Jó államforma a népköztársaság?
Én jobban preferálnám a Királyságot, egy NORMÁLIS királyal és királyi családdal. Máshol is működik. Magyarország is nagyon sokáig királyság volt.
Csak ki legyen a király? Ez a nehéz kérdés ebben, szerintem.
#2
A világ nagy része pont azért tért el ettől, mert nagy általánosságban nem működik.
Ha működött volna, akkor mindenhol maradt volna.
Az szoktak váltani, ami nem működik. Te is azért veszel új telefont, autót, TV-t, mert a régi már nem jó.
#5
Te kidobsz egy több milliós autót, mert ránézésre nem látszik jónak, de tökéletesen működik?
#4 A formális és tartalmi hatalom gyakorlásának formái ugyanolyan régiek, ld. Arisztotelész, Platón műveit. Hogy melyik működik jobban, az a konkrét országtól, történelmétől és sajátosságaitól függ.
Egy olyan ország, ami nem rendelkezik olyan republikánus étosszal, mint amilyen Franciaországé vagy Ausztriaé, és nincs forradalmi identitástudatuk, amellyel a köztársaság kikiáltásához érzelmileg kötődnének, ott egy normálisan megkonstruált alkotmányos monarchia jobban el tud üzemeltetni egy parlamentáris demokráciát (ld. Hollandia, Dánia, Spanyolország stb.), mint egy olyan köztársaság, ami nem a nép, hanem csak egyes politikusok lelkében él.
#7
LOL, igen, ezek a rendszerek attól függően működnek, hogy a nép mennyire kötődik hozzá érzelmileg.
Ez elég nevetséges felvetés, főleg ha nem Európán belül nézelődsz, hanem mondjuk világszinten és olyan országokat is figyelembe veszel, mint Japán vagy Dél-Korea.
#8 Nem tudom, mit akarsz ezzel mondani.
Japán mind a mai napig parlamentáris monarchia, Douglas MacArthurék pont a nép miatt nem törölték el az intézményt, csak lecsökkentették a szerepét jelentősen.
Dél-Koreában pedig azért nincs monarchia, mert Korea japán annexióját az utolsó uralkodójuk aláírta és ez az örökség nem túl népszerű a koreaiak körében.
#9
Jó, akkor menjünk neki más irányból, mert itt alapvető gondok vannak, ahogy látom.
Ha igaz lenne, amit állítasz, akkor Japán demokrácia felfogása közelebb állna mondjuk Anglia demokrácia felfogásához, miközben ez nincs így.
Japán közelebb áll Dél-Koreához, ahogy az EU-s országok egymáshoz.
Ennek semmi köze ahhoz, amit felvetettél, hogy ki sz*pna le szívesen egy uralkodót.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!