Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a sok siránkozó magyar?

Mi ez a sok siránkozó magyar?

Figyelt kérdés
Én Ausztriában élek (Tirolban) és mindig megdöbbenek azon, hogy sok ausztriai/németországi magyar miképp vélekedik a Nyugat-Európai helyzetről. Véleményük szerint nem jobb a helyzet, mint Magyarországon, a bérek nem követik az áremeléseket, semmire se elég a pénzük. A lehdurvább az volt, hogy az egyik kiakadt, amiért 65 Centet(!) kellett fizetnie valamiért. Én nem tudom, hogy ők mit csinálnak, de érdekelne. Mi ketten vagyunk a barátnőmmel, fizetünk egy családi házat albérletben, van két autón, mindent meg tudunk venni magunknak, el gudunk menni nyaralni és kaját/rezsit is tudunk fizetni. És Magyarországon sokkal rosszabb a helyzet, a rokonaimnak nekem kell pénzt adni, hogy ne haljanak éhen. Mi ez a sok siránkozás és hazugság, hogy nem jobb Nyugat-Európa Magyarországnál???

2023. márc. 3. 21:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

"Én Ausztriában élek (Tirolban) és mindig megdöbbenek azon, hogy sok ausztriai/németországi magyar miképp vélekedik a Nyugat-Európai helyzetről. Véleményük szerint nem jobb a helyzet, mint Magyarországon..."

Tehát nem a Magyarországi magyarok, hanem az Ausztriában és Németországban élő magyarok (akik ugye nem az M1-ből tájékozódnak a nyugat-európai állapotokról, hanem testközelből) mondják azt, hogy nem jobb a helyzet, mint Magyarországon. Ez azért jelent valamit, nem gondolod?

Én a télen jártam Innsbruckban és noha a táj valóban gyönyörű, de az emberek egyáltalán nem látszottak gazdagabbnak, vagy boldogabbnak, mint egy átlag (budapesti) magyar. Vannak ott is bőven problémák: az egyik kedvenc osztrák csapatom (FC Tirol, illetve ma már Wacker Innsbruck) most ment csődbe harmadszor, miután már a másodosztályhoz szükséges licencet sem tudták teljesíteni. Jelenleg a tiroli amatőr ligában, vagy hol a frászba játszanak.

2023. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 D-Mano ***** válasza:

Nem tudom. Nekem az összes Németországban, Ausztriában dolgozó/ oda kiköltözött ismerősöm azt mondja, hogy jobb kint, mint Magyarországon.


2-es, 3-as,

Kereskedelemben dolgozom (plázában), látom a visszaesést. Konkrétan egy csomó törzsvásárlónk nem jött vissza már hónapok óta (régen sokat vásároltak, most meg hónapok óta semmit sem), sokan meg sokkal ritkábban járnak; az általános forgalom is jelentősen csökkent.

A saját fizetésem alapján meg azt tudom mondani, hogy én is kb. ugyanolyan gyakran járok boltba (alkotom a vásárló tömeget), mint régen. De régen nem kellett néznem az árakat (minimális igényeim voltak régen is), csak dobáltam a kosárba a dolgokat, amik kellettek, és még maradt is tartalék hó végén. Most viszont az olcsót (a sz💩rt) keresem mindenből, és hó végére kb. így is az egész fizetésemet felélem. Szerintem ez az oka annak, hogy a visszaesés egyesek számára nem elég látványos: nem látják azt, hogy a nem (drasztikusan) csökkenő forgalom mögött a vásárolt termékek a kisebb árkategóriákba csúsztak/ egyszerre kevesebb terméket vásárolnak / a hó végi pénztartalék drasztikusan kevesebb, mint régen...

2023. márc. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Vicces ez a bevásárlókocsi parkoló tele kijelentés :)

Mert mondjuk mikor ő megy bevásárolno, vagy valamelyik bolt mellett el, akkor a 100fős parkoló tele van. És akkor máris arra a következtetés jutott hogy 10 millió ember milyen jól éli az életét. Tőle több száz km-re is, mind az összes ember is:)

A leggazdagabb országokban is van szegénység, szegény réteg. Magyarországon ez az arány jóval nagyobb. Ez van!

2023. márc. 4. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy semmi gond sincs otthon, ez tökéletesen látszik abból is, hogy tolonganak az emberek a határokon, hogy Felcsúton nyithassanak kávézót.
2023. márc. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Itt délkelet Magyarországon is hatalmas a szegénység.
2023. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, nem a zsemle kicsi, hanem a pofank nagy. Milyen szegénységről beszélünk?
2023. jún. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!