Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hétvégén várható, hogy karanté...

Hétvégén várható, hogy karantén lesz Debrecenben?

Figyelt kérdés

Nem hivatalos forrásból azt hallottam (egy ismerősnek mondta egy nő akinek a férje rendőr), hogy hétvégére karantént rendelnek el Debrecenben.


Erről valaki tud bármi biztosat?



2020. márc. 12. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Város szinten biztos vagyok benne, hogy nem lesz karantén. Esélytelen megoldani. Nincs rá forrás. Olyan karantén lesz maximum, ami Izrealbe, Ukrajnába, Olaszországba, Amerikába. Hogy senki se jöhet be az országba és senki se mehet el. Ez megoldható, mert csak a határokat kell lezárni. De városok lezárására nincs kapacitás és értelme sincsen már.
2020. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, az ellen nem véd. Most ment negyven kamion kábé, mint kerítést vittek.
2020. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Én nem mondom, hogy nem lesz mert egy ismerősöm meg háziorvos útján kapott egy fülest, neki semmit nem mondott konkrétan, csak annyit, hogy vásároljon be, mást nem mond, viszont mi értelme lenne? Szerintem semmi. Itt az önkéntes karanténok fognak érni valamit, mikor az emberek saját maguk döntenek arról, hogy nem érintkeznek senkivel ha el is mennek valahová vagy nem is mennek sehová. Ezt kellene lehetővé tenni inkább és az ilyen kávézó meg mozi meg hasonló helyeken tiltani inkább a gyülekezést az egész országban.
2020. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már semmi értelme nem lenne!

Csak a Milánói és a Tel Avivi repülőjáratokat függesztették fel. A londoni pl. ugyanúgy rendszeresen jár. A tegnapi és a mai müncheni járatot törölték, de azt valszeg a Lufthansa miatt! Dortmundba indulnak a gépek.

Debrecenben az adót ráér majd a hónap végéig befizetni, de ennek köze sincs a vírushoz!

2020. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

„Nem hivatalos forrásból azt hallottam (egy ismerősnek mondta egy nő akinek a férje rendőr), hogy hétvégére karantént rendelnek el Debrecenben.”

„Erről valaki tud bármi biztosat?” Igen, tudok. Hétfőn majd lapítasz, vagy magyarázkodsz, hogy nem írtad, hogy ezen a hétvégén stb.


„Én nem mondom, hogy nem lesz mert egy ismerősöm meg háziorvos útján kapott egy fülest, neki semmit nem mondott konkrétan, csak annyit, hogy vásároljon be, mást nem mond,”

Miért vásároljanak be? Nem mehetnek boltba, mindenki házi karanténban lesz; azaz, kijárási tilalom lesz? És melyik hatóság rendel el ilyet?

Csak úgy, nem mellesleg, a 41/2020 (III. 11.) kormányrendelet 3. § (2) szerint „a hatósági házi karanténban tartózkodók ellátásáról való gondoskodás a települési önkormányzat polgármesterének feladata.” [link] Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a háziorvos hogyan gondolja több mint 200-ezer lakosú városban az ilyen ellátás megvalósítását?

Vagy a városon belül lehet mozogni (bár akkor minek javasolni a bevásárlást), csak a városból, városba se ki, se be? Debrecenbe nem fognak befutni vonatok, helyközi autóbuszok; illetve, onnan indulni sem fognak? De, fognak. Még repülőjáratok is lesznek.


Ami lesz: ellenőrizni fogják, hogy nem tartanak-e 100 főtől nagyobb létszámú beltéri, és 500 főtől nagyobb létszámú kültéri rendezvényt; különös tekintettel arra, hogy vasárnap nemzeti ünnep lesz. Ugyanis, a fenti kormányrendeletben tiltva van az ezektől nagyobb létszámú rendezvény.


De, majd hétfőn visszatérünk rá.

2020. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A polgármester nem jelentett be semmilyen különleges karantént:


[link]

2020. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló, mint látod ott van a kérdésem alatt a dátum, így elég evidens, hogy erre a hétvégére vonatkozik a kiírásom. Viszont ha mégsem lenne egyértelmű számodra, akkor sem értem miért probléma és miért kéne nekem lapítani egy kérdésért, amit egy olyan anonim oldalon tettem fel, ahol az a lényeg, hogy az emberek kérdezzenek, bármit.


A többi válaszadónak nagyon köszönöm a hozzászólását!

2020. márc. 12. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
A telávivi járatot sem miattunk függesztették fel, hanem mert elfogadóék nem engednek be senkit... Milyen érdekes.
2020. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
A pánikkeltés bűncselekmény. Közösségi oldalakon is, hozzászólásokba is.
2020. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, izrájel kettős mércéje nem büntetendő.
2020. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!