Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Zsidók! Milyen érzés visszatér...

Zsidók! Milyen érzés visszatérni Izrael földjére?

Figyelt kérdés
A vallásotok, indentitásotok oda húz. Ez az őshazátok, őseitek földje? Milyen érzés oda a Szentföld visszatérni? Illetve inkább Magyarorországot vagy Izraelt tekintitek hazátoknak?

2023. ápr. 24. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Zsidó vagyok,nem bolond.
2023. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Identitás? A magyar zsidók többségének az identitása Magyarországhoz kapcsolódik.
2023. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
szerintem nincs vagy alig van olyan magyar akinek ne lenne valahol a csaladfajaban zsido etnikumu szemelyiseg
2023. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nekem sajnos nincs.
2023. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv, vallásomat gyakorló zsidóként válaszolok.Neológ gyökerű zsidó vallású, magyar családba születtem, magyar anyanyelvű szülőktől, magyar iskolákba jártam, és még csak izraeli állampolgár sem vagyok, a szüleim sem azok.Magyar konyhán, magyar könyveket olvasva, magyar anyanyelvűek vagyunk, és én magam is, ebből fakadóan Magyarországhoz tartozónak valljuk magunkat, ebből fakadóan én is, nekem ez a hazám - csak úgy, mint sokak másoknak is.


A magyar/magyarországi zsidóság nagy része ezen a véleményem van, ehhez a nemzethez tartozónak vallja magát, aminek nagy hagyománya van - tulajdonképpen a neológia is erre épül - a holokauszt előtt a neológ zsinagógákban tilos volt kiejteni azt a szót, hogy "Cion".


Gyakorlatilag ugyanolyan magyarok vagyunk, mint mindenki más, mindössze vallásunk nem keresztény, így más vallású magyarok vagyunk.Ilyen egyszerű.Ettől függetlenül természetesen akadnak olyan zsidó kollegák, akikben kettős identitás dúl, és vannak akik erősebben Izrael felé húznak.


Egyébként az egykori 1 milliós magyar zsidóságból bőven hatalmas a leszármazottak aránya, szerintem bőven van 300-400 ezer ember, akire ebben az országban illene a zera yisrael.

2023. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!