Lehet, hogy azért van háború meg energiaválság mert a fejesek rájöttek, lassan elfogynak a fosszilis energiahordozók?
Rájöttek hogy minden igyekeztük ellenére nem lehet kifejleszteni olyan megoldást ami tudja helyettesíteni őket. Pl magfúzió, stb.
Amire eddig jutottak az szép és jó, de 8 milliárd (vagy több) ember ellátására hosszú távon nem elegendő (megújulók), így aztán inkább háborúk, energiaválság, járványok, stb felhasználásával leredukálják az emberiség létszámát, és, a mondjuk néhány száz millió túlélő bőségben élhet a bolygón, minimális környezetszennyezést produkálva. Összhangban a természettel.
jajistenem...ezt hogy sikerült kitalálni...mindenféle nehézség nélkül legalább 100 évre való nehézolaj, és földgáz(nem pala) van a felszín alatt. Igaz, nem tör csak úgy fel, denvan.
A háborúkhoz ennek semmi köze.
Néhány százmillió soha nem fogja tudni eltartani saját magát. Kell a dolgos pleb's, mint például te.
Milyen háború, hol van háború?
Az orosz-ukrán ellentét napi pár halottjára gondoltál?
Hát ez tényleg meg fogja oldani a túlnépesedést :DDDDDDDDDD
#3
"Milyen háború, hol van háború"
Éppen kialakulóban van egy újabb világégés, vagy te nem olvasol híreket?
#2: A kitermelhető bizonyított tartalék olajból a jelenlegi fogyasztási görbével még kb. 50 évre elegendő, a gáz 100-150 évre, kőszén kb. 200 évre. A túlzottan optimista kalkulációk nem veszik figyelembe, hogy az ismert és üzemeltetett mezők iszonyatos gyorsasággal apadnak és nem nagyon volt befektetés az elmúlt évtizedben új kitermelésbe (s ha lett is volna, valószínűleg az sem lenne elég ahhoz, hogy a kitermelés csökkenését ellensúlyozza). Inkább részvényvisszavásárlásba meg osztalékba rakták a nagy olajcégek a nyereséget.
Az a baj, hogy sokan nem tudják elképzelni, hogy milyen az, mikor egy véges erőforrás tényleg a végéhez ér, pedig az európai erdők a 19. század végére gyakorlatilag teljesen elfogytak, erre a sorsa jutottak amit dédapáink meg ükapáink átéltek, pedig arról azt mondják az ökológusok, hogy az még csak nem is fosszilis, hanem megújuló. Vagy hogy történetileg közelebbit vegyünk: a halászat az 1990-es évek végén tetőzött, azóta hiába fejlődik a halászati technológia még jobb hálókkal, még kifinomultabb halradarokkal, gyakorlatilag elfogyott a könnyen kitermelhető halállomány a tengerekből, túlvagyunk a "hal-csúcson". Ahhoz, hogy egy halász fogjon 1 tonna halat ma sokszor annyi erőfeszítést kell tennie, mint mondjuk 1998-ban.
Az olaj és az összes fosszilis is ilyen erőforrások - nyilván nem úgy fog véget érni, hogy egyik napról a másikra nem lesz olaj, hanem mint az erdők és halak esetén egyszerűen felmennek az árak és eltűnnek azok a felhasználások, ahol kicsi a hozzáadott értéke és könnyen kiváltható (pl. vasárnapi sétakocsikázások). Ebben az évtizedben vagy a következőben várható az olajcsúcs ahonnan csökkenni fog a kereslet, de a BP szerint valójában a COVID előtti utolsó év, 2019 volt az olajcsúcs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!