Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezt a német sapkát kik viselté...

Ezt a német sapkát kik viselték és hogy milyen beosztást jelent? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy idős embertől egy 2.világháborús sapkát azt mondta hogy ne mutogassam hanem tegyem el mert ez egy nagyon ritkafajta sapka!

Képet nem tudok róla csinálni mert sz@rakszik a fényképezőm Ezért leírom:


Ilyenfajta sapka: [link]

De nem ugyanilyen hanem:

Csak az enyém a halálfej felett sötétkék színu és a sas címer úgy van rajta hogy bal oldalon viszi a horogkeresztet!

-és a csíkok sem fehérek hanem Pirosak

-És a halálfejnél 2 búza vagy mi található.

Nemtudom hogy kik használták pl:ezredes,tábornok...stb


Aki tud nekem segítsen légyszi amúgy gyűjtő vagyok minden ami 2.világháború azt gyűjtöm.

16/F


2010. aug. 1. 14:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De nem jobbra megy a sas hanem balra ilyen létezik?
2010. aug. 1. 14:58
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem egyikre se hasonlít vagy @tbasot az öreg vagy ez ilyen ritka lenne
2010. aug. 1. 15:01
 13/20 anonim ***** válasza:
2010. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na mindegy ha jó lesz a fényképezom majd felteszem de ez lehet 1-2 hét múlva is.

Na meg arra lettem most figyelmes ahogy néztem az originálokat meg az enyémet hogy az enyémen van 2-2 kicsi luk mindkét oldalán ennek is így kell lennie!

2010. aug. 1. 15:10
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha a sas repül, és kék színű a sapka, akkor talán a Luftwaffe használta, de nem 100%.
2010. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

[link]


ITT A SAPKÁM AMIT VETTEM EZ IGAZI???????

2010. aug. 10. 11:40
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, majd egy nálam okosabb elmondja... mindenesetre egy biztos: a sasos címer a Luftwaffe (német légierő), a halálfej (totenkopf), pedig az SS címere. Nem tudom, hogy jön össze a kettő...

Egyszer egy filmben láttam (régi amcsi film), hogy egy koncentrációs tábort a Luftwaffe felügyeletére bíztak ideiglenesen, viszont az SS felügyelte normálisan ugyebár. Lehet, hogy ez egy ilyen koncentrációs tábor felügyelő luftwaffe alakulat sapkája? Ugye a saját címerük és pluszban az SS címere... nem tudom. Az is lehet hogy egy kurv@ nagy hamisítvány. Én inkább erre tippelnék.

2010. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja és van egy lyuk a luftwaffe címer felett, lehet hogy ott volt egy eredeti SS jelzés, és később lett rátéve a Luftwaffe címer? Ezt is eltudom képzelni.
2010. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

[link]

itt vannak ilyenek, csak a sas nem ilyen formátumú. De a halálfej meg a többi stimmel.

2010. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom de az oreg mondta hogy ez nagyon ritka sapka és hogy nincs belole nagyon sok a világban de ugyanúgy lehet hamisitvány de lehet igazi is nem tudom? ?????????????

2010. aug. 10. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!