Rossz ember vagyok, ha nem foglalkozok politikával, illetve társadalmi dolgokkal?
Nem érdekelnek a társadalmi dolgok, nem tartozom kisebbséghez, vagy elnyomott társadalmi csoporthoz, ezért nem is foglalkoztat az ő helyzetük.
Gyakran visszaélek emberek szorult helyzetével, de sosem törvénytelen módon, a törvényesség határát sosem lépem át.
Érdekelne, hogy a ti megítélésetek szerint rossz embernek számítok-e.
"nem ... elnyomott társadalmi csoporthoz,"
Ha már fehér vagy hetero vagy, akkor elnyomott is.
#4
Fehér vagyok és hetero, de ki az, aki elnyom? Mert én nem érzem.
"Gyakran visszaélek emberek szorult helyzetével" - Igen, ezek alapján rossz ember vagy.
Ami a politikát illeti, ha nem foglalkozol vele, nem vagy rossz, csak felelőtlen.
6 - Ezt úgy értem, hogy bizonyos munkát olyan emberekre bízok, akik olcsón elvállalják, mert nincs más lehetőségük.
Ezt egyébként te is csinálod, ha nem is tudatosan. Az eszközt, amiről írsz, jó eséllyel kínai gyerekek rakták össze, akik nagyjából 1 dollárt keresnek egy nap alatt, te mégsem segítesz rajtuk, hanem örülsz, hogy ezeket a termékeket olcsóbban megkapod.
#3 ha tudnád, az a "saját dolga" éppen a politika. Vigyázat, politika és nem politikus, az más.
A politika az emberek, a társadalom tetteinek, viszonyainak irányítása. Szakma, amihez érteni kell, tehát ha irányítani, tervezni akarsz, meg kell tanulnod. De mivel sokan azt képzelik, ez jó buli mert sokat lehet lopni, ezért erre figyelni kell. A "saját dolgával" foglalkozó polgár nem irányít, hanem figyel, mert különben nem tudja végezni a "saját dolgát". Például nem kap munkát, lakást, kevés a pénze, rosszul él. Azért, mert nem figyel, hagyja a politikust lopni az irányítás helyett, pedig büntetnie kéne. Itt szokott jönni, hogy hogyan. Add össze az összes politikust, vannak pár tízezren. Inkább csak pár ezren. Add össze az összes "saját dolgával" foglalkozó polgárt, vannak sok millióan. Ne mondd nekem, hogy több millió nem tudja a helyére rakni a több ezret. Ráadásul közülük csak kevesen lopnak.
Szóval ha itt - állítólag - pocsék a helyzet, az nem a politikustól van, hanem a tunya polgártól, aki hagyja a bukszájában és a házában kotorászni a rablót.
8 - Én ezt máshogy látom, de örülök a véleményednek és köszönöm. Összességében egyetértek, a politika az én dolgom (is!) mert hatással van az életemre. Viszont az is az én dolgom, hogy a munkámat jól végezzem, ha családom van, foglalkozzak velük, stb.
Ha én elkezdek a politikával foglalkozni, az előbb felsorolt dolgokra, mint a munka, család, saját egészségem, sport, stb. kevesebb időm jut. Az pedig naiv feltételezés, hogy azzal, ha én elkezdek erősen politizálni, bármilyen változást is elérek. Erre gyakori érv, hogy ha mindenki így gondolkodna, tehát ha mindenki tenne a rossz politika ellen, akkor gyakorlatilag varázsütésre megszűnne a korrupció is, de attól, hogy én foglalkozok a politikával, a többiek még nem fognak. Magamat tehát "feláldozom" a semmiért.
Ha azt az időt, amit a politikával pazarlok el, a saját egészségemre fordítom és pl. sportolok, annak viszont lesz eredménye.
Ha az időt a karrieremre fordítom, szintén lesz eredménye.
Ha az időt a családommal töltöm, annak is lesz eredménye.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!