Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik annyira aggódnak a...

Akik annyira aggódnak a szólásszabadság és az állítólagos "pc terror" miatt, miért nem mennek Észak-Koreába vagy hasonló diktatórikus országokba és ott harcolnák ki ezt?

Figyelt kérdés
Itt senkit se visznek el a véleménye miatt, nem zárnak munkatáborokba, nem végeznek ki, nem úgy, mint némelyik diktatórikus országban. Mi a baj a pc-vel? Az, hogy nem sérthetsz meg, nem alázhatsz meg senkit? Pc elleneseknek ez a szólásszabadság korlátozás? Azt jelenti, hogy senkivel ne legyél rohadék. Egyik csoportban valaki nosztalgiát érzett azért, hogy bezzeg régebben lehetett verni a gyereket. A posztját jelentettem, ezt le is írtam kommentben és olyan gyűlölet cunamit indítottam el ezzel, hogy egyrészt tiltanom kellett több bunkó embert, másrészt, ha szabadon írhatsz megalázó dolgokat, akkor miért kell azért sírni, hogy jaj a nyugati világban ott az az elnyomó pc? Ami nem a diktatúráról szól, hanem ne legyél bunkó, ne legyél rohadék a másikkal. Ha aggódtok azért, hogy szólásszabadság konkrétan nincs Észak Koreában reklamáljatok ezért. Csak azért írtam ezt le, mert unom ezt a szólásszabdság hisztériát, hogy állítólagos "hanyatló" nyugatról jönne az elnyomás.
2022. febr. 7. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy például nyugaton simán ellehetetlenítenek, derékba törik a karriered egyetlen mondat miatt. Ha balos terrort akartok, menjetek ti Észak-Koreába. Csá.
2022. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bezzeg keleten Oroszországban vagy Belaruszban ott nincs elnyomás mi? Ellenzéki újságírók, politikusok bebörtönzése, legyilkolása az belefér ugye? Bezzeg nyugaton ahol békén hagyják az ellenzékieket ott aztán tombol a terror.
2022. febr. 7. 09:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én(nőként)azt nem értem, hogy a női szerveztek miért olyan országokban akarnak egyenlőséget ahol nincs jelentős különbség. Miért nem mennek egy arab országba, vagy miért nem szólalnak fel az ellen, hogy a női sportokban olyanok versenyeznek akik életük nagy részében férfiak voltak.
2022. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Néha én is elgondolkodom ezen. Mind a férfiak, mind a nők szenvednek el valamiféle elnyomást, azon kell dolgozni, hogy mindkettőnek jó legyen. Női és a férfi jogi szervezeteknek is inkább szövetséget kéne keresniük egymással, mint ellenségeskedést. Minden fajta ideológiának megvannak a túlzásai, ellentmondásai.
2022. febr. 7. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos fordítva ülsz a lovon: diktatúra az a rendszer, ahol központilag előírják, hogy mit gondolhatsz vagy mondhatsz. Te ezt akarod, hát éppenhogy neked való Észak-Korea.


A másokat megbántó bunkóság kezelése nem jogi kérdés, hanem kulturális. Nem az állambácsi felé kell picsogni, hogy védjen meg a cúna-rossz bunkóktól, hanem ki kell állni magadért.


Ráadásul a gondolkdás és a véleménynyilvánítás elfojtása épp a fejlődést öli meg: ha udvariasan kussolunk, és szőnyeg alá söpörjük a valóságot, akkor cseszhetjük a kultúránkat.


Mondok egy konkrét példát: a napokban volt botrány Baltimore-ban, hogy egy helyi felsőbb iskola tanulóinak 77%-a kb. alsó tagozatos szinten olvas és számol, mert a pozitív diszkrimináció jegyében nem buktatnak, az átlag alatti szinthez vannak igazítva a követelmények. Csak mert a szigorú iskola a fehér felsőbbrendűség melegágya, és a buktatás rasszista. Lehet így csinálni, de ha még sokáig udvariasan félrenéznek, akkor húsz év múlva senki nem tud megtervezni és felépíteni egy kalyibát sem, vagy elvezetni egy buszt. Ami a szemünk előtt zajlik, az hihetetlenül káros, és a romlásba visz.

