Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországnak van szüksége...

Magyarországnak van szüksége az Európai Unióra, vagy az Európai Uniónak Magyarországra?

Figyelt kérdés
Esetleg Kínával (a Világ 2. számú gazdasági hatalma, de lassan az első...) kéne inkább elképzelnünk a jövőnket gazdaságilag?

2021. okt. 2. 21:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Egy kicsit kölcsönösen,de inkább Magyarországnak van szüksége az EU-ra,mint fordítva.Minden komolyabb beruházás,EU-s forrásból( is )van. Az Európai Unió,azért nélkülünk is életképes.Magyarország az EU nélkül,már kevésbé.
2021. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

#11 Ennek ellentmond az, hogy 2004 előtt amíg nem voltunk EU tagok és nem jöttek EU pénzek, akkor is fejlődött az ország, épült aminek kellett.

A tagsághoz el kellett érnünk azt a fejlettséget amivel beléphettünk.

Ha nincs EU tagság attól még mindent meg tudnánk tenni, mert nem csak a bevételeinkből hiányoznának az EU-s pénzek de a KIADÁSAINKBÓL IS!

2021. okt. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
30%
Tizenkettes vagyok.Igen,de 2004 előtt hitelből.Magyarország egyébként,kevesebbet fizet a közösbe,mint amennyit kivesz.Az egy másik kérdés,hogy értelmetlennek látszó beruházásokra van pályázat,értelmesekre meg kevesebb.Szerencsére a fordítottja a gyakoribb. Továbbá,ha most kilépnénk,akkor az uniós piacra vám fizetése után jutna magyar termék és viszont.Az,hogy az EU támogatással létrejött beruházásoknál,az elszámolásnál,milyen (kamu) tételek is szerepelnek,az egy külön kérdés.
2021. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
43%

#13 Ez nem igaz.

Te csak azt nézed amit konkrétan az EU küld ide és amit konkrétan az EU-nak fizet a költségvetés. Az EU azonban pontosan azért működik, mert nem ez a pénzügyi egyenlet az ami az országoknak fontos, hanem az ami a cégek és munkavállalók, az eladók és vevők között folyik.

Valójában sokkal több megy ki tőlünk pénzben mint ami bejön.

Nem véletlen hogy a britek is csak hosszú évek vitája után döntöttek a kilépésről, mert ott vannak a buktatói mindenben, amik most látszanak is. De elqrták, és ezért vannak most gondjaik, kiléphettek volna úgy is hogy jobban járnak vele. A britek bruttó befizetők voltak - pont ellentéte mint Magyarország, mégis ráfizettek. Pont amiatt mert a gazdasági kapcsolatok, a munkavállalás annyira beépült az országuk életébe.

Rajtuk láthatod hogy nem az számít hogy az ország többet fizet-e be mint amit visszakap az eu-tól vagy fordítva, az számít hogy ha egyedül marad akkor mit tesz. Ahogy nekik bruttó befizetőként rosszabb lett a kilépéssel, éppen így nekünk lehet jobb HA megfelelően csinálják.

2021. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!