Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az a polkorrektség (PC)?

Mi az a polkorrektség (PC)?

Figyelt kérdés
Ez jó vagy rossz dolog? Miért?
2022. dec. 16. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Politikailag korrekt. Nem mondod a négerre hogy fekete, hanem hogy színes bőrű. A cigóra hogy cigány, hanem hogy roma. Szerintem rossz dolog.
2022. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Valakinek jó, valakinek rossz. Egy bizonyos szintig egyébként elfogadható, hiszen valahol a másik fél sértegetésének elkerülése a lényege. Akkor van baj ha túlzásba esnek vele, és már semmit sem szabad mondani, mert a másik fél mindenen megsértődik. Az első válaszoló által említett cigány szó például szerintem nem sértő, de ma már nem nevezheted a cigányt cigánynak, mert azt ő sértésnek veszi. Hasonló szó lett, mint a paraszt. Ma már egy parasztot sem parasztozhatsz le, mert ő mezőgazdasági munkás, vagy földműves.
2022. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

"Politikailag korrekt. Nem mondod a négerre hogy fekete, hanem hogy színes bőrű. A cigóra hogy cigány, hanem hogy roma. Szerintem rossz dolog."


Van még ilyen.


Nem dagadt, hanem molett.

2022. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a lényege, hogy a problémákról még beszélni is tilos, nemhogy megoldani.
2022. dec. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szólásszabadság legális sárbatiprása.
febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!