Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A népszámlálásnak mi értelme?

A népszámlálásnak mi értelme?

Figyelt kérdés

Hiszen mindenki rendelkezik személyi igazolvánnyal, ergo az állam pontosan tudja hogy egy településnek hány lakosa van.

Vagy a népszámlálás valódi célja az etnikai kisebbségek és más statisztikák felmérése?



2022. júl. 9. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Mert akkor te is láthatod, hogy Magyarországon nemsokára az ómigránsok lesznek a többség.
2022. júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

A kisgyerekeknek nincs személyije, nem tudom, hány éves korig.

És igen, a hozzá kapcsolódó statisztikai adatok szinte fontosabbak.

2022. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Az emberek vegzálása a cél.
2022. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A népszámláláskor sok adatot gyűjtenek.Pl. a lakosság nemenkénti összetétele, gyerekek száma, hol laknak, iskolai végzettség, vallás, nemzetiség stb.
2022. júl. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

↪ 2/ anonim válasza: [A kisgyerekeknek nincs személyije, nem tudom, hány éves korig.] 2022. júl. 9. 14:22


Nem életkortól függ, hanem attól, hogy van-e más, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolványa. Mivel 14. életév alatt vezetői engedélye nem lehet, ezért csak érvényes útlevél helyettesítheti a személyazonosító igazolványt.

2016. január 1-től, életkortól függetlenül, minden magyar állampolgár számára kötelező a személyazonosításra alkalmas igazolvány.


„29. § (14) A polgár köteles a személyazonosító igazolvány kiadását igényelni, ha nem rendelkezik más érvényes, a személyazonosságát igazoló hatósági igazolvánnyal. A cselekvőképtelen kiskorú, valamint a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt álló nagykorú polgár törvényes képviselője köteles biztosítani azt, hogy a kiskorú, valamint a cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt álló nagykorú polgár személyazonosságot igazoló hatósági igazolvánnyal rendelkezzen.”

↑ 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról


Az idézett módosítást a 2015. évi CXXX. törvény 2. § (9) iktatta be a törvénybe. Hatályos: 2016. január 1-től. (Amióta e-személyi, azaz, chipes személyazonosító igazolvány van, zöld szegélyű borítékban kapott személyazonosító igazolvány kódkártyával és kék szegélyű borítékban kapott elektronikus aláírás kódkártyával.)

2022. júl. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

│Hiszen mindenki rendelkezik személyi igazolvánnyal, ergo az állam pontosan tudja hogy egy településnek hány lakosa van.│

A személyazonosító igazolványból nem lehet tudni, ki hol lakik; arra másik okmány, a lakcímet igazoló hatósági igazolvány szolgál. És elég nagy a hanyagság, csak itt a Gy. k.-en sok kérdés van az elmulasztott lakcímbejelentés problémája miatt; pl. súlyos következménye lett, hogy nem is tudott egy hivatalos levél érkezéséről.

(Amúgy, nem mindenki rendelkezik személyazonosító igazolvánnyal. Nekem régóta nincs; külföldre nem járok, a vezetői engedélyem mindenre jó: bankban, szavazáshoz, telefon feltöltőkártya adategyeztetéshez, közösségi közlekedéshez stb.)


│Vagy a népszámlálás valódi célja az etnikai kisebbségek és más statisztikák felmérése?│

Főként más adatok felmérése. Az etnikai (nemzetiségi)-, vallási hovatartozás megadása önkéntes. A környező településeket jól ismerve, a valósághoz képest igencsak eltérő arányok mutatkoztak a 2011-es népszámlálás után, a KSH által közölt adatokban.

2022. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
10-szeres áron el lehet számolni és nincs jelentősége, hogy mennyire hiteles a végeredménye.
2022. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem semmi, mivel úgyis önbevalláson alapul, hogy pl milyen vallásúnak, nemzetiségűnek vallja magát valaki. Amúgy is mindenki nyilván van tartva, a gyerekek is kapnak anyakönyvi kivonatot, ha meghal valaki, akkor halotti bizonyítványt. Azok, akik törvényen kívüliek, azok ilyenkor sem fognak bekerülni a nyilvántartásba. Minden másról tudnak, házasságkötés, ingatlanvásárlás stb, ezekről mind hivatalos iratok százait kell kitölteni, aláírni.

Szerintem semmi közük hozzá, hogy én milyen vallású vagyok és kivel élek együtt stb, magánügy.

2022. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!