Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Erkölcsileg rossz embernek...

Erkölcsileg rossz embernek tartod magad?

Figyelt kérdés
Bruttó 300 ezret keresek, mégis jut havi 15 ezer adakozásra. Ehhez képest az átlagember (azaz te) 400 ezer felett keres és 0 forintot adakozik. A mozdonyvezetők 700 ezres fizetés mellett akarnak sztrájkolni. Nyilván nem azért, mert nem jut elég adakozásra. Nyugodtan kimondhatjuk, hogy rossz emberek ezek?
2022. febr. 12. 10:40
1 2
 11/18 szántóvető ***** válasza:
79%
csóró elégedett proli vagy aki arra büszke hogy havi 40 eurót tud adakozni és havi bruttó 830 euróért gályázik.
2022. febr. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Büszke vagyok arra, hogy nem vagyok emberellenes, mint te.
2022. febr. 12. 11:09
 13/18 A kérdező kommentje:
(Arra se büszke vagyok, hanem elvártnak tartom magamtól.)
2022. febr. 12. 11:10
 14/18 A kérdező kommentje:
Büszke vagy arra, hogy te nem adakozol?
2022. febr. 12. 11:14
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

"Ehhez képest az átlagember (azaz te) 400 ezer felett keres és 0 forintot adakozik."


Ez már matematikailag sem stimmel. Mivel az adakozás összege szükségszerűen nulla vagy több, ezért amíg van egy ember aki adakozik (például te), addig nem lehet nulla az átlag.


Mindenki fizet adót, amiből egy ideális országban jutna pénz egy tisztességes szociális hálóra, én senkit sem ítélek meg azért, ha nem adakozik, legfeljebb ha olyanokra szavaz, akik leépítik ezt a szociális hálót, csökkentik a gazdagok adóját, stb.

Mészáros Lölő sokat adakozik. Nekem akkor sem ő az erkölcsös ember márványszobra.

Mozdonyvezetőnek pedig semmi pénzért nem mennék, mert a felelősség óriási és a munkabeosztás (7 nap, 24 óra, ünnepnap sincs) embertelen.

2022. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

Szóval akkor büszke vagy arra, hogy nem adakozol, ha jól értem.

2022. febr. 12. 11:20
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#16

Közöd nincs hozzá, hogy adakozom-e vagy sem, ha igen kinek, és hogy mire vagyok büszke. Arra válaszolj, amit írtam.

2022. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17


Egy kérdés nem volt benne, csupán kijelentetted, hogy a mások által tett adomány a te átlagodat is felhúzza. Hát grat a semmihez.

2022. febr. 12. 11:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!