Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarságnak miért kell...

A magyarságnak miért kell mindig játszani a különcöt, miért kell beilleszkedés nélkül élősködni európán?

Figyelt kérdés

Az eu-ban valamiért mindig a magyarság az, akiknek semmi se tetszik. Valójában teljesen mind1 hogy miről van szó, a magyarságnak nem tetszik.



2011

A kétharmados választási győzelmet követően a Fidesz átalakítja a médiaszabályozást, ennek egyik fontos eszköze a kormánybarát tagokkal feltöltött Médiatanács és a médiatörvény, amelyek számos kritikát kapnak az EU-ból. A kormány a kritikákat azzal hárítja el, hogy más országokban is van hasonló médiatörvény.


2011

Éles kritikák érik az Alaptörvény névre keresztelt új alkotmányt, többek között olyan pontok váltanak ki vitát az EU-ban, mint az egyneműek házasságának alkotmányos tiltása. Szájer József – aki állítólag az iPadjén írta meg az Alaptörvény bevezetőszövegét – hosszan magyarázza az Alaptörvény kérdéses pontjait az akkori Origónak.


2012

Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen a magyar jegybank függetlensége, a bírói tevékenység felső korhatára és az adatvédelmi hatóság függetlensége miatt. A kormány különféle ígéretekkel próbálja meg garantálni, hogy nem fog beleszólni a jegybank működésébe.


2013

Az Európai Bizottság elnöke, José Manuel Barroso aggodalmát fejezi ki az alaptörvény negyedik módosítása miatt, amelybe olyan változtatások kerülnek, mint a Országos Bírósági Hivatal jogköreinek módosítása.


2014

Orbán Viktor tiltakozik Jean-Claude Juncker jelölése ellen az Európai Bizottság élére, hiába tagja Juncker és a Fidesz is az Európai Néppártnak.


2014

Megjelennek az első „Üzenjük Brüsszelnek” plakátok, bár ezeket még nem a kormány, hanem a Fidesz rendeli meg. A plakátokon Orbán Viktor arcképe, és egy „Tiszteletet a magyaroknak!” felirat látható.


2015

Jean-Claude Juncker egy nyilvános eseményen barátságosan pofon legyinti Orbánt és „diktátorom”-nak nevezi. Az EB elnöke több kellemetlen percet is szerez a magyar miniszterelnöknek az évek folyamán a kamerák előtt.


Jean-Claude Juncker és Orbán Viktor, Brüsszel (Belgium) 2015. október 25.

Jean-Claude Juncker és Orbán Viktor, Brüsszel (Belgium) 2015. október 25.


2015

Az EU Velencei Bizottsága szakértői nyilatkozatot ad ki, amelyben bírálja a magyar médiatörvényt és a Médiabizottságot.


2015

Menekültek tüntetnek a budapesti Keleti-pályaudvar előtt, 2015. szeptember 1.

Menekültek tüntetnek a budapesti Keleti-pályaudvar előtt, 2015. szeptember 1.


Az európai migrációs válság kezdete. Az Orbán-kormány következetesen elutasítja, hogy az EU-n belül elosszák a menekülteket, valamint megépítteti a déli határzárat. A migránskérdés visszatérő vitaforrás lesz az EU és a magyar kormány között.


2016

Népszavazás indul a „betelepítési kvóta ellen”, valamint az egész országban kék plakátok jelennek meg. Ezek már állami megrendelésből kerülnek ki, de az „Üzenjük Brüsszelnek” szlogen megmarad.


2017

Elindul az „Állítsuk meg Brüsszelt!” kampány, amihez egy nemzeti konzultáció társul. A konzultációt többen bírálják, mert úgy érzik, a szövegében számos, kérdésnek álcázott félrevezető kijelentés van. Az Európai Bizottság saját kiadványban cáfolja meg a kormánykiadvány csúsztatásait az EU-ról.


2017

Az Európai Bizottság kötelezettségszegési eljárást indít a magyar kormány ellen a külföldről támogatott civil szervezeteket vegzáló törvény miatt. Arról is határoznak, hogy átfogó vizsgálatot indítanak a felsőoktatási törvény miatt. A kormány szerint a transzparencia miatt volt szükség a civil szervezeteket listázó törvényre.


2017

Elkészül az EU Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) első jelentése Magyarországról, amelyben kimondják, hogy az országban súlyosan sérülnek az uniós alapelvek. Szijjártó Péter külügyminiszter a jelentést hazugságnak és koncepciós pernek nevezi , ami nagy felháborodást vált ki az EP-ben.


Szolnok (Magyarország), 2017. október 2.

Szolnok (Magyarország), 2017. október 2.


2017

Elindul a Soros-ellenes kampány Magyarországon. A kampány számos vita forrásává válik, főleg azért, mert a magyar származású milliárdost sokszor az antiszemita sztereotípiákra hajazó módon ábrázolják. Ettől kezdve visszatérő stratégia, hogy minden brüsszeli kritikára azt mondja a magyar kormány, hogy Soros György áll mögötte. A kormány következetesen tagadja, hogy antiszemita mellékzöngéje lenne a Soros-kampánynak.


