Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Kádár korszak csúcsán...

A Kádár korszak csúcsán (amikor a legjobb volt az életszínvonal), akkoriban hogy élt mondjuk Budapesten egy vagyontalan fiatal pályakezdő segédmunkás?

Figyelt kérdés

[link]


KSH szerint 1978ban volt a legmagasabb a reálbér a Kádár korszakban.


2020. jan. 14. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi, de milyen a fiatal pályakezdő segédmunkás? Van pályakezdő orvos, ács vagy villanyszerelő, de segédmunkás nincs.
2020. jan. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Ehhez tudni kellene hogy szerinted mikor volt a Kádár korszak csúcsa, mikor hiszed hogy a legmagasabb volt az életszinvonal.

Mert én éltem benne és nekem egyik perce sem tűnt ilyennek.

A "legmagasabb életszínvonal" azt jelentette - a rendszerváltást megelőzően - hogy már lehetett gmk-ban dolgozni legálisan, hogy sokan agyonhajszolhassák magukat a munkaidejük után újabb 6-8 10 órás munkára, hogy legyen egy kis plusz pénz. Már volt "áruház", ahol lehetett venni a béna kínai pólókon kívül is más pólókat, tudtál farmert venni és a dollárboltokban már vehettél tampont. A banán már nem csak karácsonyra volt elérhető és megjelent pár nyugati autó is a magyar utakon.

Erre gondoltál?

2020. jan. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem mindegy?

Így se, úgy se dolgozol.

2020. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem nyugati színvonalon de jól élt. Ez alatt a jó alatt nem azt értem hogy minden szobába jutott egy színes tévére de hamar lakáshoz tudott jutni mert akkoriban épültek gőzerővel az olcsó szovjet mintájú budapesti lakótelepek és elkelt a vidéki munkaerő is. Ha gyerek már úton volt még hamarabb mentek a dolgok. A vállalatok zsúfoltak voltak és folyamatosan vettek fel embereket, jutott idő kirándulásra, például a Balatonra, vagy csak úgy strandra, horgászni Simsonnal, Trabanttal vagy aki tehette Törökországba ahol vehetett olcsón farmert vagy aranyat. Arra emlékszem hogy tényleg boldogok voltunk, élveztük, faltuk az életet és mások is. Persze a kommunista rendszert már akkor is mindannyian gyűlöltük mer hittük hogy a piacgazdaság majd jobb lesz, a spicli naplopók eltűnnek örökre. Hát, nem így lett.
2020. jan. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
4-es te hol éltél? Pl. autója csak a gazdagabbaknak volt, még tarban is. 2-3 háztartásként volt 1 kocsi. Én nem 1 háztartásokként 3 mint manapság. Lakáshoz sem volt olyan könnyű hozzá jutni.
2020. jan. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

5-ös! TE hol éltél? A 4-esnek igaza van. Ha nem is volt minden háztartásban kocsi, de sok egyszerű, nem gazdagnak is volt. Ahogy most is sok családban nincs egy sem. És lakáshoz pedig 5-10 év takarékoskodás után hozzá lehetett jutni. Soha annyi ház és lakás nem épült, mint abban az időben.

A kérdésre pedig:ha valaki nem akart tovább tanulni. bármelyik gyárba, üzembe el mehetett segédmunkásnak, és meg tudott élni a fizetéséből.

2020. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Jobban keresett a pedagógusnál is....


A kádár korszakban minden szaki, fizikai dolgozó jobban élt

2020. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

#6 Mik ezek e mesék?

Már bocsi de azt a statisztika pontosan megmutatja hogy 1980-ban 1 millió autó volt forgalomban, nagyobb lakosságra, most még több mint 3,5 millió.

Már hogy lehetett volna pár év alatt lakáshoz jutni mikor a városi lakások többsége állami, önkormányzati volt a rendszerváltáskor?

Albérletet, bérlakást lehetett ennyi idő alatt szerezni. Aki vásárolt vagy építkezett annak ugyanúgy több évtizedes hitelt kellett felvennie. Szüleim csinálták, tehát tudom, nem hiszem. A '70-es évek elején vett panel hitelét fizették még 1990 után is amíg az állam fel nem emelte a kamatokat és mindenki ki nem fizette ahogy tudta a maradék részt.

Nem volt több pénz, nem éltünk jobban. Csak nem volt mire költeni, mert nem volt mobiltelefon a havi fizetés többszöröséért, vagy nem lehetett utazni külföldre, mint most.

2020. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Neurotech ***** válasza:
14%
#6 én nem éltem akkor csak utánaszámolok. 1 millió kocsi az azt jelenti, ha egy család 4-5 tagú (1990ig növekedett a lakosság tehát nyugodtan számolhatunk 2-3 gyerekkel) akkor az azt jelenti, hogy minden második háztartásban volt autó. Ez teljesen megcáfolja, hogy csak a leggazdagabbaknak volt autójuk.
2020. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Már hogy lehetett volna pár év alatt lakáshoz jutni mikor a városi lakások többsége állami, önkormányzati volt a rendszerváltáskor?"


Amikor rendszerváltás után tizedáron vehettél meg az államtól.


Így lakásosították fel a magyarokat....


S most ugyanezek az emberek 100 ezerért adják ki ezeknek a lakásoknak a kisszobáját és osszák az észt hogy mit hogyan kéne.

2020. jan. 15. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!