A kommunista és szocialista eszméket a lusta embereknek találták ki?
Aki örökölte a vagyont,az mennyit dolgozott?
A sok influencer,és luxus prosti,(nem az örömlányokra gondolok) ők mennyit dolgoztak?
Mert aki mondjuk a használt bugyiját eladja mondjuk egy gazdag perverznek,aki fizet érte mondjuk egy ház árát,mert sosem tudta mi az két kézzel dolgozni bármiért is,az a lány mit tett azon kívül,hogy telefingotta a bugyit?
Vannak influencerek,akik értékes tartalmat gyártanak,de kb pár ezren követik,ellenben van olyan lányka,aki szexi,kivágott felsőben nézi a tv-t,és ezt millióan követik,azt mit tett azon kívül,hogy megszületett?Semmit.
Túl sok ember gazdagszik meg ilyen sz-rságokkal,igen is az állam inkább
ezeket adóztassa,egy normális országban,és legyen mondjuk ingyenes a tömegközlekedés mondjuk egy tanárnak,aki a hó végén parizeres kenyeret eszik.
Aki meg a p.csáját mutogatja,egyel kevesebb táskát vesz magának.
#5
Jaja
A kapitalizmus lényege a munkakerülés.
Ha vagyonos vagy,akkor akár egy percet sem kell dolgoznod,csak élvezni,amit mások megtermelnek.
Még a kommunizmusban elveszik a szabadságodat,akkor is,ha értelmetlen,amit csinálsz,minden nap fel kell kelned és adott időben ott kell lenned.
Lényegében a kapitalizmus lényege,hogyan kerüld el a valódi,nehéz fizikai munkát,és ne te légy az áldozat,hanem te használj ki másokat!
Egy dolgot nem veszel figyelembe!
A szocialista rendszerben a munkahelyed is fel volt tüntetve a személyidben. És ha harminc napnál régebben nem volt aktív munkahelyed, akkor kaptál 30 napot K.m.k-ért. (Közveszélyes munka-kerülés.)
A munkahelyek legtöbbje állami volt. Bementél a munkaközvetítőbe, és azonnal kaptál állást.
Kérdező, az logikai meneted egy klasszikus érvelési hibára épül: fogod valaminek a káros mellékhatását, vagy a tévedésből elkövetett hibáit, és úgy állítod be, mintha az lett volna az eredeti cél. Mintha azt mondanád, hogy a süteményeket azért találták fel, hogy te dagadt legyél.
A kommunizmust, szocializmust az ember alapvetően túlélésre programozott kapzsiságának az ellensúlyozására találták ki. A szabályozatlan kapitalista társadalom állandó versengésből, az erőforrások végtelen felhalmozásából áll. Ezzel egyidejűleg aki előnybe kerül, az elnyomja a többieket, és a végén lesz kevés gazdag és sok szegény ember, ami állandó feszültségforrás. Ez a kiindító probléma.
A kommunizmus elképzelése, hogy megszüntetjük a magántulajdont, ezáltal megszüntetjük az erőforrásokért történő öldöklést, az egyenlőtlenséget, a céltalan felhalmozást. Ehelyett építünk egy méhkaptárra emlékeztető társadalmat, ahol a saját maga gazdagítása helyett mindenki a közösséget építi. Mindenki beteszi, amit be kell tenni, és annyit vesz ki, amennyire pont szüksége van. Az elképzelés szerint így kapunk egy igazságosabb, biztonságosabb, fenntarthatóbb társadalmat. Ez tehát a cél.
A gyakorlati tapasztalat pedig az, hogy ez a leosztás kontraproduktívan hat az emberi pszichére. Az ember szokásai a cselekvés-azonnali visszajelzés kapcsolaton alapulnak. Magyarul: ha csinálok valamit, és abból valami jó lesz, akkor még jobban csinálom, ha rossz, akkor nem csinálom többet. A kommunizmus ezt a kapcsolatot bénítja meg, mert a több/jobban végzett munkáért nem jár több jutalom, a rosszul végzett munka pedig nem jár végzetes következményekkel. Voltaképpen a kommunizmus rövid távon a lustaságot honorálja. Ez pedig végül a nem várt mellékhatás.
A tanulság igazából nem az, hogy a kommunizmus kitalálói hülyék voltak, hanem hogy a szélsőségek nem jók, mert akkor a mellékhatások is szélsőségesek. Az emberiség folyamatosan keresi az arany középutat a szabályozottság és a szabályozatlanság között. Ez az arany középút pedig folyamatosan változik. A szélsőséges kapitalizmus a vadnyugaton a legproduktívabb rendszer, a klímaválság korában pedig lehet, hogy az egyik legrosszabb. Ettől a kommunizmus sem lesz jó, de valahol egy szocialistább irányba kell elmozdulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!