Az oroszok belátták, hogy így nem fognak nyerni és bekeményítettek? Illetve a németek is küldenek már fegyvert az ukránoknak? Mennyire bölcs döntés ez, hogy a medve bajuszát húzogatjuk?
Oroszország újabb több tízezer katonát küldött Ukrajnába
Oroszország az elmúlt 24 órában több tízezer katonát vezényelt Ukrajnába mindhárom fronton. Az amerikai védelmi minisztérium meg nem nevezett hivatalnoka pontos számokat nem említett, de azt elmondta, hogy míg pénteken az ukrán határnál felsorakoztatott orosz haderő egyharmada lépett Ukrajna területére, szombaton már közel a fele.
Eközben egy EU-s tisztviselő szerint Németország – eddigi óvatos politikáját feladva – 400 rakétahajtású gránátvetőt (RPG) ajánlott fel Ukrajnának egy meg nem nevezett harmadik ország közvetítésével.
Putyin most nagyot hibázott, és szerintem már ő is rájött erre.
Egyrészt nem számított rá, hogy az Ukránok ennyire ellenállnak, másrészt arra sem, hogy az egész világ ilyen szinten összefog ellene, és elítéli.
Kazahsztán elutasította, hogy katonai segítséget küldene az Oroszoknak Ukrajnába, de ami még ennél is fontosabb, hogy Kína sem állt ki az Oroszok mellett az ensz tanácskozáson, csak tartózkodtak, de nem vétóztak.
Egy szóval se mondtam, hogy nem jogosak, válaszoltam a kérdezőnek. Viszont a fegyverszállítás Ukrajnába a NATO részéről már egyáltalán nem az, ezek után ne csodálkozzanak, ha Putyin komolyabb lépésre szánja el magát.
A SWIFT elég komoly szankció az oroszokkal szemben és bár mi is megérezzük majd, de a ruszkikat sokkal súlyosabban érinti.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!