Szerintetek számításba kell-e venni egy gazdasági/politikai döntésben egy olyan személy véleményét, aki nem ért az adott témához?
FONTOS: Ez a kérdés NEM aktuálpolitikai kérdés, hanem az általános álláspontotokra kíváncsi, konkrét ügyektől függetlenül.
FELTÉTELEZZÜK, hogy a döntés célja a "jó döntés" meghozatala, azaz ami hosszú távon - és ha lehet rövid távon is - mindenek előtt az érintettek javát sozlgálja.
Kérdező, mindenkinek figyelembe kell venni a véleményét - annak mértékében, hogy miről van szó és mennyit ért hozzá, meg számára mennyire jelentős az a döntés, téma.
Attól mert egy 5 éves gyerek totál laikus pénzügyileg is meg a közlekedési lehetőségeket tekintve is, még figyelembe kell venned a véleményét ha arról van szó hova menjen a család a hét végén és mivel. Persze nem fogod repülővel elvinni Disney Land-be, csak mert ezt szeretné, de ha a lehetőség hogy maradtok otthon, elmentek a nagyihoz vagy lementek-e a strandra, akkor abban ő is véleményt tud mondani hogy melyiket szeretné.
De nyilvánvalóan nem fogod kikérni a véleményét/aszerint döntést hozni mit akarna, ha éppen költözésről vagy ingatlan vásárlásról kellene döntenie a családodnak, netán a munkádban kellene valamilyen döntést hoznod.
"De nyilvánvalóan nem fogod kikérni a véleményét/aszerint döntést hozni mit akarna, ha éppen költözésről vagy ingatlan vásárlásról kellene döntenie a családodnak, netán a munkádban kellene valamilyen döntést hoznod."
7, a jelenlegi politikai rendszer épp így működik. Mármint úgy, hogy kikéred a gyerek dönt ingatlanvásárlás kérdésében.
#8 Nem, nem így történik.
A véleményedet kérik ki mielőtt ők döntenének a szakértők véleménye alapján.
A szakértők elmondták a lehetőségeket és ezek közül kérdezték meg hogy az emberek - felnőtt szavazópolgárok, akiket képviselnek, - hogyan szeretnék.
Attól mert az átlagember nem tudja felmérni egy atomenergia ellenes szankció nemzethgazdasági hatásait, még el tudja mondani a véleményét arról, hogy egyáltalán támogatja-e a szankciókat ami az energihordozókat érinti vagy sem, támogat-e egyáltalán bármiféle szankciót.
Pontosan azt teszik amit kell, megkérdezik a végső döntés előtt azokat akiknek az akaratát tükröznie kellene minden politikus döntésének Európában.
Itt nem egy rossz mechanizmusról van szó, épp ellenkezőleg, azon kellene felháborodnod, hogy a többi országban hogy mernek ilyen súlyú döntéseket úgy meghozni, hogy fogalmuk sincsen arról, hogy akiket képviselnek azok mit is akarnának.
Minden döntés előtt ezért szokás előzetes felméréseket végezni, egyrészt a terület ismerői leírják minek mi lehet majd a következménye, másrészt közvéleménykutatók szondázzák a lakosság véleményét is. De ezt elfelejtik az eu-ban, pont olyan hozzáállással, mint a te szöveged, hogy az eu-s állampolgárok úgy sem értenek hozzá, akkor ne is szóljanak bele abba ami döntés az életükről szólna.
Nem értem, neked mit jelent a demokrácia? Nem éppen azt, hogy nem a fejed felett, nélküled, akár akaratod ellenére születnek a döntések egy kisebbség akarata szerint? Mert nekem igen. Amit csinálnak az eu sok országában, az egyre inkább a diktatúrákra hajaz, és pont azzal van bajotok ami a demokráciák legalapvetőbb pontja, hogy azok akarata érvényesül akik szavazópolgárok és a szubszidiaritás elve szerint (ami amúgy EU alapérték lenne), vagyis hogy a lehető legalacsonyabb szinten döntsenek és ne a felső központban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!