Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig sztrájkolhat a MÁV?

Meddig sztrájkolhat a MÁV?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy most karácsonykor felfüggesztik, de a gördülő sztrájk marad. Hogyan kezelhetné helyesen az állam ezt a helyzetet? Vagy most már mindig ez lesz, hogy a vergődő barmok miatt évente egyszer-kétszer befuccsol a közlekedés?
2008. dec. 23. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak módosítania kéne a sztrájk törvényt, és többek között egyértelműen meghatározni, hogy mi az az elégséges szolgáltatás, mert ebben a helyzetben a szakszervezet megcsinlálhatja, hogy egy vonatot se enged indítani pl Szegeden, vagy Miskolcon. Csak ugye most karácsony előtt nem reagáltak, mivel a politikusok is a karácsonyt "várják".

Másrészt sokáig már nem húzodhat, több ok miatt, egyrészt a ssztrájkalapban már nem lehet sok, az embereknek meg kell élni valamiből. Ezentúl a politikai nyomás is egyre nagyobb lesz, ahoyg egyre több embernek okoz kellemetlenséget a sztrájk.

Egyébként, ha nem lenne karácsony előtti időszak, akkor elve nem tudták volna ennyi ideig húzni a dolgot, én pl már azon gondolkoztam, hogy alapítok az egyetemen egy diákkört, kiképeztetjük magunkat a mávval, és sztrájkot törünk; vagy megyünk tüntetni, csak mivel jön a karácsony a fenének se volt kedve, de évközben egy ilyet simán össze lehet hozni...

2008. dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
100%

Az ellenzék és a kormánypártiak is egyetértenek abban,hogy a mostani kormányzat elég "tutyi-mutyi.Nem mernek határozott lépéseket tenni,állandóan fontolgatnak,kivárnak-mert nem akarnak rossz döntést hozni,de ezzel még inkább rontanak a helyzeten-már ki lett mondva több dolog:


-nincs törvény a minimális szolgáltatásról,nincs arról sem mennyivel kell korábban bejelenteni a sztrájkot


-ki lett mondva az is,hogy BKV buszokkal lehet pótolni és akkor a BKV kapja persze érte a pénzt arra az időre


Ha mindezeket tudják és ki is mondták,akkor miért nem tesznek lépéseket?-nyílván azért,mert őket nem érintette sem ez, sem más-beülnek a mercikbe,audikba-sosem voltak rászorulva a vonatra-és szinte biztos vagyok abban is,hogy más van itt a kulisszák mögött és egyszer csak nagyot fog szólni,mikor kiderül-pl.olcsón el akarják kótyavetyélni a MÁV-ot és most folyik a lejáratása.

2008. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 yuda ***** válasza:
100%
*BKV helyett VOLÁN buszt akartam írni* bocs!
2008. dec. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ki nem rúgják a sztrájkolókat. Biztosan lenne jelentkező a helyükre..
2008. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!