Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi értelme van hogyha elkapod...

Mi értelme van hogyha elkapod a covidot akkor 6 hónapig érvényes az igazolványod, ha pedig oltva vagy akkor (elvileg) örökre?

Figyelt kérdés
Holott a természetes védettség sokkal jobb az összes oltásnál a delta variáns ellen is?

2021. szept. 9. 16:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
8 ez meg a másik, ezért írtam hogy elvileg. Ez nyilván annak az előjele hogy még 23. oltás is lesz.
2021. szept. 9. 18:30
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Így így!Míg engedve van addig fog menni.Az lesz lassan hogy negyed évente kell mennie aki kártyát szeretne.Mondtam én de mindenki hülyének nézett XD

Nem 8-as vagyok amúgy de ha nem baj leírtam a véleményem

2021. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

8-as és 9-es válaszok írói! (2021. szept. 9. 18:03 és 18:16)

Vagy nincs oltás alapján kapott védettségi igazolványotok, vagy még a válasz írása előtt sem néztétek meg.

Egyetlen dátum van rajta, az első oltás napja. És sehol sincs érvényességi időtartam, időpont; sem dátumszerűen, sem szövegesen.


A koronavírus elleni védettség igazolásáról szóló 60/2021. (II. 12.) Korm. rendelet tételesen felsorolja az igazolványon szereplő adatokat; érvényességi időpont csak a fertőzésből történő felgyógyulás tényének az igazolása esetén kapott igazolvány esetén van; alapesetben 6 hónap, de lehet 4 is.

[link] 2. § (1) f); 2. § (2); 2. § (4c).

2021. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

#13

Az egy dolog, hogy nem írtak rá dátumot de nem a semmiért van rajt qr kód.

Már volt fenyegetés abból, hogy érvénytelen lesz a kártya annál aki nem megy el a 2. oltásra. (Ezt nem tudom azóta megcsinálták-e)

2021. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Így van 14. Kit érdekel mi van ráírva, mikor a rendszerben két kattintással letiltják mindenkinek a kártyáját akinek nincs 2., 3., 4. oltása.
2021. szept. 10. 11:08
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
Persze!Az is lesz.
2021. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

4 és 7 es válaszoló mert a ti fajtátok milyen? Nekem ilyen arrogáns "én akkor is jobban tudom" típusnak tűnik így elsőre ha már itt tartunk. A ti fajtátok hova vezetné a Földet? :)


Abban igaza van a hármasnak hogy sokszor a laikus fel sem fogja hogy mennyire de mennyire le van maradva tudásban egy szakembertől amíg nem szembesül vele. Nekem van 2 mérnök barátom az egyik bio a másik villamos. Ők szembesítettek vele hogy mit is jelent az amikor valaki 5-6 évig tanul valamit kő keményen felsőoktatásban.


Egyszerűen fel nem fogom mikor szobafestők, biztonsági őrök, pincérek (ez csak 3 példa a környzetemből) és hasonló képesítésű emberek akarják játszani a megmondóembert egy olyan világjárvány esetén ahol való igaz hogy még a szakemberek nagy része is most tapasztal ilyesmit először nem hogy ők. Ilyeneket mondanak hogy: Az oltás miatt jönnek új mutánsok vagy hogy 3 év múlva minden oltott meghal.


Tény hogy a kormányunk is rengeteg értelmetlen intézkedést hozott anno mint pl vásárlói idősáv bevezetése korosztály szerint majd ennek eltörlése csak azért hogy utána meg létszám limit legyen a boltokban. A 8 óra utáni kijárási tilalmat meg ha addig élek sem fogok megérteni hogy mi a sz@rt érnek el vele mert az összes eddigi érvet mellette rohadt könnyű cáfolni.

2021. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Vicces, mert nekem is van biológiával, kémiával kapcsolatos diplomám, most pedig villamosmérnöknek tanulok. És simán előfordulhat hogy az oltások miatt fognak súlyosabb mutánsok elterjedni.

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogyha lenne olyan szakember aki ellentmond az oltásoknak pl., akkor ő nyíltan elmondhatná a véleményét szerinted a médiában és a poltikusok figyelembe vennék az érveit? Vagy ugyanúgy kiközösítenék, lenéznék mint a kevésbé tanult oltáselleneseket ( ahogy történik most is, és nem a gödényfélékre gondolok elsősorban). Ezek után hogy higyjek a "szakembereknek"? Amiről nem szabad vitatkozni sem az legfeljebb dogma, nem tudomány.

2021. szept. 11. 15:47
 19/19 A kérdező kommentje:
Az is vicces, hogy az utolsó bekezdésedben te is krizizálod az értelmetlen intézkedéseket, akkor ezeket mégsem szakemberekre hallgatva hozták meg? Vagy csak azokat hozták szakemberek amikkel egyetértesz? Esetleg nem értesz egyet a szakemberekkel?
2021. szept. 11. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!