Mellékvízmérő, fővízmérő. Mi a helyzet ilyenkor egy társasházban?
A közös képviselőnk egy idióta. Kb. két hónappal ezelőtt lezongoráztuk gáz szolgáltatás megszüntetéssel ugyanazt, amit most vízzel készülünk, ott viszont egyértelmű volt az ő felelőssége, kimagyarázta magát, letudtuk.
A közösség véletlen értesült egy ellenőrzés során arról, hogy kb. két héten belül jön a szolgáltató korlátozni a vízhasználatot nagymértékű tartozás miatt. Mivel az éves elszámolás alapján jelentős közös költség tartozása senkinek nem volt és a tervezett költségvetés alapján kijön minden a közös költségből, őszintén sokkolódott mindenki, egyelőre pontos tájékoztatást a lakók a közös képviselőtől nem kaptak. Hadovál arról, hogy mellékvízmérőkön vannak tartozások, amiket a vízmű a társasházon próbál behajtani.
Elolvastam az üzletszabályzatukat és a vonatkozó kormányrendeletet, de nem találok semmi értelmes gondolatot, csak hogy nem fizetés esetén megszűnik a mellékszolgáltatási szerződés. Ez rendben, átalány alapján a társasház megpróbálhatja a további díjakat közös költségként felszámolni. De mivan a tartozással? Az is átszállhat valóban a házra? Nehezen tudom elképzelni.
Ahogy én tudom,van a vízműnek egy fő mérője amit mindig leolvasnak .A vízmű ezt a fogyasztást veszi alapul,kevésbé érdekli kinek mennyit mér az órája a lakásban .
A lakók meg a náluk lévő óra mérésének megfelelően szeretnének fizetni .Na ez nem fog menni ,ezért a lakók által kifizetett költség,és a szolgáltató mérője szerint mért költség különbségét is ki kell fizetni.Ezt egyformán szokták elosztani,hanem is egy méltányos elosztás .
Mivel a vizmű által kiszámolt költség nem lett befizetve,ezért a szolgáltatónak joga van korlátozáshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!