Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha most a Balkán és a kárpitme...

Ha most a Balkán és a kárpitmedence összes cigány összegyűlne és Erdélyben és székelyföldön Létrehoznának egy országot erős ország lenne?

Figyelt kérdés

Az ország határait Erdély és székelyföld határait gondolnám tehát körülbelül 115 834 km² lenne

Mekkora lenne a GDP mi lenne a fővárosa és mien nagy etnikumok élnének a területen?

Képes lenne e megállni a helyét gazdaságilag?

Mekkora lenne a népessége?



2020. ápr. 20. 22:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
38%

"Persze, érdekes módon a szomszédos országokban is ugyanilyen problémák vannak! Csak ott nincs a seggük kinyalva ennyire. Nem lehet, hogy te nem érted?"

Szomszédos országok... tudsz egy fejlett országot mondani a szomszédosak közül?? Nos,én sem.

"Csak ott nincs a seggük kinyalva ennyire." És miben nyilvánul meg itthon, hogy "ki van nyalva seggük"?? Mitől lenne? Attól, hogy nem akarlak alkalmazni, mert cigány vagy, jó lesz neked a munkanélküli segély is, vagy mi??? Ez neked seggnyalás? Tudtad volna gyerekként milyen érzés, amikor a származásod miatt gúnyolnak vagy kerülnek az iskolában! Tudtad volna, milyen amikor nem szívesen látnak bizonyos helyeken a származásod miatt! Tudnád milyen érzés egy életre hátrányban élni az átlaghoz képest! Tudnád milyen érzés, amikor a származásod miatt nem tudsz munkába állni! Legalább egy napig élnéd át, amivel nekünk minden egyes nap szembe kell nézni! Na akkor megtudnád, mennyire "ki van nyalva a segged", már ha ilyen kultúráltan fejezted ki magad!

2020. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
55%

Mellesleg látom ideküldted az elvtársaidat is lenullázni a válaszokat, ennél többre úgysem futja tőletek! Ettől még tény a kérdés témájához kapcsolódva, hogy a képzeletbeli önálló országuk egy kalap sz.r lenne.


Senkit nem küldtem ide. Ha le van nullázva a válaszod, az azért van, mert nem tetszik az embereknek.

Másrészt meg nem is akarunk saját országot. Magyarország a hazánk! Szeretjük a hazánkat, és büszkék vagyunk rá! Bármennyire is fájó ez egyeseknek!

2020. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
76%
Fuuu nagyon kiborito hogy ennyire utaltok minket ciganyokat !! Elmondom nektek nem mindenki olyan semmirekello mint eloadjatok csak epp nem teheti meg!!! 18 eves lany vagyok most is tanulok, ha megtehetnem le is diplomaznek gondolkodas nelkul. Pedig edesapam is dolgozik kemenyen nem vasazgatni meg segedmunkasnak jar mint ahogy ti eloadjatok a cigany ferfiakat neki is szakmaja van es lehet epp most valamelyik csaladtagotok eletet menti meg hogy b..szodjatokmegmosmar:)) finoman mondva 😘
2020. ápr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

34 es. Én írtam hogy tudom hogy nem mind olyanok vagytok ahogy én is meg mások leírták de nem tagadhatod hogy a döntő többség igenis olyan és egy országot nem tud elvinni a hatán a lakossága 5-10 akár 20%-a. Aki bizonyítja hogy normális azt nem nézzük le de érthető hogy a sok sok év után elővigyázatosabbak vagyunk a romákkal főleg akik olyan helyen éltek ahol voltak szép számmal.


Most én is mondhatnám hogy valszeg ti sem tudjátok milyen az mikor egy 4 5 fős társaság odajön fenyegetőzve hogy adjuk át a mobilunkat különben megkéselnek. Vagy mikor egy iskolai osztály nagy része romákból áll és olyan szinten nem tudnak viselkedni hogy még a tanár is fél nem hogy a többi diák. Vagy amikor állatok módjára üvöltözik egymással egy cigány pár egy forgalmas tér közepén és ezt kell hallgatni ha tetszik ha nem.

2020. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 pyetro ***** válasza:

Talán 1-2 hónapig működne az ország, ezalatt felütné a fejét a túlnépesedés, a polgárháború, fosztogatás, kannibalizmus majd a teljes pusztulás.


GDP nem valószínű, hogy lenne, környező országokra szorulna támogatásért és jó szándékért, gazdaságilag életképtelen lenne.


Kb Borsod is ilyen és rá lehet nézni, néhány százezer forintért komplett házat kapsz, de se munka, se bolt, se normális környezet, aki életképes és akar valamit kezdeni magával az elmenekül.

