Hogy a viharba lehet a jobb oldalnak ilyen nagy támogatottsága?
Facebookon szoktam látni, hogy az egyszerű munkás lassan jobban támogatja a jobb oldalt, mint aki a hierarchia rendszer tetején van(vagy ahhoz nagyon közel).
Ez számomra teljesen felfoghatatlan. Hogyan támogathatja azt az ideológiát, hogy neki kevesebb joga legyen? Vagy egyszerűen nincsenek tisztában a fogalmakkal.(ezt is valószínűnek tartom xd)
Hát a jobb oldal ideológiája a hierarchia rendszeren is alapul. Szóval egy munkás ember sose fog annyit érni a kormány szemében mint egy gazdag vezető.
A bal oldalnál nincs ilyen. Ott szociális egyenlőséget támogatják.
"az egyszerű munkás lassan jobban támogatja a jobb oldalt, mint aki a hierarchia rendszer tetején van"
Az egyszerű munkásembernek a téma szempontjából egyik fontos ismérve, hogy nem túlzottan ért a politikához, társadalomtudományokhoz, a másik pedig, hogy nehéz az élete és úgy általában eléggé leszarva érzi magát. Éppen ezért ezek az emberek nagyon hálásak a legkisebb törődésért is, amit politikusoktól kapnak, de közben nem biztos, hogy felismerik, hogy az a törődés csak látszat-e vagy valóság.
A jelenlegi trendek szerinti jobboldali politikusok stratégiája az, hogy populista szlogenekkel fordulnak ezekhez az emberekhez, igazolást és cukorkákat adnak nekik. Egy munkás ember, ha kap tízmilliót építkezni, nem fog azon gondolkodni, hogy ez vajon honnan van, csak azt látja, hogy végre valaki őt is megbecsüli, végre valaki nem őt akarja megszorongatni.
"Hogyan támogathatja azt az ideológiát, hogy neki kevesebb joga legyen?"
Ez nem jobboldali ideológia, és nincs is kevesebb joguk. Amire gondolsz, hogy klasszikusan a baloldali gondolkodásmód az, amelyik a rászorulóknak többet ad. Nem joguk van kevesebb a jobboldali rendszerben, hanem támogatást kapnak többet a baloldaliban.
Ugyanakkor az olyan politikusoknál, mint Trump, vagy Orbán nem klasszikus jobboldaliságról, hanem populizmusról beszélünk. Ennek pedig az az ismérve, hogy azt szajkózza és ígéri, amit a nép hallani akar. Ez pedig meg is magyarázza a támogatottságot.
"Hát a jobb oldal ideológiája a hierarchia rendszeren is alapul."
Amit te említesz, az még a francia forradalom kora beli terminus, ami szerint a pulpitus jobboldalán a társadalmi hierarchiát valló, a feudális viszonyokat pártoló emberek, a baloldalon pedig a társadalmi egyenlőséget, demokráciát vallók ültek.
Ha így nézzük, egy ilyen jobboldaliságban valóban kevesebb joga volt egy egyszerű melósnak, de manapság picit átalakultak ezek a fogalmak, és a jobboldalisághoz a konzervatív, nemzektözpontú, evolucionista megközelítések, míg a baloldalisághoz a liberálisabb, globalistább szemléletek kerültek. Az a fajta társadalmi hierarchia egyikben sem szerepel nyugaton.
#8 "jobboldalisághoz a konzervatív, nemzektözpontú, evolucionista megközelítések, míg a baloldalisághoz a liberálisabb, globalistább szemléletek kerültek."
A nemzetközpontú gondolkodás nem a demokráciát foglalja magába? A demokrácia pedig nem a szabad liberális társadalmon működik?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!