Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az index.hu-ban skizofrének...

Az index.hu-ban skizofrének dolgoznak?

Figyelt kérdés

Egész eddig a lezárásokat követelték, és nonstop tolták a #maradjotthont, és a ki ne mozdulj, mert meghalsz, legyen kijárási tilalom dumát. Erre ma megjelenik ez a cikk: [link]


Mi történt? Skizofrén a teljes szerkesztőség, vagy látják, hogy a rémhírekre csökken a kattintás, és változik a társadalom viszonya a vírushoz?


2020. ápr. 19. 20:35
 1/9 sörpocak ***** válasza:
61%
Nyomnál egy cikket is, amiben arról beszélnek, hogy legyen kijárási tilalom? Valahogy sosem éreztem védhető álláspontnak, hogy "mert én azt mondom, hogy azt mondták".
2020. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Csak egyszerűen a kormány ellen akarnak áskálódni. Provokálják az embereket, hogy ne maradjanak otthon. Menjenek ki azt akarják, hogy sokan meghaljanak, mert akkor Orbánra lesznek dühösek és majd persze az ellenzékre szavaznak.


Alattomos ! [link]

2020. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mié a gyúcsány jóbb lenne?%%?!
2020. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

"Egész eddig a lezárásokat követelték"


A járvány kitörése óta kifejezetten az indexet szoktam naponta olvasgatni. Nem így emlékszem a cikkeikre, de ha szerinted így van, erősítsd meg minél több linkkel ezt az állítást.

Ha nem írsz linkeket, akkor egyértelmű, hogy ez a kérdés egy ócska fidesz-troll provokációja.

2020. ápr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



A végtelen rémhírkeltő cikket nem is linkeltem.

2020. ápr. 19. 20:51
 6/9 anonim ***** válasza:

A linkelt cikkekben egyikben sem szerepel, hogy ne mozdulj ki, mert meghalsz, illetve legyen kijárási tilalom, csupán az olvasóik józan eszére bízták, hogy a kijárási korlátozást és a social distancing szabályait tartsák be.


A mai cikk sem arról szól, ha elolvasod, hogy mindenki menjen amerre lát holnaptól, csupán arról, hogy miközben az operatív törzs és Müller Cecília többször is hangsúlyozza, hogy az egyéni, illetve az egy háztartásban élők közös szabad illetve sporttevékenysége engedélyezett a másoktól történő megfelelő távolság betartásával, aközben a városban olyan zöldterületeket zártak el, amelyek erre alkalmasak lennének, így egyetlen könnyen elérhető hely maradt a Belvárosban élők számára a Városliget, ahol adott esetben tömeg alakulhat ki, ha megrohamozzák.

2020. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül a retorika teljesen más. Eddig azt sugalmazták, hogy aki nem marad otthon, az bűnt követ el.
2020. ápr. 19. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Értem.


Nézzük sorjában őket. AZ első kettő link igazából poén. Ráadásul az egyik amerikai (vagy mit tudom én honnan való, tán afrikai) fickó klipje. Semmi köze a magyar viszonyokhoz. A másik vicces, jót nevethet rajta minden ember, akármit gondol a "maradjotthon"-ról.

A harmadik egyrészt kis kultúrtörténeti okoskodás, ill. az otthonlétet, mint tényszerű adottságot tekinti. Nem arról beszél, hogy ez így helyes, vagy sem, hanem arról ír, hogy mit tegyünk benne, hogy könnyebb legyen. Ugyanígy a negyedik is. Egyik sem minősíti a kormány korlátozó intézkedéseit és nem hív fel konkrétan otthon maradásra.

Amelyik utal arra, hogy otthon kéne maradni, az az ötödik link. Igaz, mellesleg egy érdekes hír arról, hogy egy várra is kiraktak egy ezzel kapcsolatos reklámot. Ebben a ténylegesen van egy link, ami valóban az otthonmaradásra buzdít. Idelinkelem:


[link]


Ez végső soron csak az, amit azóta is nyomnak a hivatalos (kormánypárti) médiában.


Tehát összességében egyik link sem követelte a lezárásokat, mindössze egy link(ben levő link) buzdított otthonmaradásra. Egyáltalán nem volt szó bennük kijárási tilalomról. Nem kértek többet, mint amit a kormány elrendelt. Sőt, ötből négy cikk nem is kért semmit. Az otthonmaradással megváltozott életre adott életmódbeli tippet, ill. ezzel kapcsolatos vicces vagy poénos dolgokról adott hírt.


Rémhírek tényleg rémlenek nekem is márciusból, tehát a kezdeti időkből. Akkor elég nagy volt a bizonytalanság, nálunk mi lesz, és hát láttuk, Olaszországban mi van. Úgy tűnik, azt megúsztuk, de megértem, ha valaki márciusban rettegett attól, hogy nálunk is az lesz.


Azzal egyetértek, hogy az állandó otthon maradást fölösleges volt emlegetni, mert hát EZT SENKI NEM RENDELTE EL! Azóta is lehet járni kirándulni, sétálni, biciklizni, szabad téren sportolni az egy háztartásban lakóknak.

Ugyanakkor a kormánymédia is az otthonmaradást szajkózta, óriásplakátokon is a kormány pénzéből ez szerepelt - holott maga a Kormányrendelet rengeteg kivételt írt, amilyen okból legálisan ki lehet mozdulni.


Ilyen értelemben mondhatod, hogy az indexnél történt változás a nézőpontjukban, de a kormánymédia meg folyamatosan eltérő dolgokat kommunikál a szlogenek szintjén, mint a jogszabály szintjén (és Müller Cecília is többször mondta, hogy ki lehet menni sétálni, vigyék ki a gyerekeket is).


Egyébként a nyitókérdésedben írt linkben azt feszegetik, ami bennem a legelső pillanatól kezdve felötlött már. Ezért sem értettem a nagy "maradjotthon" kampányt sem a kormányoldali média oldaláról, sem máshonnan. Én abból indulok ki, hogy egyrészt a jogszabályt kell betartani, másrészt pedig a másokkal való érintkezést minimalizálni. Ehhez a legkevésbé sem kell a négy fal között maradni. Igaz, én mindig is eléggé különutas gondolkodású vagyok. ;-)

2020. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
Nem. A skizofréneket már régen átvette a KESMA.
2020. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!