2018

Elkészül a Sargentini-jelentés, amely ismét arra jut, hogy Magyarországon számos ponton sérülnek az alapvető uniós értékek. A magyar kormány válaszában ismét Soros György befolyására hivatkozik, bizonyítékok nélkül. Az EP elfogad egy állásfoglalást, amelyben a hetes cikkely szerinti eljárás megindítására szólítják fel az Európai Tanácsot.


Judith Sargentini az Európai Parlament strasbourgi ülésén, 2018. szeptember 12.

Judith Sargentini az Európai Parlament strasbourgi ülésén, 2018. szeptember 12.


2019

Az Európai Parlament állásfoglalást fogad el, amelyben azt kéri, hogy a következő költségvetési ciklusban az uniós pénzek kifizetését úgynevezett jogállamisági kritériumokhoz kössék, azaz vizsgálják meg, hogy a tagországokban megvalósulnak-e az olyan alapvető uniós elvek, mint a sajtószabadság vagy a bíróságok függetlensége.


2019

Újabb plakátok jelennek meg, amelyeken Soros György, valamint Jean-Claude Juncker látható. A plakát azt sugallja, hogy Soros áll Juncker mögött, ő mozgatja a szálakat a háttérből.


2019

A Fidesz pártcsaládjában, az Európai Parlamentben kiveri a biztosítékot az új plakátkampány. Az Európai Néppárt több tagja is a Fidesz kizárását követeli. Végül nem zárják ki a Fideszt, csak "közös megegyezéssel" felfüggesztik a tagságát.


2020

Az EU vezetői 2020 júliusában megállapodnak abban, hogy a jogállamisághoz kötődő feltételrendszert vezetnek majd be a költségvetés kapcsán. A német elnökség kompromisszumos megoldást javasol, amely azonban az EP-képviselők többsége szerint túl gyenge. A Fidesz itthon győzelemként kommunikálja a megállapodást.


2020

Novemberben az EP javaslatait is figyelembe veszik, és elfogadják, hogy a jogszabály az olyan alapvető értékek megsértésére is kiterjedjen, mint az egyenlőség és az emberi jogok. A magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a jogállamisági feltételeket, és bejelenti, hogy gátolni fogja az EU-s költségvetés és a koronavírus mentőcsomag elfogadását. Azzal érvel, hogy a kritériumok nem egyértelműek, és lehetőséget adnának Brüsszelnek arra, hogy olyan „ideológiai” ügyekben gyakoroljon nyomást a magyar kormányra, mint a bevándorlás.


2020

November 29.: Szájer József a Fidesz EP-képviselője váratlanul lemond. Sokak szerint Szájer volt az, aki a vitás ügyek után csillapította a kedélyeket Brüsszelben és elsimította a nézeteltéréseket az EU-val. Kiderül, hogy a képviselőt rajtakapták a rendőrök egy meleg orgián, azért távozott.


2020

December 3.: Az Európai Néppárt több képviselője kezdeményezi Deutsch Tamás kizárását a Néppártból, miután a fideszes politikus Manfred Weber frakcióvezető szavait a Gestapo, illetve az ÁVH szlogenjeihez hasonlítja. Deutsch Tamás később bocsánatot kér kijelentéseiért, és azt mondja, nem Manfred Webert akarta legestapósozni, hanem a gondolatmenetet minősítette.


2021. máj. 25. 07:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

Azért "különcködünk" mert nem tudunk máshogy élni.


Nem vagyunk európai ország, max. földrajzilag, de ázsiai se igazán max. származásilag.


Bizonyos értelemben "Európa Japánja" vagyunk, Japán is eléggé más mindenben Ázsia többi országától, van is egy nevük rá "Galapagos-szindróma".



Nem véletlenül vannak ilyen teóriák egyes csoportoknál, hogy a Sziriuszról jöttünk, a japánoknál is van pl. ilyen teória, hogy egy elveszett héber törzs leszármazottai.



Engem személy szerint hányinger kap el az európai országoktól. Ott vannak a szlávok, románok, akik úgy élnek, mint az alkoholista parasztok, mellette meg vallásosak, és ott vannak a nyugat-európaiak, akik kövérek, mások előtt büfögnek, finganak, buták, és büdösek, mert ritkán fürdenek.


Nem kívánom, hogy hasonlítsunk se Európára, se Ázsiára, se Amerikára. Max Japánnal alakíthatnánk ki valami barátságot, mert mindketten ilyen "ufók" vagyunk, de ennyi.

2021. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Utolsó, én meg ezt úgy hívom, hogy orbán-nyugger szindróma.


Japánoktól olyan messze van a magyarság hogy nagyon.


"Engem személy szerint hányinger kap el az európai országoktól. "


De azért néha ki mész a házból, vagy egész nap az m1-et nézed?

