Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek ha fennmaradt...

Szerintetek ha fennmaradt volna a Római Birodalom, akkor még mindig olyan technikai szinten élnénk, mint abban a korban? (Pl. Van vízvezeték meg Kolosszeum, de nincs áram meg puska? )

Figyelt kérdés

Ugye a görög és később a római kultúra a puszta logikára épült, lenézték az empirizmust, a kísérletezéssel szerzett tudást. Lehet, hogy pl. a matek fejlettebb lenne mára, mint a mi világunkban, de nem ismernék a periódusos rendszert, mert ahhoz a pusztán filozófikusan felállított dogmához ragaszkodnának, hogy minden a négy őselemből, a vízből, a tűzből, a földből, meg a levegőből épül fel.


A gőzgépek meg később a robbanómotorok meg az ipar felé se igen lett volna fejlődés szerintem, mert a korabeli tudósok, a filozófusok életükben egy fűszálat se tettek keresztbe és minden munkát a rabszolgák végeztek. Hogy gondolna ki valaki pl. egy cséplőgépet, ha életében nem kellett földet művelnie.



Ti mit gondoltok erről, szerintetek milyen lenne 2020-ban a technika, ha fennmaradt volna a görög-római kultúra?



2020. febr. 2. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

"ha fennmaradt volna a görög-római kultúra"

Fennmaradt. A mai kultúra alapja a görög-római kultúra.

Csak fejlődött!

2020. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha abból indulok ki, hogy rengeteg tudásanyagunk eleve nem is Európában született, hanem importáltuk keletről (az antikvitás rengeteg elemét a törököktől szereztük vissza, aztán rejtegetni kellett az erről szóló könyveket a rebellis szerzeteseknek, nehogy az egyház megtalálja és elégesse őket...de távolabbra tekintve pl. a puskához is jóval több köze van a kínaiaknak és törököknek, mint az európai népeknek), akkor azt mondanám, hogy semmi fontosról nem maradtunk volna le.


Másrészt pedig nem feltételezhetjük egy olyan nagy birodalmon belül, mint a rómaiaké, hogy nincs diverzitást a gondolkodók észjárásában. Már csak azért is, mert a romló tetszésindexen kívül nem volt kockázata annak, ha valaki máshogyan gondolkodott a tudomány területén. Nem volt az, hogy vallási okokból betiltották valaki tanait és megölték az illetőt, mint a keresztény egyháznál, max. nem hívták meg a legközelebbi buliba az illetőt.


"mert a korabeli tudósok, a filozófusok életükben egy fűszálat se tettek keresztbe és minden munkát a rabszolgák végeztek. "


Technikai eszközök feltalálásában eleve az iparosok, dolgozók és kereskedők voltak fogékonyabbak, nem a filozófusok. És eleve tévedsz azzal, ha azt hiszed, hogy ezek a filozófusok nem végeztek fizikai munkát, vagy ne dolgoztak volna olyan dolgokon, amik hozzájárulhatnak a társadalomhoz. Máskülönben mégis mit gondolsz, miből éltek meg? Szerinted létezik olyan, hogy azért fizetik az embert, hogy egésznap csak gondolkozzon olyan dolgokon, amik az emberek nagyrészét nem is érdekli, másik része pedig nem is igazán érti?

2020. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hibás a leírás. Először is, 4. századtól már a kereszténység volt az államvallás.

Másodszor rengeteget kísérleteztek különböző anyagokkal, logikával nem lehet megalkotni például a cementet.

Gőzgép alapjai szintén léteztek. Mechanikus aratógépről szintén maradtak fenn jegyzetek.

2020. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A fizikai munkát végző rabszolgáknak nem volt annyi idejük, hogy gondolkozzanak találmányokon, mint mondjuk később egy 18. századi farmernek vagy gyári iparosnak.


Lehet, hogyha visszamennénk az időben és megvizsgálnánk valami nagyon alantas munkakörbe rakott rabszolgát pl. bányarab vagy szántóvető, kb. egy 2-3 éves gyerek szintjén lenne agyilag, megértené az alapvető parancsokat és biorobotként végezné a munkáját, de eszébe se jutna pl. tekerős darálót kiagyalni.


A filozófusok meg általában nemesemberek voltak, akiket nem "fizették valami munkáért" hanem egyszerűen a járadékukból éltek meg, amit birtokaik generáltak.

2020. febr. 2. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A fizikai munkát végző rabszolgáknak nem volt annyi idejük, hogy gondolkozzanak találmányokon, mint mondjuk később egy 18. századi farmernek vagy gyári iparosnak."


Akkoriban sem a tanulatlan emberek gondoltak egyet és megépítettek egy gőzgépet.


Római Birodalomnál sem beszélhetünk arról, hogy a Köztársaság kezdetétől fogva Nyugatrómai Birodalom bukásáig alig fejlődött.

2020. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A pálinka meg az ordító zene hol marad?
2020. febr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A vad fantáziálgatás helyett inkább olvass el néhány tudomány- és technikatörténeti könyvet, akkor talán megérted miért értelmetlenség amit írsz.
2020. febr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik az emberi fejlődésbe vetett hited. :)

Közelebbről kezdve akkor a 19. század előtti történelem felesleges?Nem biztosított alapot a későbbi koroknak?

Ami még zavaró:

A "cséplőgépet" nem az emberi munka megkönnyítésére találták fel(nyilván általánosan...) hanem a termelés fokozására.Nagyrészt a feltalálókat és tudósokat valaki fizette ezért. Vagyis akik legjobban jártak vele azok valójában azok akik-ahogy írtad-sosem műveltek földet.Ők földtulajdonos urak(és többi) vagyonnal és befektetésekkel rendelkező "úr" voltak akik így megsokszorozhatták a vagyonukat.

2020. febr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A fizikai munkát végző rabszolgáknak nem volt annyi idejük, hogy gondolkozzanak találmányokon, mint mondjuk később egy 18. századi farmernek vagy gyári iparosnak."


Elég komoly hiba azt feltételezni, hogy csak rabszolgák végeztek fizikai munkát. + Róma még a saját történelmében eljutott arra a pontra, mikor kifogyott az importálható rabszolgákból, szóval ez sem egy feltételezhetően végleges állapot.

2020. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak szólok, hogy a római társadalom nagy átalakuláson ment végbe. A IV. század már a középkorba való átmenet volt, a rabszolgaság jelentősége csökkent. Az államszervezetet is többször átalakították.

A középkorban tovább élő Római Birodalom a Bizánci Császárság volt. Nem alakult ki a klasszikus feudalizmus.

A népvándorlás korában egyre több népet fogadott volna be, melyek felvették volna a kereszténységet. Sőt, további szerződésekkel szövetségeseket kötött volna magához, például a magyarokat. Olyasmi lett volna, mint az Európai Unió.

2020. febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!