Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az LMBTQ-lobbi által támogatot...

Az LMBTQ-lobbi által támogatott hormontartalmú és pubertásblokkoló gyógyszerek mégse olyan jó hatásúak?

Figyelt kérdés

"Amióta 2010-ben a pubertáskori hormonok termelését gátló gyógyszerek és a transznemű hormonkezelések széles körben hozzáférhetővé váltak és általánosan elterjedtek, megfigyelhető az öngyilkossági ráta emelkedése azokban az államokban, ahol a kiskorúak könnyebben jutnak hozzá ehhez az orvosi ellátáshoz"


Forrás: [link]



2022. jún. 20. 20:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
kuruc...
2022. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Ez a tény abban az esetben releváns,ha azok körében nőtt az öngyilkossági ráta akik használták ezeket a szereket.
2022. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%
Kuruc.info - Korlátlanul Hülye!
2022. jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
#2: "a mostanra enyhe, illetve szigorú szabályozású államok két külön csoportjában 2010 előtt "nem volt különbség a fiatalkori öngyilkosságok arányában""
2022. jún. 20. 20:57
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Jajj istenem egy fogamzásgátlónak durvább mellékhatásai vannak. Az öngyilkosság meg nem lehet, hogy a gyűlölködő, kirekesztő környezet okozza, zsenikém?
2022. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Ez így nagyon távoli kapcsolat a két adat között. Nem lenne értelme inkább közvetlenül összehasonlítani azokat, akik nem kaptak gyógyszeres kezelést azokkal, akik igen? Mert ha ezt nézzük, akkor teljesen egyértelmű, hogy ez a kezelés működik: a nemváltás előtt a transznemű személyek 63%-ának voltak öngyilkossági hajlamai, míg utána csupán 3%-nak. Forrás: [link]
2022. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#6: Mivel magyarázod, hogy nem volt különbség az államok öngyilkossági arányaiban, mielőtt kiskorúak könnyen hozzáférhettek a hormongyógyszerekhez, míg azután, hogy igen, érdekes módon pont ott nőtt meg az arány, ahol könnyen hozzáférhettek?
2022. jún. 20. 21:25
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
7-es: lövésem sincs, nem vagyok társadalomtudós, de ha a pubertásgátlók és a hormonkezelés bizonyítottan közvetlenül csökkentik az öngyilkossági hajlamot, tippre másban kell keresgélni a megoldást. Ez így önmagában nem kutatás, csak kontárkodás, amikor két adatot összedobunk, aztán bármi ok-okozati összefüggés megvizsgálása nélkül kijelentjük, hogy a két dolog összefügg. Ilyet én is tudok: mielőtt összeomlott a Szovjetunió, az iskolai lövöldözések nagyon ritkák voltak az USA-ban. Miután összeomlott a Szovjetunió, az iskolai lövöldözések száma többszörösére rúgott. Tehát a Szovjetunió bukása vezetett az iskolai lövöldözések számának növekedéséhez. Ja, hogy a két adat között nincs kimutatható ok-okozati kapcsolat? Ugyan már...
2022. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező. Ha két számadat együtt mozog, az korreláció. Korreláció pedig nem mutat ok-okozati kapcsolatot két változó között. Aki egy picit is foglalkozott kutatással, tudja. Alap.
2022. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

#7 Érdekes módon az emberek 99%-a azután hal meg, hogy legalább egyszer az életében vizet ivott. Tehát a víz közvetetten halált okoz, igaz? Kifejtették már előttem is, de én is csak ismételni tudom: két random adat összehasonlítása még nem mutat semmire, és a gyógyszerek sem arról híresek, hogy az emberek öngyilkosok lesznek tőlük. Pl. a plasztikai műtétek is elérhetőek már széles körben, gondolod, hogy azóta több az öngyilkosok száma azért, mert aki nem elégedett az orra alakjával, az most már át tudja műttetni?

Valószínűleg a felelőtlen felhasználás és az elégtelen tájékoztatás vezet oda, hogy olyanok is nemátalakításra szánják magukat, akik nincsenek tisztában ennek következményeivel, majd később már nem tudják helyrehozni a dolgot és lassan beleőrülnek. De ez nem a hormonkezelések közvetlen, hanem a tájékoztatás közvetett hatása, ami két nagyon-nagyon különböző dolog.

Ehhez egy elrugaszkodott példa: A és B országban is bevezetik a biztonsági övet, de A országban elmagyarázzák hogy mire való és hogyan kell használni, míg B országban nem. A országban rendeltetésszerűen használják, így csökken a halálos balesetek száma. B országban viszont van, aki csak a kezében fogja, van, aki a nyaka köré tekeri, van, aki meg is feledkezik róla. A halálos balesetek száma így még nő is a korábbi állapothoz képest. A halálos esetek növekedése tehát akkor kezdődött, amikor bevezették a biztonsági övet, de mégsem maga a biztonsági öv okozott több halálos balesetet, hanem a megfelelő tájékoztatás hiánya.

Ismétlem tehát magam (és más válaszolókat is), két adat random összehasonlítása még korán sem jelenti, hogy van közöttük összefüggés, vagy ok-okozati viszony.

2022. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!