2022. febr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én multizom külföldön. 10 év alatt megfordultam jópár olyan cégnél, akik akár a honi hirekeben is szerepelnek, nap, mint nap. Igy van jópár tapasztalatom erről a világról, de van egy ALL TIME STORY-m.

Az egyik melóhelyen, volt egy meleg főnök, aki ugyan nem verte ezt nagy dobra, mindenki tudta róla, hogy az, de ez nem is volt probléma. Aztán jött egy cicababa csaj, aki mindent szeretett, csak dolgozni nem. Kb mindenki panaszkodott rá, hogy játsza a tündi-bündit, de nem csinál semmit. A meleg főni, egy idő után ezt észrevette és rászált, mondta is qvára nem fair, hogy a többiek ugyanannyi pénzt kapnak, mint ő, viszont nekik doglozni is kell. No, az lett a vége, hogy a csaj felnyomta a meleg főnököt a HR-nél, hogy szexuálisan zaklatja, elöször mindenki a hasát fogta ezen, de a HR annyira komolyan vette, hogy fél év huza-vona után mindkettőt kirúgták a meleg főnökkel együtt, aki csak a munkáját végezte. Én ott kaptam agyfszt ettől az egésztől. De volt olyan story is -ezt már csak utólag hallottam-, hogy az egyik cégnél volt egy nyiltan meleg manager, akit mindenki csak meleg manager-nek hivtak. Aztán egy hétvégén az egyik kolléga látta ezt a meleg maneger-t egy másik városban egy nővel kézenfogva, és két gyerekkel, akik láthatóan hozzájuk tartoztak.

2022. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Sajnos vannak ilyen esetek nem tökéletes egy rendszer sem, de azt a meleg főnököt nem vitték munkatáborba, nem zárták börtönbe. Ami némelyik diktatórikus elnyomó országokban megy, köszönő viszonyban sincs a nyugati országokkal.


#5 De az is lehet egy kultúra alapja, hogy megtanítják neked, hogy ne legyél bunkó, ne legyél bántó a másikkal, mert az állam lehet az emberekért is. Nem mindegy, hogy az állam érted van, vagy neked kell lenni az államért. Az, hogy előírnák másoknak, hogy ne legyél rohadék a másikkal az nem vezet diktatúrához, csak megtanulod tisztelni a másikat és együttérezni vele. A bunkózást is lehet kultúrás terméknek beállítani csak az egy rossz kultúrális norma.

2022. febr. 7. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az, hogy előírnák másoknak, hogy ne legyél rohadék a másikkal az nem vezet diktatúrához, csak megtanulod tisztelni a másikat és együttérezni vele."


Minden előírás egyfajta szabadságkorlátozás. De csak azokat érdemes eltűrni, amik uniformizálhatóak, definiálhatóak és közösségi érdeket szolgálnak: pl. a polgári- és bünetőtörvények, a kresz stb. ilyenek.


Az egyéni érzékenység

kezelése nem közérdek. Nem is konkretizálható, hiszen érzelmekről és benyomásokról van szó. És éppúgy nem is uniformizálható, mert mindenki ingerküszöbe és érzékenysége napról-napra más és más.


Engem pl. nyugodtan nevezhetsz dagadt, vén f@sznak, csak kiröhöglek, míg más meg összeomlik. Megint más meg erőre kap tőle, és edzeni megy. Nincsenek általánosítható, joggá alakítható mértékek ebben.


Ez az egész egy butuska, ateista-progresszivista valláspótlék. Sok ezer éven át a vallások és filozófiák elég jól kijelölték a kereteket, hogy kb. hogyan bánjunk egymással, és hogyan viseljük el egymást. Ezek egész fenntartható társadalmakhoz, erkölcsi normákhoz, kulturális rendszerekhez vezettek. Ezeket a kereteket és kapaszkodókat a vallásokkal együtt sikerült kidobni a gondolkodásunkból, és most megy a nyígás, hogy valami nálunk nagyobb hatalom üssön oda, ha megbántják a kis lelkünket. Állam vagy facebook, ezügyben egyremegy, csak jól büntesse meg, aki szerintünk "rossz". Hát ez gyerekes.

2022. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!