Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik-e jobb politikai...

Létezik-e jobb politikai rendszer, mint a demokrácia, ahol a nép szavazással dönti el, kik legyenek a vezetők?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy lehetne-e alkotni egy olyan politikai rendszert, ami jobb, mint a sok országban jelen lévő demokrácia, ahol 4 évente választásokat tartanak. A demokrácia alapja az, hogy a nép szavazással dönti el, kiket szeretne vezetői pozíciókban látni.


Mint tapasztaljuk, ennek a rendszernek is megvannak a maga súlyos hibái. Az egyik, hogy lévén, általános választójog van, olyan emberek is beleszólhatnak a szavazatukkal a politika irányításába, akiknek csak nagyon minimális tudásuk van politika terén. A szavazatokat meg lehet vásárolni és manipulálni különféle választási ajándékokkal, pl. zsák krumpli, száraztészta.


A választási kampányok gyűlölettel teliek, a politikai ellenfél lejáratásáról szólnak és arról, hogy félrevezessék az embereket és hazudjanak nekik. Ha egy politikai párt kétharmados fölénnyel győzedelmeskedik, szinte diktátor szerű hatalomra tehet szert. Reális esélye a győzelemre általában nagyon kevés, rendszerint 1 vagy 2 pártnak van esélye.


A demokráciákban a döntéseket lassan hozzák és bonyolult folyamatokon megy minden egyes apró törvény. Szörnyű igazság, de hiába jelent "népuralmat" szó szerinti fordításban a demokrácia, őszintén szólva a választásokat leszámítva nagyon minimális beleszólása van az átlagembereknek a politika befolyásába. (És így se biztos, hogy egyáltalán tiszta a választás menete, mert el lehet csalni és manipulálni.)


A modern kori demokráciák sok esetben azt hazudják, hogy a vezetők figyelembe veszik a nép véleményét, de őszinte valóság, hogy sokszor ez nincs így. A politikusokat semmi sem kötelezi arra, hogy betartsák a választási ígéreteiket, nyugodtan letagadhatják hogy ők egyáltalán ilyesmit ígértek a kampány alatt.


Nagyon sok esetben 0, vagy miniális következménye van annak, ha egy politikus súlyos hibákat vét, vagy akár olyasmi törvényt hoz, amivel milliók életét teszi tönkre, esetleg halnak éhen. Hiába hazudják választási kampányokban, hogy börtönbe fogják juttatni a felelősöket a győztes politikusok ha hatalomra jutnak, általában semmi sem történik.


Reálisan nézve, a szavazati jog szinte semmit jelent, mert 1 személy 1 szavazata szinte semmit nem tesz hozzá a milliós létszámú választási jelenléthez. A demokráciák egyik szomorú tényezője a korrupció jelenléte, sok esetben semmit nem tesznek a politikusok ennek orvoslására.


Szeretném megkérdezni, hogy figyelembe véve, milyen sok súlyos hibája van a demokráciának, létezik-e bármi jobb rendszer nála?



2022. júl. 11. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Csak jobb létezik.
2022. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs.
2022. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Nemzeti szocializmus
2022. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

A történelemben mindig ott volt nagy fellendülés, ahol diktatúta volt. Ott van például Napóleon. Más kérdés, hogy azok a diktaturák valóban a nép érdekeit nézték, nem azt, hogy hogyan lehet még jobban megnyomorítani a népet. Tehát a diktatúra akkor tud jól működni, hogyha a teljhatalmú vezető a hazalmát jóra használja. Ezzel meg is mutattuk, hogy mi a diktatorikus rendszerek hibája.

A demokráciának egyébként pont ugyanez a baja, annyi különbséggel, hogy a hatalmat csak élvezni akaróknak több lehetőséget enged a hatalom megszerzésére. Az ezzel járó általános választójogról meg ne is beszéljünk...

Én azt furcsállom, hogy régen meg tudták azt oldani, hogy a nőknek nem lehetett szavazójoguk, akkor manapság miért nem lehet azt megoldani, hogy valamihez kössék a szavazójogot? Például az érettségihez. Mert ezzel ténylegesen lehetne szavatolni azt, hogy valóban olyanok szavazhassanak, akik kevésbé manipulálhatóak. Mert ennyi erővel gyerekek is szavazhatnának (sok embernek felnőttként sincs annyi esze, mint a gyerekeknek, mégis elmehetnek szavazni, mert 18 év eltelt a születésük óta...).

2022. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Churchillt egyszer megkérdezték, hogy szerinte jó dolog.e a demokrácia. Mire azt válaszolt, hogy menjen ki az utcára, beszéljen a választópolgárral, aztán rájön, hogy nem.
2022. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tobas ***** válasza:
100%

"A történelemben mindig ott volt nagy fellendülés, ahol diktatúta volt. "


Érdekes, hogy USA, Nagy-Britannia, Belgiumnak és még lehetne sorolni azokat az országokat, amiknek összejött diktatúra nélkül, de korábban is működött nélkülük ott van például Velencei Köztársaság.


" Az ezzel járó általános választójogról meg ne is beszéljünk..."


Ilyenkor az a kérdés, hogy téged zavarna-e, ha kizárnak a választásból?

2022. júl. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. A legjobb rendszerben 80-as IQ-jú cigányok döntik el egy ország sorsát, ha kellő számban vannak.
2022. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a baj a szavazással, hogy sokan nem is értenek az egész gazdasághoz, politikához, nem látják mitől lenne jobb az adott pártra szavazniuk. Ígérgetések, meg bohóckodások, valamint lejárató kampányozás alapján döntenek sokan. Az ország másik fele meg el se ment szavazni mert elege lett az egészből. Nem is csodálom.
2023. jan. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!