Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a vírus...

Mi a véleményed a vírus szkeptikusokról?

Figyelt kérdés

Pl ma a boltban egy csaj halál komoly fejjel megkérdezte hogy van-e maszkom, én meg mondtam neki hogy szerintem az már nem divat. Valójában csak elfelejtettem felvenni.


Utána meg előadta hogy jaj milyen komolyan veszem, csak viccelt mert ő nem hisz a vírusokban. Hát itt van egy éve már rég beteg lenne.


Az ilyenek miatt fog elpusztulni az emberiség.


2020. szept. 9. 14:45
A kérdező szavazást indított:
Létezik a vírus
Nem létezik, soros találta ki, vagy a gyíkemberek
Létezik, soros fejlesztette ki hogy elpusztítsa a világot
Semilyen vírus nem létezik
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Olyan választási lehetőség miért nincs, hogy 'Létezik a vírus, de nem annyira veszélyes, mint azt mondják?" Mert, hogy.. a kormály az idősekre hivatkozik ezzel kapcsolatban, de azok az idősek kb. 1-2 hónap múlva ugyanúgy meghalnának egy kis megfázásban is.
2020. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az tény hogy a kormány mindent eltúloz, de valamiért a migráns mánia miatt ez szóba se került.


De akkor ezek szerint minden ország hazudik, az egész világ.


Annak mi értelme lenne.

2020. szept. 9. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Média által túlságosan túltolt, felfújt dolog. Régen a migránsok volt a téma, utána ausztrál/brazil bozóttűz, aztán volt a Hableány katasztrófa, az Irán-USA miatta konfliktus is sokáig téma volt, sokan már 3. vh-t vizionáltak. Lehet hogy van vírus, de közel sem ennyire durva mint előadják a TV-ben naponta.
2020. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Létezik a vírus de nem súlyosabb mint egy laza influenza. Túl van ez tolva valami mocskosságról akarják elterelni a figyelmet, vagy csak klímakatasztrófa volt kilátában és így akarják a károsanyag kibocsájtást radikálisan visszaszorítani.
2020. szept. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Na, megint megy a manipulálás. Tehát csak vírushívő meg vírustagadó létezik. Mint a szektások. Természetesen létezik a koronavírus, de nem több egy mezei influenzánál. Ha influenzajárványokkor nem zárkóztunk be meg nem viseltünk maszkot, akkor most miért kéne? Ennyi.
2020. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem létezik a koronavírus és több is egy mezei influenzánál, de onnantól, hogy fel van készülve az egészségügy a betegek fogadására, szerintem fölösleges többet foglalkozni vele. Minnél hamarabb átmegy rajtunk, annál hamarabb túl leszünk rajta.


A nyugdíjasok, akik nagyobb veszélyben vannak, pedig mivel nem kell dolgozniuk járni, meg tudják oldani, hogy otthon maradnak/jobban figyelnek vigyáznak amíg a vírus le nem megy. Az persze érdekes, hogy pont őket érdekli a dolog a legkevésbé, miközben igazából mindenki őket akarja védeni..


A munkahelyek tömeges elvesztése hosszú távon egyébként több ember halálával jár, mint amennyit a vírus fog okozni.

2020. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Káosz teremtése a cél. A megosztó vélemények "mezei" "veszélyes" Ez a kettő, pánikkeltés vs mezei vírus. Pánikot kelteni már sok témában probáltak, klímkatasztrófa, mesterséges intelligencia (Trumpi megtagatta a kvótát, mert azt gondolta, ez csak arra megy ki, hogy a gazdaságot visszaszorítsák. A covid-ot is elbagatilzálta "nincs vírus, megállítottuk a határon"
2020. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Létezik, hiszen minden ország, minden kutató nem mondaná azt, hogy van. Ezen ellehet gondolkozni. Az is valid, hogy rosszabb, mint egy influenza. Azért itt maradandó tüdőkárosodás lehet, még akkor is, hogyha nem olyan intenzíven hat rád a vírus, mert fiatal vagy. Gondolom senki se akarja úgy leélni az életét a későbbiekbe, hogy nehezebben kap levegőt például.
2020. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez a legnagyobb ostobaság, hogy csak egy mezei infuenza.


