Szerintetek melyik generációnak volt a legkönnyebb dolga Magyarországon az elmúlt 100 évben?
#1, illúzió!
Én '78-ban jól fizetett diplomás pályakezdőként 1/3 M2 lakás árát kerestem havonta.
Úgy kéne kérdezni tán melyik generációnak volt a legnehezebb?
Szerintem, annak, aki háborús időben élt.
Ahogy az előttem levő írta. Minden generációnak könnyebb a helyzete, mert a szüleik, az előző generáció már jobbá, könnyebé tette számukra az életet. De ettől még nem lesz könnyű nekik sem, csak másmilyen.
A legnehezebb a háború alatt élőké volt, amikor az életük volt a kérdés. Utána a következő generációnak egy lebombázott, tönkre tett, éhező országot kellett újjá építenie, rengeteg munkával, szűkölködve. Azóta egyre könnyeb -csak ezt az nem érzi akinek éppen csinálnia kell.
Lehetne példálózni a háztartással: ma reggel betettem a mosogató gépbe a konyhai szennyest és megnyomtam a gombját, elmosogatott. Beteszem a ruhákat a mosógépbe - az kimossa, majd a szárítóba, az megszárítja és ki is "vasalja", ha ügyesen csinálom. A porszívóval 2 perc alatt tisztíthatom a szőnyeget, a mikróban 1,5 perc alatt tudom megmelegíteni a kajámat amit készen megvettem. Mindehhez, mosogatás, kajakészítés, mosás, szőnyeg tisztítás, vasalás, egy teljes napi kemény munka sem volt elég 100 éve, 50 éve már meg lehetett oldani 1 nap alatt, 20 éve meg már munka után is akár pár óra alatt. Ettől még én éppen úgy utálom a házimunkát és éppen olyan nehéznek érzem mint az ükanyám 100 éve.
Tényleg nagyon nehéz a házimunka, a mosógép mos helyetted, a mikró főz stb.
Nagyon lusta vagy...
#6 Szerintem fuss neki még egyszer és próbáld meg értelmezni is azt amit leírtam - ha már belekötsz!
Pont azt írtam le hogy nem nehéz. De mivel nekem most kell megcsinálni, annak ÉRZEM.
Ez egy PÉLDA volt arra ami a kérdésben van, hogy melyik generációnak a legkönnyebb a dolga.
Mindenki a sajátját érzi legnehezebbnek - mert neki azt kell megcsinálnia, nem az előző vagy utána következő generációk életét.
Köszi az eddigi válaszokat, bár 6-7 kicsit eltértek a tárgytól.
Én három generációt tudok összehasonlítani. De persz 5-10 év eltérés már sokat jelenthet.
1. Nagyszüleim generációja: a 30-as évek végén születtek, a gyerekkoruk borzalmas volt a háború és a Rákosi korszak miatt. Utána az 50-es évek végén viszont ingyen kaptak egy kis lakást. Gazdagok sose voltak, nem jártak külföldre, nem volt autójuk, de létbiztonságban éltek, nem kellett félniük, hogy munka nélkül maradnak vagy hajléktalanná válnak. Majd a rendszerváltáskor korkedvezményes nyugdíjba mentek.
2. Szüleim generációja (60-as évek).
Az ő generációjuknak nem túl gazdag, de nyugodt gyerekkora volt. A 90-es években voltak fiatalok, sokan kezdtek vállalkozni és sokan meggazdagodtak pár év alatt. Ellenben a válság eléggé ketté törte sokak életét.
3. A mi generációnk: 90-es évek legeleje: egész gazdag gyerekkorunk volt. Mi már utazhatunk, nyelveket tanulhatunk. De felnőve marha nehéz, szinte lehetetlen saját lakáshoz jutni. Sok a lehetőség, de közülük sok a bukta. Hiába van jó melóm alig tudok félretenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!