Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az elmúlt tíz év során Felvidé...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során Felvidék még jobban elszlovákosodott vagy megállt a folyamat?

2022. jún. 29. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Rokonk elmondása szerint jobban elszlovákosodott. Pedig ők egy köpésre élnek a határtól.


Megjegyzés: a magyar állam a Szlovákiában működő magyar iskolák minden tanulójának minden évben fizet egy teljes évkezdő pakkot táskával, ceruzákkal, füzetekkel, könyvvel, meg kb 100 euró pénzzel úgy, hogy pl a faluban, ahol a rokonék élnek, a magyar iskolába járó 10 diákból 7-8an valójában szlovákok.

A rendesebb családok persze elutasítják ezt az ajándékot, de persze van aki elfogadja, teljesen érthető módon.

Szóval a magyar állam egy csomó szlovák diák beiskolázását segíti a mi adónkból...

Értem én, hogy támogatni kell a külhoni magyarokat, de... akkor.. a külhoni magyarokat támogassuk már..

2022. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Az a gond, hogy ha ott élnék, én is szégyellném hogy magyar vagyok, a viktoriánus kormány miatt főleg.

De azért párkányban, dunaszerdahelyen gyakran hallani magyar szót, sőt az az alap.

2022. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Asszimilálódnak rendesen az biztos. De ez várható, ennyi idő után. + Orbán miatt se akarnak szégyenkezni azzal, hogy magyarnak vallják magukat.
2022. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok

Én ebben az esetben nem nagyon emlegetném Orbánt. Ők nem törődnek ennyit a magyar politikával, hiszen alapvetően nem igazán számít. Egy másik ország dolga. Magyarok, persze, de a magyarországi döntések 99.9%-a nem vonatkozik rájuk. A szlovák politika viszont annál inkább.


Kívülről ítélik meg a magya rpolitikát. Kívülről, mert ők nem részei. És mivel nem részei, nem is szégyellik magukat miatta, hiszen... ninc smiért. Nem vettek benne részt, szavazni sem feltétlen szavaztak...


Ez persze nyilván nem igaz egyformán minden felvidékire, ki így van, ki úgy. Ez csak az, amit én tapasztaltam az ottani ismerősökön. Vannak köztük 70 évesek és 30as családosok.

2022. jún. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!