Magyarországon Augusztus 29.-ét nemzeti gyásznappá (vagy
legalább is emléknappá) kéne nyilvánítani?
Figyelt kérdés
Ezen a napon foglalták el a törökök (Szulejmán vezetésével) 1521-ben Nándorfehérvárt, az 1526-os mohácsi csatavesztés is erre a napra esett, 1541-ben pedig ekkor került török kézre csellel (még véletlenül se nyílt harccal) Buda (megágyazva ezzel 145 évnyi elnyomáshoz és megosztottsághoz...).
Háromszoros csapás a magyarokra a töröktől, mindegyik esemény augusztusi hónapban, háromszor is a 29. napján...
Október 6. (az aradi vértanúk kivégzése) és Június 4. (Trianoni békediktátum aláírása ) egyszeri esemény volt, mégis hivatalos gyász-, illetve nemzeti összetartozás napja, szóval ezért is lenne fontos (minimum) megemlékezni Augusztus 29.-ről...
Most nem lehet ezt meglépni. Rasszista, kirekesztő lenne. Nyugaton, pl ausztriába lebontják a hősies várvédők szobrát is, mert sérti a muszlimok érzékenységét, érthető módon
2021. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Én azért nem gondolnék még egy olyan "ünnepet" bevezetni, ami szintén tele van negatív tartalommal, mert a magyar kollektív emlékezet így is tele van veszteségekkel. Tulajdonképpen az egyetlen pozitív nemzeti ünnepünk van, augusztus 20. Október 6, 23, június 4 mind egyértelműen negatív, március 15. ugyan nem egyértelműen, de a megemlékezésekben mind benne van, hogy de azért itt is vesztettünk egy kicsit később. A Himnuszunk, Szózatunk sem a legpozitívabb hangvételú. Odáig jutunk, hogy nem tudjuk, hogy kéne magyarnak lenni, ha nem a veszteségeinken keresztül definiáljuk magunkat. Augusztus 20-án kívül nincsenek olyan hivatalos alkalmak, amik arról szólnának, hogy örülhetünk, hogy magyarok vagyunk. Én inkább pozitív ünnepeket próbálnék bevezetni, hogy el tudjunk kicsit szakadni ettől az áldozati identitástól.
2021. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 molnarmarcell21 válasza:
Igen, lehetne. Kb. minden évszázadra jutott egy nagyobb tragédia.
Ott van még a tatárjárás, a Werbőczy-féle Hármaskönyv... stb.
De a "nemzeti" kormányok jellemzően csak a közelmúlttal politikai ügyeivel vannak elfoglalva és nem érdekli őket a valódi emlékezés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!