Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyien szenvednek kilátástal...

Mennyien szenvednek kilátástalan helyzetük miatt?

Figyelt kérdés
Szóval úgy veszem észre, hogy naponta többen is panaszkodnak azért, mert reménytelennek látják a helyzetüket, akár munkahely, akár mentális problémák miatt, csak a GYK-n belül. De vajon az egész országra nézve mennyien vagyunk így, beleértve a halálos betegeket, fogyatékosokat, vagy pl. azokat a családokat, ahol a szülők alkoholisták, vagy egyszerűen csak elegük van a mókuskerékből, boldogtalanok stb, a populáció hány százaléka él ebben a kilátástalanságban szerinted?
2020. jan. 27. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ahol kolis voltam ott csak a koliba volt 100 ilyen gyerek, ugye akkor azok családja is. Mellette az iskolai 1000 diákból kb 400 volt aki rendes ruhát se tudott felvenni, meg netjük se volt otthon. De ugye ez a kb 400 csak annyit jelent hogy egy iskola vonzáskörzetéből kb 200 család él így, de ez is akár jelenthet 800 embert. Egész országban szerintem több tízezer akár százezres nagyságrendűek lehetnek az ilyen emberek, akik 8an alszanak egy szobában (pár ember akivel beszélgettem van ilyen helyzetben, de van ahol 12en alszanak így, de ők csak egy család), van ahol 1 háztartásban több család is él, akár valaki a régi tyúkolban is (ilyenről is tudok). De vannak azért akik jobb körülmények között élnek, de nincs megtakarításuk, és csak az alapokra telik. Több kutatás, felmérés volt már ennek kapcsán, hogy a magyarok kb fele nem tud félre tenni semmit, mert minden forintnak meg van a helye, vagy vett egy házat még szingliként és egy kocsit és a törlesztő viszi a pénzt.

Mégis mikor a magyarokat számolják viszonylag jól állunk, mert ebbe beletartozik Mészáros is és az összes politikus, mivel ők is a lakosság részei, így hatalmasat rántanak a nullán is, de azért még a szegénynek nem lesz pénze. Meg ha belegondol az ember, hogy itt van egy milliárdos, meg rengeteg politikus akik megint milliós fizetéseket kapnak, de így is az átlag kereset és a megtakarítások száma így is alacsony. Akkor nincs valami baj??

2020. jan. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan ezzel is játszmáznak, azaz ezt gondolják, de azt teszik, így nem lehet releváns összetételről beszámolni.
2020. jan. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én látom, nagyon sokan.
2020. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!