2020. máj. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

bocs de egy ország létre hozása nem kis feladat... mi lenne ha a magyarok fele akik nem politikusok egybe gyűlnének és saját működő képes országot alapítanának? képesek lennének rá? nem hinném!

de ha még is megtörténne mivel a fentiek alapján a cigányság nem dolgozik viszont van elég sok cigány akik dolgoznak... na most ha akik nem dolgoznának azaz lopnának meg stb hát a többi cigány szépen elintézné őket szóval nem lenne az hogy azok nem dolgoznának... ":D

2020. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

oké kicsit le írom én is a tapasztalataimat ":D

cigány vagyok de egyetértek hogy sok cigány olyan amilyen viszont sokan vannak normálisak ez kb a 40%!!! az hogy azok a cigányok nem kulturáltan nevelkedtek fel ennyi az egész... ja amúgy én sem magyarok közt avagy gádzsok közt nevelkedtem hanem cigányok közt azt köszönöm szakma érettségi + üzlet vezetői végzettség azt még csak 21 vagyok... :/

apám is rendesen dolgozik szakmával + magán vállalkozó is... normális életet élünk

másik rész nyugi láttam elég sok magyart akik szintén az alja volt sőt láttam olyanokat is akik azt a magatartást művelték mint anno a cigányok 10 éve! na azon jót röhögök ":D és 34-es tudomjó milyen amikor be fognak 4-5-en én az általánosban meg oviban végig úgy jártam... :S aztán ugye előbb utóbb meg tanultam magam meg védeni és érdekes módon eddig még nem kellett senkit sem meg vernem... illetve verekedni sem verekedtem ":D

azért ez elég érdekes nem? cigány vagyok ugyan úgy be fogtak 4-5-en nagyjából azt éltem eddig át mint amit a magyarok éltek át a rossz cigányok által illetve a magyarok általi rasszizmust... most akkor a kocka hol van el vetve?!

tegyünk hozzá a legtöbb magyar sem jobb mint a cigányok! annyi hogy ők külső szemmel jobban be illeszkednek de ők is ugyan úgy zaklatják a másikat bántalmazzák csalnak lopnak gyilkolnak...


az a gond hogy a külföldi cigányok helyzete sokkal jobb mint Magyarországban... az ottaniak között sokkal kevesebb a bűnöző mérföldekkel...

le lehet majd pontozni mert tudom hogy a rasszisták úgy is azt fogják tenni főleg akkor mikor látják hogy egy cigány sokkal okosabb és sikeresebb náluk ":D

2020. jún. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Hú, ez a lakosságtelepítgetés annyira sztálini és 20. századi feeling...


Kérdező, nem tudom, hogy cigány vagy-e, vagy magyar, de ha cigány, tudhatnád, hogy a cigányság finoman szólva sem homogén, akárcsak például a magyarság sem. A magyarországi cigányságon belül is vannak a hagyományosan lovári nyelvűek és beás nyelvűek, amiknek abszolút nulla köze van egymáshoz. Vannak az oláhcigányok, vannak az újabban Erdélyből bevándorolt gáborok... mind-mind teljesen más kultúra. És ezek csak a magyarországiak, akkor még nem is beszéltünk arról, hogy te itt több különböző ország cigányságát szeretnéd egy helyre telepíteni! Miért lenne jobb egy borsodi, egy niši és egy bukaresti cigányt egy országba kényszeríteni? Miben állnak ők egymáshoz közelebb, mint a borsodi cigány egy borsodi magyarhoz, egy niši cigány egy niši szerbhez, egy bukaresti cigány egy bukaresti románhoz?


És akkor reagálva itt a kommentekben megjelenő radikalizmusra: A cigányság integrációját a helyi kormányzatoknak kellene megoldani és a helyi többségnek is támogatni, nem folyton ugyanazokat a berögzött sérelmeket sorolni, amiket már évtizedek óta hallunk mindkét féltől. A rendszerváltás óta 30 év telt el. 30 évünk volt, hogy munkát adjunk a cigányságnak, felzárkóztassuk őket, pozitív példát mutassunk nekik. 30 év alatt egy kormány sem tett semmi érdemlegeset. Fel kéne fogni, hogy nincs még 30 évünk. A cigányság kevésbé mobilis, mint a többség, ezért a megélhetés miatt külföldre vándorló és soha haza nem térők elenyésző része cigány. A cigányság népszaporulata lényegesen magasabb, mint a magyarságé, és ezen nem sokat változtat Orbán gyermekvállalást támogatni igyekvő politikája sem. A hülye is látja, hogy a nagyrészt szegregáltan, az átlag alatti körülmények közt élő, az átlag alatti fizetést kapó cigányság súlya a társadalmon belül folyamatosan növekszik. 30 éve tökölünk és nincs megoldás. Még 30 év, és az országunk gazdaságilag összeomlik. Ezen gondolkozzunk el kicsit, és akkor talán közelebb leszünk a megoldáshoz, mely mindkét fél előnyére válhat.

2020. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!