Olajembargó mennyire fog fájni 2023 február 5-étől?
Most Magyarország kivétel? El tudták intézni, hogy mi vehessünk az oroszoktól továbbra is kőolajat? Vagy nem vagyunk kivételek?
Mert, ha nem vagyunk kivételek, akkor az EU-ba csakis Amerikai segítséggel juthatunk elegendő kőolajhoz. Viszont, az az Amerikai dollárt megtolja.
A Brent kőolaj ára jelenleg 81-87 Dollár.
Ez alatt volt 2014-2022 Januárig. Utána emelkedett.
2014 előtt volt magasabb is. Csak annyi különbség volt, hogy 220 forint volt egy dollár, és nem 360-370 forint.
Most, ha az egész EU rátelepszik Amerikára, akkor lesz még 450 forintos dollár. Mellette, majd emelkedik a kereslet kínálat, tovább nől a Brent olaj ára, és duplán szívunk!
Vagy rosszul látom?
Mire számítsak Február 5.ikétől?
Ha nem vennéd észre a forint romlott a többi valutához képest…A dollár/euro árfolyamban az euró magasan vezet…
Utána kéne nézni, vagy a Fideszben szándékosan provokatőröket alkalmaznak?
"Vehetünk továbbra is vezetékes kőolajat."
A pofátlan röhejes drága áron, amit a szergej mond meg hogy mennyi.
#2 Én, csak kérdeztem. De a gyönyörű kommented velem szembe, igenis provokatív. És az első kommentet nézve, igenis a benzines beszaratás, provokatív, pánikfelvásárlás okozó cikkek ismét az ellenzéki hírlap mutatja meg. És az értelmetlen válaszoktól kímélj bennünket. Mert a kérdésemre nem kaptam választ.
Ja és megnéztem. De nem csak a forintot. Szegény zlotyi is 2008 alsó határhoz képest. 2,13-ról felső határig 5 zlotyira emelkedett. 100 dollár esetén. 213 zlotyiról 500 zlotyira. Ugyan az mintha 213 forintról 500 forintra emelkedett volna a dollár.
Igaz ez a forintra, zlotyira, lejre. És Románia meg Lengyelország is nagyobb, mint Magyarország. Valóban szar a forint. De itt az utóbbi időbe a dollár erősödött meg nagyon. Vannak kisebb országok, akiknél nincs ekkora különbség. De nem ez a lényeg!
Mire számítsak február 5.ike után?
Erre, ha te se tudsz válaszolnim akkor ne provokálj!
"Európa február 5-én betiltja az orosz olajtermékek behozatalát, ami máris jelentős változásokat okoz a globális dízelkereskedelemben. Egyelőre az Urals árát jelentősen leszorította az uniós olajembargó és
a G7 által bevezetett ársapka. Azonban a dízel esetében áremelkedéssel fenyegetnek a korlátozások."
#7 Na ez bosszant engem is. Ha már 10 évre, vagy nem is tudom, hogy mennyire. Talán 5, vagy 15? Nem is ez a lényeg. De, ha ennyi időre megkötöttük az orosz olcsó gázt. Akkor, hogy ért el bennünket ez a kegyetlen energia ár?
Ha ki is vesznek az embargó alól. HA kapunk olcsó orosz kőolajat, HA nem!
Melyik esetbe, mire számítsak? Drága üzemanyagra, vagy megfizethetetlen üzemanyagra? Mi lesz még itt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!