Nem, sokkal veszélyesebb.


A halálozási esély sokkal nagyobb. A működését se nagyon értik, nincs rá oltás, kezelni se tudják.

Aki elkapja és komolyak a tünetei az nagy eséllyel meghal.

Az influenza nem a gyilkolásról híres.


Kamu az egész, de mi van ha nem?


Volt pár ilyen történet. Nagy vírustagadó hirdette hogy nem kell vigyázni, hazugság az egész. Nem vigyázott, elkapta. 40es egészséges ember volt. Utána 2 hétig írogatta a szenvedését fb-re végül elpusztult.

Kitaláció? Dehogyis. Arra is van esély hogy beléd csap a villám, ezért nem ajánlatos vihar idején vasdarabokkal rohangálni a tetőn.

De a covidra nagyobb esély van.

2020. szept. 9. 16:58
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván, vannak. Többféle oka van, akár több együtt is.


Politikusok jelentik be a járvány állapotát, hozzák az intézkedéseket.

A politikusok szavahihetősége az általános vélemény szerint alulmúl mindenkit. Mit lehet ahhoz szólni, hogy TV által közvetített parlamenti ülésen mikrofonba beszélve, kihangosítva nevezik egymást hazugnak, tolvajnak, gazembernek, hazárulónak? És ezek nem is a hangosítás nélkül egymásnak bekiabált jelzők. Mit lehet ahhoz szólni, hogy az általuk hozott rendeleteket semmibe vevő felvételek kerültek róluk nyilvánosságra?

Ez nagyon vissza tud ütni, ha tényleg bízni kéne bennük.


Aztán az egyéni tapasztalatokat sokan bizonyítéknak veszik.

Például, a családunk nem ismer senkit, aki elkapta volna a fertőzést. A faluban sem beszéltek, beszélnek senki ilyenről, a környező falvak lakóinál sem; sőt, olyanról sem hallani, aki tud fertőzöttről.

A fiam olyan szolgáltatónál és olyan munkakörben dolgozik, hogy napi több alkalommal lakásokba, házakba megy. Tette ezt idén is, egész évben, a megyét járva. Semmi baja sincs, a családjának sem.

A szokásostól is több futár szállított hozzánk, többféle futárszolgálattól. Mindegyiktől jött az e-mail, hogy érintés nélküli átvétel meg hogy a futár hogy be van öltözve stb. Egyikőjükön sem volt sem maszk, sem kesztyű, kézből kézbe a csomag, kézből kézbe a készpénz.

A helyi boltban is felében-harmadában volt a vásárlókon maszk, az eladókon szinte soha. A városi hiper-, szuper marketekben, diszkontokban sem volt mindig maszk a dolgozókon az eladótérben sem, a pénztárban sem. Legritkábban kesztyűt láttam. Az külön bájos volt, mikor a maszk nélküli biztonsági őr rászólt az előttem levő vásárlóra, hogy maszk nélkül nem mehet be.

Nem utaztam ugyan buszon, de előttünk lassan mennek, mert két háznyira van megálló. Alig láttam az utasokon maszkot, a sofőrökön egy kis ideig igen, aztán rajtuk sem.


Nem egy tudós, orvos, gyógyszerész, nyilvánosságra hozott felvételen kérdőjelezte meg a járvány erősségét, a védekezési módok hatásosságát, értelmét.


Aztán az elhalálozások száma.

Vannak, akik az intézkedések hatásosságának tudják be, mások pedig arra való bizonyítéknak, hogy egyáltalán nem nagy a járvány moralitása.

Az tény, hogy Magyarországon 2020. első negyedévében 34626-an haltak meg, 2019. első negyedévében 37798-an. 2020. első félévben 64302-en, 2019. első félévében 68035-en.

[link]


Tagadhatatlan, hogy van ez a vírus is.

Többnyire nem ezt a tényt tagadják, hanem a veszélyességét, a fentiek alapján.

Bár, nyilván vannak, akik a vírus létezését is. De hát, mai napig többen állítják, bizonygatják, hogy nem járt ember a Holdon. Nem ők szabják meg a többség hozzáállását.

2020. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!