Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik európai ország populári...

Melyik európai ország populáris kultúrája hasonlít legjobban az amerikai kultúrára?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nemrég kint voltam egy ideig Londonban, és annyira idegen volt minden, mert egy csomó amerikai kultúrális dolog helyett brit dolog volt, hogy szinte honvágyam volt Amerikába, pedig magyar vagyok, Magyarországon élek, és életemben nem jártam az USÁban, mégis úgyérzem, hogy a magyar populáris kultúra nagyon közel áll az USA populáris kultúrájához, legalábbis sokkal közelebb, mint Angliáé.
2010. aug. 26. 20:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Honvágyad a magyar populáris kultúra iránt volt, ami ugyanakkor nagyrészt amerikai import vagy Amerika-majmolás.


Viszont speciálisan magyar Amerika-majmolás és amerikai import. Az angolok mást importálnak és mást majmolnak. Magyarországról egyébként nem látszik, hogy a valódi amerikaiak miket hallgatnak, néznek, ide erősen megszűrve érkezik ez-az.


Te itt Magyarországon alkottál egy elképzelést arról, hogy milyen az amerikai popkult, és azt hitted, hogy az "amerikai popkult, ahogy Magyarországon elképzelik" az egyenlő az amerikai popkulttal. Londonban viszont az "amerikai popkult, ahogy Londonban képzelik" a menő, és ez bizony más, mint a magyar változat.


Amúgy New Yorkban teljesen más az "amerikai populáris kultúra", mint Seattle-ben. Ahol megint más, mint LA-ben, ahol megint más, mint Memphisben.

2010. aug. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!