Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha az usa kézzel-lábbal...

Ha az usa kézzel-lábbal kapálózott az ellen, hogy az oroszok az usahoz közel kubába atomtölteteket helyezzenek akkor az oroszoknak miért ne lenne ehhez joga?

Figyelt kérdés
Ráadásul sokkal messzebb van Washington Kubától, mint a nato Moszkvától és az oroszoknak egy helyen volt állás a natonak sok helyen, nem csoda, hogy bepöccentek, az usa a hibás az ukrán háborúért!
2023. ápr. 26. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Eleve egy országnak sincs "joga" egy másik ország területén bármit is elhelyezni, főleg nem tömegpusztító fegyvert. Ha ilyenre sor kerül, azt mindenképp az érintettek teljes egyetértésében kell végrehajtani. Tehát joga abszolút de nincs, még elméleti alapon sem. Másrészről az egész okafogyott is, a rakétahordozó tengeralattjárók megoldották a problémát, azok oda viszik a rakétáikat, ahova csak akarják.
2023. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Oroszországnak joga van ez ellen tiltakoznia természetesen. Amit nem látok be, hogy Ukrajna megtámadásától hogyan lesz kisebb Oroszország katonai fenyegetettsége?


Mit ért el ezzel Oroszország? Még több nukleáris fegyver lesz Európában, és közelebb jött most hozzá a NATO. Good job, Mr. Putin!

2023. ápr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Az usának az akkor egyoldalú fenyegetettség volt. Ma már nem egyoldalú, mert úgy 50 éve olyan ballisztikus rakéták vannak, amiket akárhonnan indítva akárhova eljutnak. Az ostoba oroszhireket olvasó fideszesek erről még ma sem tudnak, ezért hiszik el ezt a magyarázatot.


És akkor még ott vannak az atomtengeralattjárók,amik rejtekből tudnak szinte bármilyen irányból támadást intézni a szovjetúnió ellen, ellentétben a szárazföldi indítóállásokkal, amiket nem lehet elrejteni.


Így akik elhiszik ezt az usa ukrajnába rakétákat telepít maszlagot, nem csak tudalanok, hanem retardáltak is.

2023. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

#3


"Az usának az akkor egyoldalú fenyegetettség volt."


Mondjuk ez így eben a formában nem teljesen igaz, mert a kubai rakétaválság előtt az USA nukleáris fegyvereket telepített Törökországba. (Más európai támaszpontokra is, de az nem volt annyira érdekes)

És a válság lezárásának része volt, hogy az USA leszereeli és kivonja a Törökországba telepített nukleáris fegyvereket.


Mindazonáltal az akkor a hidegháborús farokméregetés része volt ami teljesen más alapállás mint a mostani orosz kardcsörtetés.

2023. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!