Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Székelyföld a jövőben legyen...

Székelyföld a jövőben legyen független, szuverén ország Erdélyen belül (ahol nem lenne többé román uralom)? És ezt nekünk, magyaroknak maximálisan támogatnunk kellene?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 11:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Erdélynek vagy függetlenség kéne, benne egy belső székely anutonomiával, vagy visszakell kerülnie Mo.-hoz.
2021. dec. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem az én gondom, nem értem miért kéne beleszólnom. Ha az ottani emberek akarják ezt, akkor oldják meg maguknak.
2021. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Az autonómiát ne keverd a független országgá válással!

nem lehetnek független ország, mert az Románia területi egységét változtatná meg és nem egyeznének bele. Ilyen csakis háborúval jöhetne létre.

A területi autonómia egy országon belüli részben független szerveződést jelent, bizonyos kérdésekben önállósággal - másokban meg az ország fennhatóságával.

2021. dec. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

>3


Ki a fr@nc beszélt itt autonómiáról?


Teljesen FÜGGETLEN, önálló ORSZÁGRA gondoltam...

2021. dec. 27. 11:48
 5/9 anonim ***** válasza:
42%
Nem kellene előbb népszavazás, hogy az ott élők mit akarnak?
2021. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem kellene előbb népszavazás, hogy az ott élők mit akarnak?"


Elég valószínű, hogy egy "Románok és román uralom nélküli Székelyföldet!" választási lehetőség elég csábító lenne számukra (főleg 101 évnyi román fennhatóság után most, 2021-ben...)

2021. dec. 27. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A székelyeket érintő ügyekhez semmi közöm - innen, a távolból úgy, ahogyan nekik sincs közük ahhoz, hogy mi folyik Magyarországon. Teljesen feleslegesen csinálod itt a fesztivált, - ha el akarnak valamit érni, intézzék! Nincs arra szükségük, hogy ebbe mások beleártsák magukat!
2021. dec. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
74%

Szerintem autónomia kellene inkább, eklávé ként nem érnénk sokat, ellég lenne egy embargó ahhoz, hogy a gazdaságilag tönkre tegyen Románia. Katonailag sem érnék sokat Románia közepén.


Harmadszor pedig szerintem az EU és az USA sem támogatná hogy független ország legyünk.

2021. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Önálló ország nemigen lennénk, gazdasági öngyilkosság lenne.

Viszont önálló Erdély már az itt élő románoknak se lenne piskóta, sokan akik itt dolgoznak nem szívesen mennék vissza abba a megyébe ahol születtek.

2022. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!