Ha megmaradnak, és gyorsan kínai kézbe kerülnek, akkor nem sok, csak Kína jelentősége még nagyobb lenne a világban."
A gyártósorok vezérlése nem Tajvanon van, anélkül az egész "kuka".
Ha nyugaton nem szeretnék, hogy ott Kína gyártson a nyugati piacra akkor beütne a fent emlegetett átmeneti digitális armageddon.
Ez nem a kínaiak lebecsülése. Azok a gépek online kapcsolat nélkül nem tudnak gyártani ( Abu magyarázta ezt anno a ph-n ). A legendák szerint van olyan terv is, mely szerint ha mindne kötél szakad akkor a tajvaniak megrongálják a gépeket és ennyi volt. Utána a kínaiak baxxhatják.
A világnak ezzel nagy békát kellene lenyelnie, de ez benne van a pakliban már vagy 15 éve.
Gondolj bele abba: az oroszoknak az offenzíva után azt mondta a "nyugat", hogy baxxd meg a gázod és olajad akkor ez után Kínának asszisztálnának ahhoz, hogy ő terítse a világot mikroelektronikával? Nyilván...
#6
"Azok a gépek online kapcsolat nélkül nem tudnak gyártani"
Van erre valami forrás?
Nem kötözködésből kérdezem, de nem találok erre vonatkozóan semmi értelmes infót, másrészt meg elég kiszolgáltatott helyzetbe hozná ez Taiwant, ha tényleg így lenne, Kína simán elvágja az internettől a szigetet, és nekik annyi, szóval elég nagy hülyeség lenne, ha ez tényleg így működne.
#6
"Gondolj bele abba: az oroszoknak az offenzíva után azt mondta a "nyugat", hogy baxxd meg a gázod és olajad akkor ez után Kínának asszisztálnának ahhoz, hogy ő terítse a világot mikroelektronikával? Nyilván..."
Oroszország gazdaságilag jelentéktelen, kb. Olaszországgal egyenértékű, Kína viszont kb. pariban van gazdasági erőt tekintve az USA-val.
A "nyugat" épp ezért Kínát nem fogja szankciózgatni, mert azzal saját magát is tökön lőné, tán még jobban is fájna nekünk ez, mint Kínának.
Már az orosz szankciók mögé sem sikerült az USA-nak beállítani mindenkit, Kína mögé meg aztán végképp nem sikerülne, Macron kerek-perec meg is mondta, hogy lóf-szt fog Franciaország beleállni egy Kína elleni gazdasági háborúba, Szaud-Arábia is egyre szorosabb gazdasági együttműködésre törekszik Kínával.
Mégis mit tudna az USA szankcionálni Kínán?
Nem vesznek tőlük több ruhát, cipőt, bútort, kávéfőzőt, mindenféle egyéb fogyasztási cikket? :D
Az átlag jenki honpolgár nagyon boldog lesz ám, hogy 100-200 dolcsi helyett 1000 dolcsi lesz egy normális cipő meg farmer xD
Kína a világ ipari motorjává nőtte ki magát, épp úgy, ahogy az előző század elején az USA.
Mostmár nem lehet szankcionálgatni.
"A "nyugat" épp ezért Kínát nem fogja szankciózgatni"
Nem is szankcionálásról volt szó.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!