2021. máj. 25. 10:17
 23/31 anonim ***** válasza:
44%

#22


Nem vagyok "nyugger" 30 éves vagyok, és eddigi élettapasztalataimból azt tanultam meg, hogy magyarságnak az lenne a legjobb, ha izolálná magát a külvilágtól, és nem venne át semmit a többi európai országtól.


A magyarok szerintem a legintelligensebb európaiak, a volt nyugati és a többi volt szoci európai ország lakói mind butábbak nálunk csak máshogy.


Ki kéne lépnünk az EU-ból és a saját utunkat járni.


Azért hoztam fel példának Japánt mert ők is ezt csinálják. Egy japán se akar hasonlítani se egy komcsi kínaira, se egy csóró thai-ra, se egy pusztában élő mongolra, nekünk se kéne eröltetni se a nyugatbarátságot, se a putyini szovjet testvériséget se a fudan egyetemet.


Ja és nem nézek m1-et, mert rohadt unalmas. Ncore-ról nézek animéket meg sci-fiket.

2021. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Akkor simán csak álomvilágban élsz. A japánok mondhatják hogy okosak, meg különlegesek.

De a magyarság csak egy ócska kis balkáni putri nép. Olyan mintha azt mondanád hogy afrikában a nyíllal vadászó emberek ugyanolyanok mint a nasa tudósok, hiszen ők is emberek. Teljesen ugyanaz.

Túl sok volt a japán mese, lopkodás helyett inkább menj ki a házból néha.

2021. máj. 25. 10:36
 25/31 anonim ***** válasza:
78%

Azt vágod hogy nem eus segélyből élünk? Ha gazdaságilag nem érné meg nekik, máris röpülnénk.


Piac, munkaerő és agyelszívás. Csak most a politikába is kezd belepofázni, ami megint csak nem jó.


Amúgy Junckerrel felesleges jönni, részeges bunkó idióta volt, nem isiászos. Diplomáciailag nem tehette volna meg amiket megtett... A nagyanyámnak van isiásza. Nem dölöngél és beszél félre az ember attól...

2021. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
23%
#25 Így igaz, 2003-ban pl. sokkal magasabb az életszínvonal Magyarországon, mint most, és nem voltunk benne az EU-ban.
2021. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
4%

A magyar egy rendkívül kisebbségi komplexusos nép, de nagynak, fontosnak akar látszódni.

Már rákosi "elvtárs" is erre épített, hitegette a magyarokat a sikerekkel, és hogy a goonooosz imperialisták tönkrr akarnak tenni minket, úgy irigyelnek. Ezt viszik tovább szellemi utódai, orbánék is.


Ez a kisebbségi komplexus, túlkompenzálás a társadalom minden szintjén megfigyelhető, de főleg az alsóbb rétegekben, azoknál számít a legtöbbet a márka, státusz, látszat.


A státuszt akár hitelből, lizingből, kölcsönből, lásd a hobbiteherautókkal, bmw-audi-val járó prolikat, akik drágának látszó órákkal, luivutonnal, stb feszítenek, 5000-ért tankolnak, panelban laknak.


De a főváros és a megalomániáról, látszani akarásról árulkodik, például a Parlament, ami túltolt csicsás épület ami még trianon előtt is feleslegesen volt az ország méretéhez és jelentőségéhez képest.


Ott vannak a túlfújt találmányok tudósok, amiknek jó része egyébként emigrációban született, ráadásul nem is ősmagyaroktól.


Szóval az orbánék pattogása is egyrészt ez, hogy úgy látszódjon mintha nagyok lennénk, na meg nyilván Putyin is irányítja elvtársát, akinek az EU bomlasztása az érdeke.

2021. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Így van utolsó, a sok foci proli abban a hitben él, hogy magyarországon túl csak halál nyomor és szenvedés vár. Nyugaton azonnal meggyilkolnak a migránsok. Annyia szuperfejlett minden hogy az egész világ magyarországra vágyik, de orbán ezt nem engedi!

A gonosz nyugat mindig el akarja pusztítani a harcos orbánt és a szent hazát.


De ha tudnák hogy valójában mennyire jelentéktelen az egész ország...

2021. máj. 25. 11:29
 29/31 anonim ***** válasza:
46%

#19 "18: milyen gyakran hallod, hogy más ország egymaga megvétóz valamit, amit az összes többi tagállam elfogadott?"

Gyakran.

Mert gyakran meg is esik. Csak te nem veszed észre mert a te kedvenc médiádban nincs róla szó.

[link]

[link]

[link]

2021. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
38%
Magyarország, illetve Orbán és a fidesz nem a különcöt játssza, hanem Putyin parancsait hajtja végre, aki a markában tartja ilyen-olyan adatokkal akárcsak Trumpot tartotta annó. Putyin világ életében kém volt és egyedül ahhoz ért. Az ö mestersége szerint másokrol adatokat kell gyüjteni és azzal hatalmat gyakorolsz rajta. Ennyi.
2021. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!